Reprezentacja Niemiec trener Żródło: screen - youtube.com/Przegląd Sportowy

Ralf Ragnick nowym trenerem kadry Niemiec?

31 Marzec 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Od kilku tygodni wiadomo, że latem reprezentacja Niemiec będzie miała nowego selekcjonera. Po tym jak odejście ze stanowiska ogłosił Joachim Löw ruszyła giełda nazwisk. Niemieckie media informują, że blisko objęcia kadry jest Ralf Rangnick, który w kwietniu ma przeprowadzić kluczowe rozmowy z niemiecką federacją.

  • Reprezentacja Niemiec latem może trafić w ręce Ralpha Rangnicka
  • 62-latek w kwietniu ma odbyć kluczowe rozmowy z niemiecką federacją w sprawie przejęcia reprezentacji
  • Na początku marca obecny selekcjoner naszych zachodnich sąsiadów Joachim Löw ogłosił, że odejdzie ze stanowiska po zakończeniu Euro 2020

Reprezentacja Niemiec rozgrywa swoje ostatnie mecze pod wodzą Joachima Löwa. 61-latek na początku marca ogłosił, że po zakończeniu zbliżających się mistrzostw Europy odejdzie ze stanowiska. Jako pierwszy trener kadry pracował nieprzerwanie od 2006 roku.

Od razu za naszą zachodnią granicą ruszyła giełda nazwisk potencjalnych następców selekcjonera. Zdaniem niemieckich mediów idealnym kandydatem byłby Hansi Flick, który w poprzednim sezonie poprowadził Bayern Monachium do potrójnej korony.

Reprezentacja Niemiec znalazła już nowego selekcjonera?

Szkoleniowiec brany jest brany pod uwagę także ze względu na swoje doświadczenie w pracy z reprezentacją. Flick był asystentem Löwa podczas mundialu w 2014 roku, na którym Niemcy zdobyli mistrzostwo świata.

Jednak trener Bawarczyków wykluczył objęcie reprezentacji Niemiec latem tego roku. Do tego zdaniem niemieckich mediów szkoleniowca nie chcą wypuścić władze Bayernu Monachium. W związku z tym niemiecka federacja musiała znaleźć plan B.

Daniel Andre Tande wkrótce opuści szpitalDaniel Andre Tande wkrótce opuści szpitalCzytaj dalej

W środę "Bild" poinformował, że trwają zaawansowane rozmowy dyrektora sportowego kadry Olivera Bierhoffa, z Ralfem Rangnickiem. 62-letni trener od 2019 roku pozostaje bez pracy po tym, jak opuścił RB Lipsk.

Zdaniem niemieckiego dziennika doświadczony szkoleniowiec ma spotkać się z Bierhoffem w połowie kwietnia i omówić szczegóły ewentualnej współpracy. Panowie mają porównać swoje wizje prowadzenia reprezentacji i po tej rozmowie mają zostać ostateczne decyzje.

Wiadomo kiedy poznamy nowego selekcjonera kadry Niemiec

Dziennikarz "Bilda" Florian Plettenberg informuje, że niemiecka federacja jak najszybciej chce znaleźć nowego selekcjonera kadry. Zgodnie z planem nowego trenera naszych zachodnich sąsiadów mamy poznać przed Euro 2020, czyli najpóźniej na początku czerwca.

Innym z faworytów do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Niemiec był Jürgen Klopp. Szkoleniowiec Liverpoolu zapowiedział już, że nie jest obecnie zainteresowany objęciem kadry.

Zdaniem "Bilda" blisko objęcia zespołu jest także trener młodzieżowej drużyny do lat 21. Stefan Kuntz. 58-latek właśnie awansował do ćwierćfinału mistrzostw Europy U-21. Po meczu z Rumunią wyznał, że z chęcią objąłby dorosłą reprezentację.

Löw poprowadzi kadrę Niemiec jeszcze w przynajmniej czterech spotkaniach. W środę poprowadzi swoich podopiecznych w meczu eliminacyjnym mistrzostw świata przeciwko Macedonii Północnej. Do tego zagrają w grupie na Euro z Francją, Portugalią i Węgrami.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł