Swiatsportu.pl
Paweł Jaroszyński

AFP/EAST NEWS

Paweł Jaroszyński po raz drugi spróbuje swoich sił w Serie A. Polak zostanie piłkarzem beniaminka

18 Lipca 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Paweł Jaroszyński po raz drugi w swojej karierze spróbuje podbić Serie A. Występujący przez ostatnie sezony na poziomie Serie B piłkarz, został wypożyczony z Genoii do Salarentiny, której barw bronił już dwukrotnie. Obrońca przeszedł testy medyczne, a jego kontrakt ma ciekawą klauzulę.

  • Paweł Jaroszyński wraca do Serie A

  • Piłkarz po raz trzeci w swojej karierze został wypożyczony z Genoii do Salarentiny

  • Nowy klub Polaka następnego lata będzie musiał go wykupić

Paweł Jaroszyński już od 2017 roku występuje na włoskich boiskach. Obrońca jednak często zmienia kluby, a w ciągu ostatnich dwóch lat aż dwukrotnie przywdziewał nowe barwy, w jednym zespole udało mu się zagościć nawet dwukrotnie.

Teraz Polak zrobi to po raz trzeci. Jaroszyński znów został wypożyczony do Salarentiny, ale drużynie właśnie z naszym obrońcą w składzie udało się w poprzedniej kampanii awansować do Serie A. To oznacza, że 26-latek po raz drugi będzie występował na jej poziomie.

Paweł Jaroszyński wywalczył awans do Serie A

Ostatni sezon Paweł Jaroszyński spędził w Pescarze i Salarentiny, gdzie był wypożyczany z Genoii. Oba z tych zespołów walczyły na zapleczu Serie A. Z tym drugim wywalczył awans do włoskiej ekstraklasy. W ostatniej kampanii Serie B Polak wystąpił łącznie w 33 meczach (17 dla Pescary jesienią i 16 dla Salernitany wiosną).Po jej zakończeniu obrońca powrócił do Genoii, której formalnie jest zawodnikiem od 2019 roku, ale nie udało mu się w jej barwach rozegrać choćby jednego spotkania. Polak jest ciągle wypożyczany i dokładnie tak samo będzie w najbliższych miesiącach.

Jaroszyński po raz trzeci został zawodnikiem Salarentiny, której piłkarzami są również dwaj inni Polacy: Tomasz Kupisz i Patryk Dziczek. Teraz wydaje się, że w nowym zespole były gracz Cracovii zadomowi się już na dłużej.

Polscy piłkarze w meczu ze Słowacją

Piłka nożna jaką znamy, odejdzie do lamusa? Szokujące doniesienia o planach FIFY

CZYTAJ DALEJ

Polak zostanie wykupiony po nadchodzącym sezonie

Włoskie media podają, że w kontrakcie Pawła Jaroszyńskiego z Salarentiną została wpisana klauzula, która zobowiązuje klub do wykupienia 26-latka z Genoii po nadchodzącym sezonie.

Jaroszyński rozegrał dotychczas 99 spotkań na włoskich boiskach. 64 mecze w Serie B, 30 w Serie A, oprócz tego wystąpił także w pięciu meczach Pucharu Włoch. Patrząc na rundę wiosenną oraz ostatnie lata wydaje się, że nasz reprezentant będzie ważną postacią beniaminka.

Dla jego nowego/starego zespołu jest to powrót do Serie A po 22 latach. Salarentina nigdy nie zagościła we włoskiej ekstraklasie dłużej niż jeden sezon, dlatego miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: