Swiatsportu.pl
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

screen - youtube.com/Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Nikola Grbić odchodzi z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na początku maja odniosła największy sukces w historii klubu i sięgnęła po siatkarską Ligę Mistrzów. Wielka w tym zasługa trenera Nikoli Grbicia, który w ciągu dwóch lat pracy dla ZAKSY mocno wzbogacił klubową gablotę z trofeami. Dziś ogłoszono jednak, że 47-latek odejdzie z klubu z powodów osobistych.

  • Nikola Grbić nie będzie dłużej trenerem siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

  • Klub poinformował, że Serb odchodzi z klubu z przyczyn osobistych

  • Grbić pracował w Polsce dwa sezony i sięgnął z klubem m.in. po Puchar Europy

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wydała w poniedziałek specjalny komunikat, w którym poinformowała o rozstaniu z trenerem Nikolą Grbiciem. Serb odejdzie z klubu po dwóch latach pracy usłanej sukcesami. Grbić wyznał, że kierowały nim powody rodzinne.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poinformowała o odejściu Nikoli Grbicia

Stało się to, o czym mówiono właściwie od wielkiego finału siatkarskiej Ligi Mistrzów. Nikola Grbić odchodzi z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Klub wydał w poniedziałek specjalny komunikat, w którym poinformował o powodach takiej decyzji.

- Klub ZAKSA S.A informuje, że kontrakt z Nikolą Grbiciem, na prośbę szkoleniowca, został rozwiązany. Z powodów osobistych trener mistrzów Europy zdecydował się na powrót do Włoch. Dziękujemy Nikoli za dwa wyjątkowe sezony - czytamy na stronie internetowej ZAKSY.

Nikola Grbić chce wrócić do Włoch, gdzie mieszka na stałe jego rodzina. Mówi się także, że 47-latek ma ofertę pracy z klubu Sir Sicoma Monini Perugia. Niedawno zwolniony z tego klubu został Vital Heynen.

- Nie jest to dla nas łatwa sytuacja, ale również dla Nikoli to była ciężka decyzja. W tym przypadku nie miały znaczenia kwestie finansowe czy ustalone warunki, a sprawy rodzinne i to jest powód, dla którego mam dużo zrozumienia - powiedział prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski.__

Grbić odchodzi z przyczyn osobistych

- ZAKSA jako klub i Sebastian Świderski jako prezes zrobili wszystko, co było w ich mocy, żebym został tutaj i to jeden z powodów, dlaczego to była tak ciężka decyzja. Nigdy nie miałem i prawdopodobnie nie będę miał lepszego doświadczenia jako trener, od które tego miałem w ZAKSIE. Warunki są perfekcyjne, znalazłem „chemię” ze sztabem i zawodnikami – mieliśmy zaufanie do siebie. Zostawianie tego było naprawdę trudne. Ale jeśli mam cofnąć się do słów, dlaczego tak się stało – powiem, że to z przyczyn osobistych, rodzinnych. - powiedział natomiast Grbić

- Wyjaśniłem te powody prezesowi, zawsze byliśmy ze sobą szczerzy, dlatego również tym razem postawiłem na to. Muszę przyznać, że spotkałem się z dużym zrozumieniem, nie tego, że chcę odejść, ale całej sytuacji - dodał.

Nikola Grbić pracował w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle od 2019 roku. W trakcie dwóch sezonów zdobył z klubem wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski, a także dwa razy Superpuchar Polski. Zwieńczeniem jego przygody z klubem był oczywiście triumf w Pucharze Europy na początku maja. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Mateusz DziubińskiAutor

Ekspert ds. lig europejskich i historii futbolu. Znawca i miłośnik NBA oraz NHL i tenisa. Student europeistyki i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Trener Alberto Giuliani

Siatkówka

Były trener Słoweńców kandydatem na trenera reprezentacji Polski

Czytaj więcej >
Reprezentacja Polski mistrzostwa świata

Siatkówka

Polacy poznali rywali mistrzostw świata. To z nimi powalczą o kolejne złoto

Czytaj więcej >
Vital Heynen reprezentaca Polski

Siatkówka

Wybitny Włoch poprowadzi Polaków? Zaskakujące doniesienia mediów

Czytaj więcej >
Michał Kubiak

Siatkówka

Polscy siatkarze bronią Michała Kubiaka i zarzucają TVP "gó***burzę"

Czytaj więcej >

Siatkówka

Vital Heynen zostanie w Polsce? Menedżerka trenera zabrała głos

Czytaj więcej >
Vital Heynen reprezentacja Polski kibice

Siatkówka

Vital Heynen przerwał milczenie. Pożegnał się z polskimi kibicami

Czytaj więcej >