Swiatsportu.pl
DMITRY LOVETSKYAFPEast News

DMITRY LOVETSKY/AFP/East News

Paulo Sousa wybrany jednym z najgorszych trenerów Euro 2020

5 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Paulo Sousa został bezlitośnie oceniony przez rosyjski portal soccer.ru. Rosjanie wybrali najgorszych trenerów Euro 2020. Jednym z nich został właśnie selekcjoner reprezentacji Polski. 

  • Paulo Sousa miał w znacznym stopniu poprawić grę reprezentacji Polski i powalczyć o sukces na Euro 2020

  • Portugalczyk źle przygotował “Biało-Czerwonych” i w efekcie drużyna odpadła z turnieju już po fazie grupowej

  • Sousa został wybrany do grona najgorszych trenerów Euro 2020

Paulo Sousa nie ma powodów do zadowolenia po Euro 2020. Portugalczyk słabo przygotował drużynę do turnieju i w efekcie Polacy odpadli już po fazie grupowej. Teraz Sousa został wybrany jednym z najgorszych trenerów turnieju o mistrzostwo Europy.

Beata ZawadzkaEast News

Wielki transfer Bartosza Bereszyńskiego? Inter Mediolan obserwuje Polaka

CZYTAJ DALEJ

Paulo Sousa zmiażdżony przez rosyjski portal

W styczniu Paulo Sousa zastąpił na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka. Portugalczyk miał sprawić, że nasza kadra będzie w stanie skutecznie rywalizować z najlepszymi drużynami Starego Kontynentu podczas Euro 2020. Niestety rzeczywistość okazała się bolesna.

Już podczas marcowych meczów eliminacji mistrzostw świata kadra prezentowała się słabo. Portugalczyk co chwilę zmieniał skład i w efekcie “Biało-Czerwoni” ledwo zremisowali z Węgrami, przegrali z Anglią i zdołali wygrać jedynie ze słabiutką Andorą. 
Tuż przed rozpoczęciem Euro 2020 Polacy zmierzyli się z Rosją i Islandią. Sousa znów mocno mieszał w składzie, a Polacy znów zagrali słabo. Remis z Rosją 1:1 i ledwo wymęczony remis z grającą w rezerwowym składzie Islandią 2:2 nie napawały optymizmem.

W fazie grupowej Euro 2020 było jeszcze gorzej. Już w pierwszym meczu Polacy przegrali 2:1 ze Słowakami, teoretycznie najsłabszą drużynę turnieju. Udało się zremisować z Hiszpanią, jednak w ostatnim meczu, decydującym o awansie do ⅛ finału, nasi piłkarze znów przegrali. Tym razem 2:3 ze Szwecją.

Polacy uznani zostali za jedno z największych rozczarowań Euro 2020. Nasi piłkarze zdominowali zestawienie graczy, którzy najbardziej zawiedli podczas turnieju (więcej TUTAJ). Teraz rosyjski portal soccer.ru wziął pod lupę pracę Paulo Sousy. Portugalczyk nie będzie zadowolony z wniosków dziennikarzy. 

Paulo Sousa w gronie najgorszych trenerów Euro 2020

Rosjanie wybrali najgorszych trenerów Euro 2020. W tym wstydliwym gronie znalazł się właśnie Paulo Sousa. Portugalczyk został wręcz zmiażdżony przez dziennikarzy.

- Kilka miesięcy temu otrzymał do dyspozycji dość ciekawą polską drużynę. Absurd związany z zatrudnieniem specjalisty, który większość kariery spędził w trzeciorzędnych klubach, potwierdził kiepski występ Polaków na Euro 2020 - napisano w uzasadnieniu. 

- Skład reprezentacji Polski na pewno nie jest gorszy od drużyny Czech i może nieźle konkurować z Duńczykami. Spójrzcie gdzie są oni, a gdzie Polacy, którzy zaufali portugalskiemu hochsztaplerowi. Porażki ze Słowacją i Szwedami - wszystko to leży na sumieniu nieszczęsnego Sousy. Jeden z tych, którzy jednoznacznie zasłużyli na rezygnację z końcem Euro 2020 - dodali rosyjscy dziennikarze.

Obok selekcjonera reprezentacji Polski w gronie najgorszych trenerów Euro 2020 znaleźli się także Joachim Loew (Niemcy), Senol Gunes (Turcja), Didier Deschamps (Francja), Fernando Santos (Portugalia) oraz Roberto Martinez (Belgia).

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: