Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Reprezentacja Polski zagra z Węgrami bez Roberta Lewandowskiego i dwóch ważnych graczy
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:56

Reprezentacja Polski zagra z Węgrami bez Roberta Lewandowskiego i dwóch ważnych graczy

Reprezentacja Polski
Beata Zawadzka/East News

Robert Lewandowski nie zagra w meczu reprezentacji Polski z Węgrami. Taką decyzję podjął sztab w porozumieniu z naszym kapitanem. Podobne ustalenia sprawiły, że w jutrzejszym spotkaniu na boisku zabraknie jeszcze jednego z filarów naszej kadry. Z powodu nadmianu żółtych kartek będzie pauzował za to Grzegorz Krychowiak.

  • Już jutro reprezentacja Polski zagra z Węgrami

  • Oficjalnie poinformowano, że w tym spotkaniu nie wystąpi Robert Lewandowski

  • Ponadto na boisku nie zobaczymy Kamila Glika i Grzegorza Krychowiaka

Reprezentacja Polski w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw świata w Katarze jutro o godz. 20:45 podejmie na PGE Narodowym reprezentację Węgier. Nasi piłkarze są już pewni udziału w barażach, ale to nie oznacza, że poniedziałkowa potyczka z "Madziarami" nie będzie istotna. Mimo to decyzją sztabu i samych zainteresowanych na boisku nie zobaczymy Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika.

Oficjalnie: Robert Lewandowski i Kamil Glik nie zagrają z Węgrami

PZPN przekazał, że w meczu reprezentacji Polski i Węgier na pewno na murawie nie ujrzymy Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika.

- Decyzję co do absencji Lewandowskiego oraz Glika wspólnie podjęli selekcjoner Paulo Sousa i zawodnicy - czytamy w komunikacie serwisu Łączy nas piłka.

Jakub Kwiatkowski w komunikacie wyjaśnił przyczyny braku występu naszego kapitana. Okazuje się, że wysoka intensywność oraz natężenie spotkań sprawiły, że dla "Lewego" lepiej będzie, jeśli ten mecz obejrzy zza linii bocznej.

- Robert od 9 października rozegrał aż 849 minut, a w całym sezonie już 1438. Intensywność jest więc bardzo duża. Selekcjoner wspólnie z zawodnikiem postanowili, że to dobry moment, aby Lewandowski odpoczął - przekazał rzecznik PZPN i team manager naszej kadry.

Reprezentacja Polski wystąpi w poniedziałek również bez Grzegorza Krychowiaka

Dla Roberta Lewandowskiego to będzie druga nieobecność w meczu reprezentacji Polski w trakcie tych eliminacji mistrzostw świata. Wcześniej z powodu urazu odniesionego podczas spotkania z Andorą, napastnik nie mógł wziąć udziału w potyczce z Anglią.

Poza jego absencją i Kamila Glika Biało-Czerwoni będą musieli poradzić sobie również bez Grzegorza Krychowiaka. Nasz pomocnik nie zagra w tym spotkaniu ze względu na nadmiar żółtych kartek. Ostatnią z nich pomocnik otrzymał w meczu z Andorą, co było akurat dobrą wiadomością, ponieważ gracz Lokomotiwu Moskwa przystąpi do baraży z czystym kontem.

Na szczęście na każdej z tych pozycji Paulo Sousa nie może narzekać na ograniczony wybór. Za Kamila Glika może spokojnie zagrać Paweł Dawidowicz, który za kadencji Portugalczyka już kilkukrotnie potwierdził, że jest troch niedoceniany i zawsze można na niego liczyć. W pomocy selekcjoner będzie mógł postawić np. na bohatera meczu z Anglią, czyli Damiana Szymańskiego bądź Karola Linettego. Z kolei w ataku Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek oraz Karol Świderski.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane