Karim Benzema Żródło: Meng Dingbo/Xinhua News/East News

Karim Benzema dołączył do grona najlepszych strzelców w historii Ligi Mistrzów

17 Marzec 2021 Aleksy KiełbasaAleksy Kiełbasa

Piłkarz Realu Madryt Karim Benzema, znów okazał się liderem swojego zespołu i poprowadził go do zwycięstwa. Można powiedzieć, że jeśli chodzi o ostatnie lata „Królewskich”, jak trwoga, to do Sergio Ramosa lub właśnie francuskiego napastnika. 33-latek zdobył swoją 21 bramkę w tym sezonie oraz 70 gola w rozgrywkach Ligi Mistrzów i pod tym względem jest wyjątkowy.

  • Real Madryt pokonał wczoraj Atalantę Bergamo 3:1
  • Gola otwierającego wynik zdobył Karim Benzema
  • Dla Francuza było to 70 trafienie w Lidze Mistrzów, czym zbliżył się do Roberta Lewandowskiego
  • Napastnik „Królewskich” może również pochwalić się wyjątkowym osiągnięciem w LM

Real Madryt mierzył się wczoraj z Atalantą Bergamo w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Los Blancos” pewnie zwyciężyli w tym spotkaniu, pokonując rywali 3:1 i wywalczając sobie tym samym awans do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Gola otwierającego wynik tego wieczoru zdobył Karim Benzema. Dla Francuza, który w ostatnich latach jest jednym z największych liderów zespołu z Madrytu, było to już 21 trafienie w sezonie oraz 70 bramka w Lidze Mistrzów. Napastnik „Królewskich” tym samym zbliżył się do Roberta Lewandowskiego, ale też na zawsze zapisał się w historii LM.

Karim Benzema goni Roberta Lewandowskiego

Karim Benzema już prawie od 12 lat broni barw Realu Madryt. Francuz dosyć długo dojrzewał do roli jednego z liderów zespołu, ale też trzeba przyznać, że był zbyt niedoceniany przez kibiców. Napastnik „Królewskich” odgrywał kluczową rolę we współpracy z Cristiano Ronaldo, a i tak zawsze gwarantował kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt bramek w sezonie.

Jordan Pickford kontuzjowany. Nie zagra z PolskąJordan Pickford kontuzjowany. Nie zagra z PolskąCzytaj dalej

Swoje strzelanie w Lidze Mistrzów Benzema rozpoczął jeszcze w macierzystym Olympique'u Lyon. Dla francuskiego zespołu zdobył on 12 bramek w 10 meczach i było niemal pewne, że lada moment trafi do wielkiego europejskiego klubu.

Ostatecznie wybór padł właśnie na Real Madryt, w którym Karim rozwinął skrzydła. Jego wynik strzelecki w tych rozgrywkach w koszulce „Los Blancos” jest jeszcze bardziej imponujący. 33-latek zanotował 58 trafień w 42 występach. Zatem w sumie jego wynik w LM to 70 goli w zaledwie 58 spotkaniach. Daje mu to 5. pozycję w gronie najlepszych strzelców w historii Champions League.

Wyjątkowy wyczyn francuskiego napastnika

W klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców Ligi Mistrzów prowadzi rzecz jasna Cristiano Ronaldo ze 134 bramkami na koncie. Drugi jest Leo Messi (120 trafień), a trzeci Robert Lewandowski (72 trafienia). Tu za podium plasuje się Raul Gonzalez Blanco, który zdobył 71 goli, a tylko o jednego mniej udało się zanotować Karimowi Benzemie.

Kwestią czasu pozostaje to, kiedy Francuz przegoni inną legendę Realu Madryt, czyli właśnie Raula, bo może to się stać już podczas kolejnego spotkania LM. Karim jest również bardzo blisko Roberta Lewandowskiego, który ma tylko o dwie bramki więcej. Jednak ani Ronaldo, ani Messi, ani Lewandowski i Raul, nie mogą pochwalić się takim osiągnięciem jak Benzema.

Karim Benzema jest pierwszym piłkarzem w historii Ligi Mistrzów, który osiągnął bilans 70 bramek w tych rozgrywkach, notując wszystkie trafienia tylko i wyłącznie z gry. Ani jeden gol Francuza nie padł po rzucie karnym, co podkreśla wyjątkowość jego wyczynu. Wyłączając ze statystyki rzuty karne, Lewandowski ma w LM 60 trafień z gry, Messi 104, a Ronaldo 115, ale żaden z nich nie może poszczycić się tak unikalnym osiągnięciem jak właśnie 33-letni Francuz.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł