Swiatsportu.pl
Boisko

University of Lodz/flickr.com

Obostrzenia rządu dotyczące sportu

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Obostrzenia ogłoszone dziś przez rząd nie ominą również sportu. Jak poinformował podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki wraz ze swoim współpracownikami, zamknięte zostaną wszystkie obiekty sportowe, a funkcjonować będzie wyłącznie sport z

  • Najnowsze obostrzenia niestety nie ominęły sektor sportowego

  • Zgodnie z wytycznymi zostaną zamknięte wszystkie obiekty sportowe

  • Funkcjonować będzie jedynie sport zawodowy

Koronawirus niestety ani myśli o ustąpieniu. Jesteśmy w fazie trzeciej fali pandemii, a ostatnie statystyki dotyczące zachorowań i zgonów w Polsce są bardzo niepokojące. Dlatego rząd był zmuszony wprowadzić nowe obostrzenia, które objęły również sektor sportu.

Premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim ogłosili najnowsze restrykcje. Decyzją rząd wszelki sport amatorski zostaje wstrzymany, ponieważ wszystkie obiekty sportowe zostaną zamknięta dla użytku rekreacyjnego. Z tych ograniczeń wyłączony jest jedynie sport zawodowy.

Fatalne statystyki musiały spotkać się reakcją rządu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, o 34 151 nowych zdiagnozowanych przypadkach koronawirusa w Polsce i 520 zgonach. Ta zatrważająca liczba zmusiła rząd do wprowadzenia nowych obostrzeń.

- Trzecia fala przewyższy to, z czym mieliśmy do czynienia na jesieni. Będzie to większa liczba zachorowań i zdecydowanie większa liczba hospitalizacji. Ewolucja wirusa i mutacja brytyjska działa nie tylko w kierunku większej zakaźności, ale powoduje też więcej hospitalizacji – zapowiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia, podczas konferencji prasowej.

Nowe obostrzenia nie ominęły również sektora sportowego. Niestety, ale w trakcie najbliższych tygodni sport amatorski znów zostanie wstrzymany, a uprzywilejowani pozostaną jedynie zawodowcy.

Nowe obostrzenia surowe dla sektora sportowego

Decyzją rządu od 27 marca do 9 kwietnia zamknięte zostaną wszelkie obiekty sportowe, z wyłączeniem ich użytku dla sportu zawodowego. W tym zakresie znajdują się m.in. boiska do piłki nożnej i siatkówki, korty tenisowe oraz ścianki wspinaczkowe.

Nie wszyscy są zgodni z wprowadzonymi restrykcjami. Pojawiają się głosy przypominające rządzącym, że najlepszą metodą na wzmacnianie odporności organizmu jest aktywności fizyczna, której teraz Polacy nie będą mieli możliwości doświadczyć.

Warto podkreślić, że obiekty sportowe starały się przestrzegać zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Przykładowo na kortach tenisowych, czy arenach do squasha, najbardziej niebezpiecznie powierzchnie są dezynfekowane, podobnie jak sprzęt do wypożyczenia w przypadku, kiedy ktoś nie dysponuje własnym.

Dlatego tak surowe obostrzenia są potężnym ciosem dla sektora sportowego i chyba trochę zbyt stanowczą, a nawet niekonieczną decyzją. Wydaje się, iż można było zostawić otwarte przynajmniej te obiekty, które znajdują się na wolnym powietrzu, gdzie nie przybywa jednocześnie zbyt wiele osób i gdzie istnieje mniejsze ryzyku zakażenia.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Mariusz P. oskarżony o przestępstwo. Usłyszał zarzuty

  • Mateusz Klich zakażony COVID-19

  • Polacy mogą zarobić w Planicy fortunę

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

WIELKA WARSZAWSKA – WYŚCIGOWE ŚWIĘTO STOLICY

Inne sporty

WIELKA WARSZAWSKA – WYŚCIGOWE ŚWIĘTO STOLICY

Czytaj więcej >
Kanał Sportowy

Inne sporty

Kanał Sportowy został zawieszony w serwisie YouTube

Czytaj więcej >
Juri Sedych nie żyje

Inne sporty

Nie żyje Jurij Siedych, rekordzista świata w rzucie młotem

Czytaj więcej >
Robert Kubica Aston Martin Sebastian Vettel

Inne sporty

Kubica może zostać w F1! Polak może zastąpić Vettela

Czytaj więcej >
Nie żyje Fabio Taborre

Inne sporty

Nie żyje Fabio Taborre, były włoski kolarz

Czytaj więcej >

Inne sporty

Lewis Hamilton cieszy się, że żyje po strasznym wypadku w GP Wloch

Czytaj więcej >