Swiatsportu.pl > Siatkówka > Polski mistrz świata krytykuje Vitala Heynena. "Pogubił się, stracił pomysł na drużynę"
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:48

Polski mistrz świata krytykuje Vitala Heynena. "Pogubił się, stracił pomysł na drużynę"

Vital Heynen
JURE MAKOVEC/AFP/East News

Polscy siatkarze w świetnym stylu pokonali Rosję w ćwierćfinale mistrzostw Europy i już w sobotę powalczą o awans do wielkiego finału imprezy. Gra Biało-Czerwonych mogła się podobać i wywołała entuzjazm wśród kibiców. Są jednak również głosy, że nasza kadra nie funkcjonuje najlepiej od czasu igrzysk w Tokio. Takiego zdania jest Marcin Możdżonek, utytułowany reprezentant Polski. 

  • Polscy siatkarze pokonali Rosjan 3:0 i awansowali do półfinału mistrzostw Europy

  • Dobra gra naszych zawodników pozwoliła kibicom nieco zapomnieć o klęsce na igrzyskach olimpijskich w Tokio

  • Słaby występ Biało-Czerwonych pamięta jednak Marcin Możdżonek. Zdaniem słynnego siatkarza winny porażki Polaków jest Vital Heynen

Polscy siatkarze zameldowali się w półfinale mistrzostw Europy. Oprócz pochwał za efektywną grę muszą się także zmierzyć z krytyką. Tej najwięcej spada jednak na głowę selekcjonera Vitala Heynena. 

Polski mistrz świata i Europy krytykuje Vitala Heynena

Polscy siatkarze we wtorek zrobili kolejny krok do wywalczenia medalu mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni pokonali bez problemów Rosjan 3:0 (więcej TUTAJ). Była to już siódma wygrana naszych zawodników w trakcie turnieju. Polacy nadal są niepokonani. 

Podopieczni Vitala Heynena w pokonanym polu zostawili kolejno Portugalię (3:1), Serbię (3:2), Grecję (3:1), Belgię (3:0), Ukrainę (3:0), Finlandię (3:0) i właśnie Rosję. W sobotę zmierzą się natomiast ze Słowenią, która wyeliminowała rewelację turnieju, Czechów (więcej TUTAJ).

Polacy grają bardzo efektywnie i są jednym z głównych kandydatów do złota. Nie wszyscy jednak zapomnieli o niedawnej klęsce naszej drużyny na igrzyskach olimpijskich. Do tematu wrócił w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” Marcin Możdżonek.

Były reprezentant Polski miał sporo zastrzeżeń do pracy zwłaszcza Vitala Heynena. Mistrz Europy z 2009 roku uważa, że to trener jest ostatecznie odpowiedzialny za porażkę Polaków w Tokio (przegrana w ćwierćfinale z Francją 2:3). 

- Uważam, że Vital się trochę pogubił, mam wrażenie, że stracił pomysł na tę drużynę. Już w turnieju Ligi Narodów we włoskim Rimini prezentowany przez nas styl nie był najlepszy, ale awansowaliśmy do finału, który przegraliśmy z Brazylią, więc wszystko się zgadzało. Ale nie przełożyło się to na igrzyska - stwierdził Możdżonek.

- Chcę jednocześnie zaznaczyć, że mam ogromny szacunek do Heynena za pracę, jaką wykonał z naszą kadrą, nowe rzeczy, które wprowadził i sukcesy, które wcześniej osiągnął z tymi zawodnikami - dodał.

Możdżonek wymaga więcej od Michała Kubiaka

Możdżonek uważa także, że w Tokio Polakom zabrakło Michała Kubiaka. Kapitan kadry zmagał się z problemami zdrowotnymi i nie był w najwyższej formie. Zdaniem byłego reprezentanta Polski, gdyby Kubiak był w stu procentach zdrowy, mógł odmienić losy ćwierćfinałowego meczu z Francją.

- Wiem, że Kubiak miał kontuzję, ale w Tokio, w tym feralnym ćwierćfinale, zabrakło mi jego gry od początku do końca - podsumował mistrz świata z 2014 roku.

Źródło: "Przegląd Sportowy"

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane