Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Przepiękny Gol Benedyczaka w Serie B. Polak dał Parmie zwycięstwo
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:58

Przepiękny Gol Benedyczaka w Serie B. Polak dał Parmie zwycięstwo

Projekt bez tytułu - 2021-11-01T215152.737
screen twitter.com/eMJot23/status/1455232666916302854

Gol napastnika młodzieżowej reprezentacji Polski na zapleczu Serie A. Po raz kolejny w barwach Parmy błysnął Adrian Benedyczak. 20-letni napastnik przepięknym strzałem zza pola karnego zapewnił swojej drużynie zwycięstwo w meczu ligowym z Livorno. To już trzecie trafienia młodego Polaka w tym sezonie.

Gol Adriana Benedyczaka na poziomie Serie B. Młodzieżowy reprezentant Polski wyszedł w pierwszym składzie na poniedziałkowy mecz ligowy przeciwko Livorno. 20-letni napastnik z Kamienia Pomorskiego został jednym z bohaterów tego spotkania.

Gol Benedyczaka w Serie B

Pod koniec pierwszej połowy Parma, która była gospodarzem tego spotkania, mocno skomplikowała sobie sytuację. W ciągu minuty dwie błyskawiczne żółte kartki zobaczył Juan Brunetta, który musiał opuścić boisko.

Jednak nawet grając w dziesiątkę "Crociati" nie skupiali się wyłącznie na defensywie i starali się stwarzać zagrożenie pod bramką Livorno. Takie nastawienie przyniosło efekty jeszcze przed gwizdkiem na przerwę.

W 43. minucie obrońcy gości nie potrafili poradzić sobie z pressingiem podopiecznych Enzo Mareski, którzy zmusili ich do popełnienia błędu. Po nieudanej próbie wybicia piłki, ta spadła pod nogi Benedyczaka, który bez zastanowienia huknął z powietrza i pięknym strzałem pokonał bezradnego bramkarza Livorno.

Kolejny gol Benedyczaka

Po przerwie nie oglądaliśmy więcej bramek, a na dodatek w 70 minucie wyrównały się siły na boisku. Drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu obejrzał pomocnik Livorno Alessandro Di Pardo, który w konsekwencji zobaczył czerwony kartonik i musiał zejść do szatni. Benedyczak zszedł z boiska w 83. minucie spotkania zmieniony przez Gennaro Tutino.

Parma wygrała 1:0, dzięki czemu z dorobkiem 16 punktów zajmuje 10 miejsce na zapleczu włoskiej ekstraklasy. Do miejsca premiowanego grą w barażach o Serie A, Benedyczak i spółka tacą zaledwie jedno "oczko". Prowadzi Pisa, która w 11. kolejkach uzbierała 22 punkty.

Po raz kolejny Parma swoje zwycięstwo zawdzięcza polskiemu napastnikowi. W czwartek drużyna Benedyczaka mierzyła się z AS Cittadella, które pokonała 2:1. Drugą bramkę dla "Crociati" strzelił właśnie Polak.

Napastnik młodzieżowej reprezentacji Polski coraz śmielej wchodzi do pierwszego zespołu Parmy. Benedyczak wystąpił w każdym z czterech ostatnich meczów zespołu, a łącznie uzbierał już sześć występów w Serie B, w których strzelił trzy bramki.