Robert Lewandowski Żródło: facebook.com/UEFA Champions League

Bayern Monachium pewnie wygrywa z Lazio. Lewandowski z kolejnym golem (WIDEO)

18 Marzec 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Robert Lewandowski w środowy wieczór rozegrał kolejne fantastyczne spotkanie w barwach Bayernu Monachium. Niemiecki zespół podejmował na własnym boisku Lazio Rzym w rewanżowym spotkaniu ⅛ finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bawarczycy wygrali pewnie 2:1 i zameldowali się w gronie najlepszych ośmiu drużyn prestiżowych rozgrywek. Wielka w tym zasługa właśnie Lewandowskiego, który zdobył kolejną już bramkę.

• W środowy wieczór Bayern Monachium pokonał Lazio Rzym 2:1 w rewanżowym meczu ⅛ finału Ligi Mistrzów
  • Kolejną bramkę dla niemieckiej drużyny zdobył niezawodny Robert Lewandowski
  • Polak pewnie wykorzystał rzut karny i otworzył wynik spotkania
  • Bawarczycy pewnie awansowali do ćwierćfinału i ustanowili tym samym imponujący rekord rozgrywek

Robert Lewandowski zdobył kolejną bramkę w rozgrywkach Ligi Mistrzów, a jego Bayern Monachium pokonał Lazio Rzym w rewanżowym meczu ⅛ finału. ”Die Roten” awansowali do ćwierćfinału i ustanowili tym samym imponujący rekord rozgrywek.

Robert Lewandowski z kolejnym golem w Lidze Mistrzów

W środowy wieczór kibice piłkarscy mogli śledzić kolejne zmagania najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych. Mowa oczywiście o Lidze Mistrzów, która rozgrywała ostatnie już mecze ⅙ finału. Poznaliśmy już wszystkich ćwierćfinalistów.

Spokojny awans do kolejnej rundy przypieczętowała londyńska Chelsea. Podopieczni Thomasa Tuchela wygrali w rewanżu z Atletico Madryt 2:0. Oczy polskich kibiców skierowane były jednak na Monachium, gdzie w barwach Bayernu Monachium kolejny mecz rozgrywał oczywiście Robert Lewandowski.

Poważny upadek polskiego skoczka. Mocno ucierpiał, ze skoczni zabrała go karetkaPoważny upadek polskiego skoczka. Mocno ucierpiał, ze skoczni zabrała go karetkaCzytaj dalej

Przeciwnikami mistrzów Niemiec byli piłkarze Lazio Rzym. W pierwszym meczu na Stadio Olimpico w Rzymie Bayern wygrał pewnie 4:1. Trudno było sobie wyobrazić, by najlepsza klubowa drużyna ostatnich miesięcy roztrwoniła tak imponującą zaliczkę z terenu rywala.

Niespodzianki faktycznie nie było. Bayern Monachium przez 90. minut kontrolował przebieg gry, a piłkarze Lazio stwarzali wrażenie mocno zdeprymowanych. W ich poczynaniach brakowało pewności siebie. To Bayern narzucił rywalom swój styl gry i znacznie dłużej utrzymywał się przy piłce.

Efektem świetnej organizacji gry była bramka zdobyta już w 34. minucie meczu. Po dobrej akcji drużyny w polu karnym Lazio sfaulowany został Leon Goretzka. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny dla gospodarzy.

Do piłki ustawionej na 11. metrze od bramki strzeżonej przez Pepę Reinę podszedł oczywiście Robert Lewandowski. Polski napastnik praktycznie nigdy nie myli się w takich sytuacjach, co udowodnił też tym razem. “Lewy” pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.

W drugiej połowie Hansi Flick dał odpocząć swojej największej gwieździe. W miejsce Lewandowskiego na boisku pojawił się Eric Maxim Choupo-Moting. Kameruńczyk zdobył gola na 2:0. Lazio było w stanie odpowiedzieć jedynie bramką honorową w 82. minucie autorstwa Parolo.

Bayern Monachium pobił rekord Ligi Mistrzów

Bayern Monachium pewnie awansował do ćwierćfinału i ustanowił tym samym rekord Ligi Mistrzów. Od momentu powstania rozgrywek w obecnej formie, Bayern w ¼ finału melduje się po raz dziewiętnasty. Wcześniej rekordzistą była FC Barcelona, która osiągnęła ten etap rozgrywek osiemnaście razy.

Środowe zwycięstwo było dla Bayernu już 150. w historii udziału w Champions League. Swojego rywala w kolejnej rundzie “Die Roten” poznają już w piątek po losowaniu UEFA.