Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Skandal po meczu Szwajcaria-Hiszpania. Grożą sędziemu śmiercią
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:40

Skandal po meczu Szwajcaria-Hiszpania. Grożą sędziemu śmiercią

ANTON VAGANOVAFPEast News (2)
ANTON VAGANOV/AFP/East News

Euro 2020 wchodzi w decydującą fazę. W piątek odbyły się pierwsze mecze ćwierćfinałowe. Awans do najlepszej czwórki turnieju wywalczyli już m.in. Hiszpanie, którzy pokonali po serii rzutów karnych Szwajcarów. Po meczu tym niestety niektórym kibicom udzieliły się niezdrowe emocje. Sędzia Michael Olivier zdradził, że on i jego rodzina otrzymali poważne groźby.

• Skandal po meczu ćwierćfinałowym Euro 2020 Hiszpania-Szwajcaria

• Kibice, którzy liczyli na awans Szwajcarii o odpadnięcie ich drużyny obwiniają sędziego Michaela Oliviera

• Anglik dostał mnóstwo gróźb w mediach społecznościowych

• Wściekli fani futbolu grożą arbitrowi oraz jego małżonce śmiercią

Euro 2020 niestety to nie tylko czyste sportowe emocje. Sędzia spotkania Hiszpania-Szwajcaria Michael Olivier dostał straszne groźby od rozwścieczonych kibiców. Wszystko przez decyzję o wyrzuceniu z boiska Remo Freulera.

Euro 2020. Skandal po meczu Hiszpania-Szwajcaria

W piątek poznaliśmy pierwszych półfinalistów mistrzostw Europy w piłce nożnej. Awans do najlepszej czwórki turnieju wywalczyli Włosi, którzy pokonali Belgów 2:1 (więcej TUTAJ), a także Hiszpanie. Mistrzowie świata z 2010 roku potrzebowali dogrywki i rzutów karnych, by uporać się z rewelacyjnymi Szwajcarami (więcej TUTAJ).

Szwajcaria od 78. minuty musiała radzić sobie w dziesiątkę. Czerwoną kartkę obejrzał Remo Freuler. Decyzja sędziego Michaela Oliviera nie spodobała się kibicom i ekspertom.

Wielu oglądających mecz znawców uważało, że Anglik był zbyt surowy i mógł ukarać Szwajcara tylko żółtą kartką.  “Kolejna czerwona kartka praktycznie za nic” - napisał na Twitterze Gary Lineker, który niedawno bronił Marcusa Danielsona, którzy za brutalne zagranie również obejrzał czerwoną kartkę w meczu z Ukrainą (więcej TUTAJ).

Szwajcarzy mimo osłabienia byli w stanie doprowadzić do dogrywki i rzutów karnych. W nich jednak polegli. Drużyna zostawiła jednak po sobie bardzo dobre wrażenie, gorzej z jej kibicami.

Kibice grożą śmiercią sędziemu Michaelowi Olivierowi i jego żonie

Po meczu zwolennicy awansu Szwajcarów zasypali profil Michaela Oliviera na Instagramie komentarzami, w których delikatnie mówiąc, wyrazili swoje niezadowolenie. Anglikowi zarzucili stronniczość i przekupność. Niestety niektórzy poszli o kilka wielkich kroków za daleko.

Na profilu angielskiego sędziego pojawiły się także poważne groźby! "Zabiję twoją rodzinę", "Zabiję twoją żonę" - tak szokujące teksty skierowano do sędziego i jego bliskich. Absolutnie szokujące zachowanie kibiców nie jest niczym nowym dla Oliviera.

Anglik już wcześniej musiał radzić sobie z podobną sytuacją. Olivier prowadził pamiętny mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Juventusem. Wówczas podyktował rzut karny dla “Królewskich” w ostatnich minutach spotkania. Skrytykował go mocno stojący wówczas w bramce włoskiej drużyny Gianluigi Buffon.

Michael Olivier wówczas również dostał groźby śmierci. On i jego małżonka dostali ochronę policji.