Swiatsportu.pl > Piłka nożna > PSG lepsze od Manchesteru City. Błysk geniuszu Messiego
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:50

PSG lepsze od Manchesteru City. Błysk geniuszu Messiego

tt uefa champions league
twitter.com/UEFA Champions League

PSG i Manchester City zmierzyły się dzisiaj w absolutnym hicie drugiej kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. Na boisku obejrzeliśmy naszpikowane gwiazdami jedenastki. Leo Messi, Neymar i Kylian Mbappe naprzeciw Kevina De Buyne, Raheema Sterlinga, czy Jacka Grealisha. Tym razem lepsi okazali się zawodnicy z Paryża, a debiutancką bramkę w nowych barwach zdobył Lionel Messi.

• PSG i Manchester City zgotowały kibicom wielkie widowisko w meczu drugiej kolejki Champions League

• Lepsi okazali się podopieczni Mauricio Pojcettino, których do triumfu poprowadził m.in. Leo Messi

• Argentyńczyk zdobył przepiękną debiutancką bramkę po transferze z FC Barcelona

PSG i Manchester City stworzyły dzisiaj na Parc des Princes wspaniałe widowisko. W starciu gigantów w drugiej kolejce Ligi Mistrzów lepsi okazali się gospodarze. Obejrzeliśmy też debiutanckie trafienie Leo Messiego w nowych barwach.

PSG-Manchester City. Pojedynek gwiazdorów na Parc des Princes

PSG kontra Manchester City. Na ten pojedynek czekał cały piłkarski świat od chwili, gdy tylko rozlosowano grupy piłkarskiej Ligi Mistrzów. Fani futbolu ostrzyli sobie zęby na rewanż za półfinał poprzedniej edycji.

Obie drużyny są już jak co roku faworytami do końcowego sukcesu w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych świata. Do sukcesu PSG maja prowadzić Neymar, Kylian Mbappe i Leo Messi. "The Citizens" pokładają nadzieje w m.in. Kevinie De Bruyne, czy Jacku Grealishu.

Wtorkowe spotkanie na Parc des Princes w Paryżu rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy. Już w 8. minucie gola na 1:0 dla PSG zdobył Idrissa Gueye. Senegalczyk najszybciej dopadł do piłki w polu karnym Manchesteru City i pewnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik meczu. Manchester City ruszył do odrabiania strat i w 27. minucie powinno być 1:1. Najpierw Raheem Sterling uderzył w poprzeczkę, a do dobitki dopadł Bernardo Silva. Portugalczyk miał przed sobą pustą bramkę, jednak z najbliższej odległości także trafił tylko w poprzeczkę!

Gospodarze również mieli swoje okazje do zmiany wyniku. Najlepszą zmarnował Ander Herrera, który uderzył w środek bramki, gdzie ustawiony był Ederson. Golkiper "The Citizens" odbił uderzenie.

W 43. minucie jeszcze raz gorąco zrobiło się natomiast w polu karnym PSG. Ruben Dias po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdołał oddać strzał głową. Gianluigi Donnarumma był jednak na posterunku i zatrzymał piłkę. Po 45. minutach PSG prowadziło 1:0.

PSG lepsze w starciu gigantów. Błysk geniuszu Messiego

Drugą połowa rozpoczęła się od mocnego akcentu Manchesteru City. Raheem Sterling dostał podanie w pole karne i mimo asysty obrońcy zdołał odwrócić się i oddać strzał. Piłka przeleciała jednak obok słupka.

Goście jednak nie rezygnowali. Kilka minut później przed szansą stanął Kevin De Bruyne. Belg wpadł w pole karne i oddał strzał z ostrego kąta. Świetnie jednak zachował się Gianluigi Donnarumma, który obronił uderzenie.

W 64. minucie świetną okazję do zdobycia fola zmarnował natomiast Neymar. Brazylijczyk urwał się obrońcom i wbiegł w pole karne. Zdążył jednak doskoczyć do niego Kyle Walker i w ostatniej chwili wytrącić go z równowagi. W efekcie Neymar trafił tylko w boczną siatkę.

W 74. minucie mimo usilnych starań Manchesteru City, to PSG zdobyło kolejną bramkę. Piłkę kapitalnie rozegrali Leo Messi i Kylian Mbappe. Argentyńczyk przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów po czym odegrał do kolegi. Mbappe szybko odegrał do Messiego, a ten kapitalnym strzałem pokonał Edersona!

"The Citizens" nie potrafili się pozbierać po tym ciosie i poważnie zagrozić bramce PSG. Jedynie Riyad Mahrez zdołał oddać celny strzał, jednak był on zbyt słaby, by zagrozić Gianluigiemu Donnarummie. Groźniej atakowali zawodnicy z Paryża i to oni byli bliżsi kolejnego gola. W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego spróbował jeszcze raz Mahrez, jednak znów przegrał pojedynek z golkiperem PSG.

Wynik nie uległ już zmianie. Podopieczni Mauricio Pochettino okazali się lepsi i zasłużenie wygrali 2:0.

Liga Mistrzów, 2. kolejka, PSG - Manchester City 2:0 (8' Gueye, 74' Messi)

Wyjściowe składy:

PSG: Donnarumma; Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Nuno Mendes; Ander Herrera, Verratti, Gueye; Messi, Mbappe, Neymar Manchester City: Ederson; Walker, Ruben Dias, Laporte, Cancelo; Bernardo Silva, Rodri, De Bruyne; Mahrez, Sterling, Grealish