Swiatsportu.pl > Siatkówka > Nikola Grbić odchodzi z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:36

Nikola Grbić odchodzi z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
screen - youtube.com/Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
  • Nikola Grbić nie będzie dłużej trenerem siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

  • Klub poinformował, że Serb odchodzi z klubu z przyczyn osobistych

  • Grbić pracował w Polsce dwa sezony i sięgnął z klubem m.in. po Puchar Europy

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wydała w poniedziałek specjalny komunikat, w którym poinformowała o rozstaniu z trenerem Nikolą Grbiciem. Serb odejdzie z klubu po dwóch latach pracy usłanej sukcesami. Grbić wyznał, że kierowały nim powody rodzinne.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poinformowała o odejściu Nikoli Grbicia

Stało się to, o czym mówiono właściwie od wielkiego finału siatkarskiej Ligi Mistrzów. Nikola Grbić odchodzi z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Klub wydał w poniedziałek specjalny komunikat, w którym poinformował o powodach takiej decyzji.

- Klub ZAKSA S.A informuje, że kontrakt z Nikolą Grbiciem, na prośbę szkoleniowca, został rozwiązany. Z powodów osobistych trener mistrzów Europy zdecydował się na powrót do Włoch. Dziękujemy Nikoli za dwa wyjątkowe sezony - czytamy na stronie internetowej ZAKSY.

Nikola Grbić chce wrócić do Włoch, gdzie mieszka na stałe jego rodzina. Mówi się także, że 47-latek ma ofertę pracy z klubu Sir Sicoma Monini Perugia. Niedawno zwolniony z tego klubu został Vital Heynen.

- Nie jest to dla nas łatwa sytuacja, ale również dla Nikoli to była ciężka decyzja. W tym przypadku nie miały znaczenia kwestie finansowe czy ustalone warunki, a sprawy rodzinne i to jest powód, dla którego mam dużo zrozumienia - powiedział prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski.__

Grbić odchodzi z przyczyn osobistych

- ZAKSA jako klub i Sebastian Świderski jako prezes zrobili wszystko, co było w ich mocy, żebym został tutaj i to jeden z powodów, dlaczego to była tak ciężka decyzja. Nigdy nie miałem i prawdopodobnie nie będę miał lepszego doświadczenia jako trener, od które tego miałem w ZAKSIE. Warunki są perfekcyjne, znalazłem „chemię” ze sztabem i zawodnikami – mieliśmy zaufanie do siebie. Zostawianie tego było naprawdę trudne. Ale jeśli mam cofnąć się do słów, dlaczego tak się stało – powiem, że to z przyczyn osobistych, rodzinnych. - powiedział natomiast Grbić

- Wyjaśniłem te powody prezesowi, zawsze byliśmy ze sobą szczerzy, dlatego również tym razem postawiłem na to. Muszę przyznać, że spotkałem się z dużym zrozumieniem, nie tego, że chcę odejść, ale całej sytuacji - dodał.

Nikola Grbić pracował w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle od 2019 roku. W trakcie dwóch sezonów zdobył z klubem wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski, a także dwa razy Superpuchar Polski. Zwieńczeniem jego przygody z klubem był oczywiście triumf w Pucharze Europy na początku maja. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane