Paulo Sousa Żródło: Beata Zawadzka/East News

Paulo Sousa ujawnił plan Polaków na Euro 2020

10 Kwiecień 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Paulo Sousa pod koniec marca zadebiutował w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Portugalczyk ma za zadanie m.in. przygotować Biało-Czerwonych do udziału w mistrzostwach Europy, które ruszają już w czerwcu. W rozmowie z UEFA.com Sousa zdradził, jaki jest cel naszej kadry podczas Euro 2020.

Paulo Sousa udzielił wywiadu dla UEFA.com. Portugalczyk zdradził w nim, jaki jest cel naszej reprezentacji podczas mistrzostw Europy. Powiedział także, dlaczego zdecydował się na pracę w Polsce.

Paulo Sousa zdradził cel Polaków na mistrzostwa Europy

Pod koniec marca Paulo Sousa zadebiutował w roli selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Portugalczyk poprowadził naszą kadrę w trzech spotkaniach rozegranych w ramach eliminacji mistrzostw świata 2022. Debiut trenera Sousy można uznać za przeciętny.

Polacy zremisowali na wyjeździe z Węgrami 3:3, a przez większość czasu gonili wynik. Następnie pokonali Andorę 3:0 w Warszawie. Na zakończenie zgrupowania Biało-Czerwoni ulegli Anglikom na Wembley 2:1.

Pudło sezonu w Ekstraklasie? Niewiarygodny kiks napastnika Rakowa (WIDEO)Pudło sezonu w Ekstraklasie? Niewiarygodny kiks napastnika Rakowa (WIDEO)Czytaj dalej

Kilka dni po zakończeniu zgrupowania Paulo Sousa udzielił wywiadu dla oficjalnej strony UEFA. Z wypowiedzi Portugalczyka dowiedzieliśmy się kilku interesujących rzeczy. Sousa zdradził m.in. cel, jaki reprezentacja Polski zechce osiągnąć podczas zbliżających się mistrzostw Europy.

- Skupimy się na awansie z fazy grupowej do pucharowej, bo to najbardziej realistyczny cel. Powiedziałem to również moim zawodnikom, że musimy pomyśleć o ważnych celach, a to oznacza zdobywanie tytułów - wyznał Sousa.

- Do tego potrzeba zwycięskiej mentalności. Przed nami długa droga, nie możemy od razu myśleć, co możemy osiągnąć, ale musimy wyznaczyć cele - dodał.

Na ten moment plan wyznaczony przez Portugalczyka wydaje się jak najbardziej sensowny. Jak jednak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc oczekiwania kibiców również z czasem będą większe.

Sousa przyjął pracę w Polsce z uwagi na Roberta Lewandowskiego

Selekcjoner reprezentacji Polski został również zapytany o współpracę z Robertem Lewandowskim, najlepszym obecnie napastnikiem świata. Jak się okazało, to właśnie wizja pracy z “Lewym” w największym stopniu przekonała Paulo Sousę do podjęcia pracy w Polsce.

- Był to jeden z kluczowych powodów, dla których przyjąłem pracę selekcjonera reprezentacji Polski. To otwiera nowe możliwości. Jest to również bardzo wymagające dla mnie i mojego sztabu ze względu na to, co osiągnął, co robi w tym sezonie. On również jest bardzo wymagający wobec siebie, zawsze zadaje pytania, by lepiej zrozumieć pewne rzeczy, chce tę wiedzę przekazać innym - powiedział Sousa, którego słowa cytuje kanał “Łączy nas piłka”.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł