Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Real Madryt, FC Barcelona i Juventus Turyn poza Ligą Mistrzów!? Ostre słowa Ceferina
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:47

Real Madryt, FC Barcelona i Juventus Turyn poza Ligą Mistrzów!? Ostre słowa Ceferina

Projekt bez tytułu - 2021-09-10T171349.234
RICHARD JUILLIART/AFP/East News

Real Madryt, FC Barcelona i Juventus Turyn poza Ligą Mistrzów. Takiego scenariusza nie wyklucza prezydent UEFA Aleksander Ceferin, który wyraził swoje niezadowolenie z kolejnych prób powołania do życia Superligi. Jednocześnie Słoweniec zarzuca władzom Realu hipokryzję.

Real Madryt, FC Barcelona oraz Juventus Turyn, to jedyne trzy kluby, które nie porzuciły jeszcze planu stworzenia Superligi. W kwietniu dwanaście klubów z Europy ogłosiło powstanie nowych rozgrywek, ale pod presją kibiców, ekspertów oraz środowiska, dziewięć z nich porzuciło ideę i podpisało z UEFA porozumienie.

Real Madryt, FC Barcelona i Juventus poza Ligą Mistrzów?

Przy projekcie pozostają już tylko dwaj giganci z Hiszpanii i turyńczycy. Te trzy kluby wciąż dążą do tego, żeby Superliga doszła do realizacji nawet mimo stanowczego sprzeciwu wobec europejskiej unii piłkarskiej.

Prezydent UEFA Aleksander Ceferin w mocnych słowach dał znać, że nie podoba mu się takie zachowanie władz tych klubów. Jednocześnie w rozmowie z niemieckim "Der Spiegel" powiedział, że te kluby "chciały zabić piłkę nożną", a ich władze są niekompetentne.

Przy okazji zarzucił hipokryzję prezydentowi Realu Madryt Florentino Perezowi, który był twarzą Superligi i podkreślał, że jego zdaniem, ten projekt jest ratunkiem dla futbolu i klubów, które mocno ucierpiały w trakcie pandemii koronawirusa.

Ceferin ostro o klubach chcących Superligi

- Florentino Perez narzeka i mówi, że jego klub może przetrwać tylko, kiedy powstanie Superliga, a potem chce podpisać kontrakt z Kylianem Mbappé, płacąc 180 mln euro - podkreślił Ceferin.

Jednocześnie prezydent UEFA podkreślił swoje oburzenie tym, że wszystkie te trzy kluby wciąż chcą występować w Lidze Mistrzów. Ceferin podkreślił, że chętnie zobaczyłby te zespoły poza tymi rozgrywkami.

- Nie miałbym nic przeciwko ich odejściu z rozgrywek pod egidą UEFA. To bardzo zabawne, że chcą stworzyć nowe rozgrywki, a jednocześnie pragną grać w tym sezonie w Lidze Mistrzów - stwierdził szef europejskiej piłki.

UEFA już symbolicznie "ukarała" wspomnianą trójkę. Przed każdym sezonem Ligi Mistrzów prezentowane jest nowa czołówka rozgrywek. W najnowszej, która będzie emitowana przed meczami nowego sezonu, wycięto zawodników Realu Madryt, FC Barcelony i Juventusu Turyn.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane