Swiatsportu.pl
ANDRZEJ IWANCZUKREPORTER (5)

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentant Polski bliski powrotu do Ekstraklasy

19 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Damian Kądzior może być kolejnym znanym reprezentantem Polski, który po kilku latach gry na zachodzie Europy, wróci do Ekstraklasy. Pomocnika łączono w ostatnich tygodniach z Lechem Poznań, jednak temat jest już podobno nieaktualny. Zdaniem dziennikarza “Przeglądu Sportowego” Piotra Wołosika, nastąpił nagły zwrot akcji i zawodnik rozmawia teraz z innym polskim klubem.

  • Damian Kądzior nie ma szans na grę w hiszpańskim SD Eibar i rozpoczął poszukiwania nowego klubu

  • Od kilku tygodni mówiło się o negocjacjach reprezentanta Polski z Lechem Poznań, jednak transakcja nie dojdzie do skutku

  • Zawodnik może wrócić do Ekstraklasy, ale nie do zespołu z Wielkopolski, a do Piasta Gliwice

Damian Kądzior może lada moment ponownie zagrać w Ekstraklasie. Zdaniem Piotra Wołosika z “Przeglądu Sportowego” piłkarz prowadzi negocjacje z Piastem Gliwice. To niespodziewana informacja, gdyż do niedawna to Lech Poznań był faworytem do sfinalizowania transferu reprezentanta Polski.

Projekt bez tytułu (64)

Nagły zwrot w wyborach na prezesa PZPN. Józef Wojciechowski chce startować

CZYTAJ DALEJ

Damian Kądzior bliski powrotu do Ekstraklasy

W poniedziałek zaskakujące informacje podał dziennikarz “Przeglądu Sportowego” Piotr Wołosik. Jego zdaniem już w ciągu najbliższych dni możemy być świadkiem kolejnego tego lata wielkiego powrotu reprezentanta Polski do Ekstraklasy. Wcześniej do kraju wrócili m.in. Michał Pazdan i Dominik Furman (więcej TUTAJ). Teraz o krok od ponownej gry na krajowych boiskach jest Damian Kądzior.

Pomocnik związany jest z hiszpańskim SD Eibar, do którego trafił latem ubiegłego roku z Dinama Zagrzeb. W ekipie z La Liga Kądzior nie zdołał się przebić i już w styczniu trafił na wypożyczenie do tureckiego Alanyasporu. Tam również nie wiodło mu się najlepiej i z końcem czerwca wrócił do Hiszpanii.
Eibar nie zdołał utrzymać się w La Liga i przed przystąpieniem do rywalizacji na jej zapleczu zamierza mocno przewietrzyć szatnię. Hiszpanie chcą pozbyć się Polaka, ale tylko za satysfakcjonującą ich kwotę. Od kilku tygodni mówiło się, że pozyskaniem Kądziora interesuje się Lech Poznań.

Zdaniem Piotra Wołosika nastąpił niespodziewany zwrot w sprawie. Lech nie jest dłużej zainteresowany sprowadzeniem 29-latka. Piłkarz rozpoczął natomiast negocjacje z Piastem Gliwice. 

Nie Lech Poznań, a Piast Gliwice nowym klubem Kądziora?

Zdaniem dziennikarza “Przeglądu Sportowego” negocjacje między klubami są już w zaawansowanej fazie. Do finalizacji transferu może dojść zatem lada dzień. Kwota wyniesie prawdopodobnie kilkaset tysięcy euro.

Atmosferę podgrzał także Piast Gliwice. W mediach społecznościowych klubu ze Śląska pojawiło się tajemnicze zdjęcie. Widać na nim piłkarza w trakcie treningu, jednak nie można dokładnie określić kto to. Być może jest to właśnie Damian Kądzior.Dla 28-letniego zawodnika byłby to powrót do Ekstraklasy po trzech latach. W lipcu 2018 roku opuścił on Górnika Zabrze i przeniósł się do Dinama Zagrzeb. Przed wyjazdem z kraju Kądzior występował także m.in. w Jagiellonii Białystok, Wigrach Suwałki i Motorze Lublin. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: