Swiatsportu.pl
KSW Izu

screen - youtube.com/InTheCagePL

Porażka Izu Ugonoha podczas gali KSW 60. Polak opuścił halę na wózku

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Gala KSW 60 okazała się fatalnym wydarzeniem dla Izu Ugonoha. Były pięściarz próbuje swoich sił w mieszanych sztukach walki i swoje drugie starcie w tej formule zakończył na wózku. Szczecinianin był skrajnie wyczerpany, a chwilę przed zakończeniem pojedyn

  • W sobotę wieczorem w Łodzi odbyła się gala KSW 60

  • Jednym z pojedynków było starcie Izu Ugonoha z Markiem Samociukem

  • Izu doznał dotkliwej porażki w II rundzie, a halę opuszczał na wózku

Izu Ugonoh nie będzie wspominał najlepiej gali KSW 60. Polak był faworytem w „bratobójczym” pojedynku z Markiem Samociukiem, ale rywal okazał się dla niego zbyt silny, bowiem został wręcz zmasakrowany.

Mający nigeryjskie korzenie szczecinianin został na tyle dotkliwie pobity przez przeciwnika, że musiał opuścić hale na wózku. Dla 34-latka to było drugie starcie w formule MMA i nie widać, aby czuł się on w niej lepiej, niż w boksie.

KSW 60: Izu Ugonoh pięć razy dowiadywał się o zmianie rywala

Przed walką podczas gali KSW 60, Izu Ugonohowi towarzyszyła duża niepewność. Zawodnik dopiero na kilkadziesiąt godzin przed starciem dowiedział się, kto będzie jego rywalem.

- Stoczyłem mnóstwo takich walk, kiedy długo nie wiedziałem, kto będzie moim przeciwnikiem. Dla mnie to nic nowego – zapewniał 34-latek w rozmowie z Interią.

Były pięściarz przyznał również, że oficjalnie była to trzecia, ale nieoficjalnie piątka zmiana nazwiska rywala przed tym pojedynkiem. Jak widać, takie zamieszanie nie przyniosło nic dobrego wojownikowi ze Szczecina. Ostatecznie wybór padł na Marka Samociuka.

Ugonoh opuścił halę na wózku. Wielkie zwycięstwo Samociuka

Początkowo wydawało się, że Izu Ugonoh wywiąże się z roli faworyta i wygra walkę. Po trzech minutach 34-latek popisał się serią kilkudziesięciu ciosów, po których wszystko wskazywało, że walka zostanie zakończona już w pierwszej rundzie.

Marek Samociuk był w niesamowitych opałach, ale powstał niczym feniks z popiołów i na koniec rundy popisał się trójkątem z pleców. Wydaje się, że to właśnie ta akcja, którą przerwał kończący rundę gong, wyczerpała Ugonoha. Mający swoje korzenie w Nigerii zawodnik nie miał już ochoty ani sił, aby kontynuować ten pojedynek.

Na początku drugiej rundy skrajnie wyczerpany Ugonoh najpierw oparł się o siatkę, a po chwili dał obalić i w parterze został zasypany gradem ciosów przez Samociuka. Sędzia był zmuszony przerwać pojedynek.

Szczecinian był na tyle wyczerpany, że z hali w Łodzi został wywieziony na wózku. Dla Ugonoha była to pierwsza porażka w karierze MMA w drugiej walce. Za to w debiucie podczas KSW 54 udało mu się pokonać Quentina Domingosa, który w trakcie starcia doznał kontuzji nogi.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Podobne artykuły

KSW 61 Pudzianowski Jurkowski Błachowicz

Sporty walki

KSW 61: Jan Błachowicz wskazał faworyta walki Pudzianowski - Jurkowski

Czytaj więcej >
Nie żyje zawodnik MMA

Sporty walki

Tajemnicza śmierć kontrowersyjnej legendy MMA. Zawodnik został znaleziony martwy w więzieniu

Czytaj więcej >

Sporty walki

Wielka wojna w walce wieczoru KSW 61. “Pudzian” rozbił “Jurasa”

Czytaj więcej >
Judo

Sporty walki

Trener rzucił 7-latkiem o ziemię 27 razy. Dziecko zmarło w szpitalu (WIDEO)

Czytaj więcej >
Jan Błachowicz UFC Teixeira

Sporty walki

Tylko u nas. Jan Błachowicz o walce z Teixeirą: Będę celował w nokaut

Czytaj więcej >
Marcin Najman MMA VIP 2

Sporty walki

"Ch*j z tym Murańskim". Marcin Najman podsumował galę MMA VIP 2

Czytaj więcej >