Swiatsportu.pl
Michał Pazdan

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Oficjalnie: Michał Pazdan wraca do Jagiellonii Białystok

4 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Michał Pazdan zdecydował się wrócić do Polski po kilku latach spędzonych w tureckim Ankaragucu. Były reprezentant Polski podpisał umowę z Jagiellonią Białystok, dla której grał już w latach 2012-2015. Klub oficjalnie potwierdził związanie się z doświadczonym obrońcą, a on sam zdradził kibicom, dlaczego wybrał właśnie powrót do Ekstraklasy.

  • W sobotę Jagiellonia Białystok potwierdziła oficjalnie wielki transfer

  • Do gry na polskich boiskach w barwach klubu z Podlasia wraca Michał Pazdan

  • Były reprezentant Polski zakończył grę dla tureckiego Ankaragucu i związał się z “Jagą” dwuletnim kontraktem

Michał Pazdan zdecydował się na powrót do Ekstraklasy. Były reprezentant Polski podpisał umowę z Jagiellonią Białystok. Tym samym doświadczony obrońca wraca do drużyny z Podlasia po sześciu latach przerwy.

ttimmobile

Kompromitacja Ciro Immobile. Kamery uchwyciły jego szokujące zachowanie przy golu

CZYTAJ DALEJ

Michał Pazdan wraca do Ekstraklasy

W sobotę Jagiellonia Białystok potwierdziła to, o czym mówiło się od kilku dni. Jak informowaliśmy, klub z Podlasia chciał sprowadzić Michała Pazdana, któremu skończyła się umowa z tureckim Ankaragucu (więcej TUTAJ). W sobotę pojawił się oficjalny komunikat o transferze doświadczonego obrońcy.Michał Pazdan podpisał z Jagiellonią Białystok kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku. Dla 34-latka jest to powrót na boiska Ekstraklasy po ponad dwóch latach. W 2019 roku defensor przeniósł się z Legii Warszawa do tureckiego Ankaragucu.

Umowa obrońcy z tureckim klubem wygasła z końcem czerwca. Michał Pazdan deklarował, że chce kontynuować karierę w Turcji. Sytuacja jednak się zmieniła i oferta z Ekstraklasy okazała się najatrakcyjniejsza. 
Piłkarz w rozmowie z klubowymi mediami wyznał, dlaczego zdecydował się na powrót do klubu z Podlasia. Okazuje się, że 34-latek nie narzekał na brak ofert także z innych polskich klubów. 

Dlaczego Pazdan zdecydował się na powrót do Polski?

- Pierwszy kontakt miał miejsce miesiąc temu, kiedy trener Mamrot został mianowany szkoleniowcem. Zaraz po tej nominacji dostałem wiadomość z zapytaniem, czy nie chciałbym wrócić. Nie podjąłem tej decyzji od razu - ujawnił Pazdan.

- Na początku myślałem, że zostanę jeszcze rok w Turcji lub gdzieś indziej za granicą, ale nie miałem konkretnych ofert. Jagiellonia natomiast była w grze, była konkretna. Doszliśmy do wniosku, że bardzo dobrze się tu żyło, fajnie się tu grało, więc trzeba się decydować - kontynuował zawodnik.

- Miałem dużo innych ofert z Polski. Dwie z nich były konkretne, dwa kolejne kluby były zainteresowane, natomiast grałem w Białymstoku, znam tu ludzi i atmosferę, czułem się tu dobrze, więc podjąłem taką decyzję, aby wrócić tutaj, a nie gdzieś indziej - dodał.

- Na pewno dojrzałem jako piłkarz. Gdy wyjeżdżałem z Białegostoku, miałem 28 lat, ale nie byłem doświadczonym zawodnikiem. Zobaczyłem trochę inną ligę, dużo się zmieniło. Czuję się w miarę spełniony jako piłkarz, inaczej podchodzę do wielu rzeczy - dodał na zakończenie. 

Michał Pazdan grał dla Jagiellonii Białystok w latach 2012-2015. W tym czasie zaliczył w jej barwach 96 oficjalnych występów. Przez trzy sezony występów na Podlasiu stał się jednym z najlepszych obrońców Ekstraklasy, co zaowocowało transferem do Legii Warszawa i powołaniem do reprezentacji Polski.

Źródło: Jagiellonia Białystok

 Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: