Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Bayern Monachium pewnie wygrywa z Lazio. Lewandowski z kolejnym golem (WIDEO)
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:34

Bayern Monachium pewnie wygrywa z Lazio. Lewandowski z kolejnym golem (WIDEO)

Robert Lewandowski
facebook.com/UEFA Champions League
  • W środowy wieczór Bayern Monachium pokonał Lazio Rzym 2:1 w rewanżowym meczu ⅛ finału Ligi Mistrzów

• Kolejną bramkę dla niemieckiej drużyny zdobył niezawodny Robert Lewandowski

• Polak pewnie wykorzystał rzut karny i otworzył wynik spotkania

• Bawarczycy pewnie awansowali do ćwierćfinału i ustanowili tym samym imponujący rekord rozgrywek

Robert Lewandowski zdobył kolejną bramkę w rozgrywkach Ligi Mistrzów, a jego Bayern Monachium pokonał Lazio Rzym w rewanżowym meczu ⅛ finału. ”Die Roten” awansowali do ćwierćfinału i ustanowili tym samym imponujący rekord rozgrywek.

Robert Lewandowski z kolejnym golem w Lidze Mistrzów

W środowy wieczór kibice piłkarscy mogli śledzić kolejne zmagania najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych. Mowa oczywiście o Lidze Mistrzów, która rozgrywała ostatnie już mecze ⅙ finału. Poznaliśmy już wszystkich ćwierćfinalistów.

Spokojny awans do kolejnej rundy przypieczętowała londyńska Chelsea. Podopieczni Thomasa Tuchela wygrali w rewanżu z Atletico Madryt 2:0. Oczy polskich kibiców skierowane były jednak na Monachium, gdzie w barwach Bayernu Monachium kolejny mecz rozgrywał oczywiście Robert Lewandowski.

Przeciwnikami mistrzów Niemiec byli piłkarze Lazio Rzym. W pierwszym meczu na Stadio Olimpico w Rzymie Bayern wygrał pewnie 4:1. Trudno było sobie wyobrazić, by najlepsza klubowa drużyna ostatnich miesięcy roztrwoniła tak imponującą zaliczkę z terenu rywala.

Niespodzianki faktycznie nie było. Bayern Monachium przez 90. minut kontrolował przebieg gry, a piłkarze Lazio stwarzali wrażenie mocno zdeprymowanych. W ich poczynaniach brakowało pewności siebie. To Bayern narzucił rywalom swój styl gry i znacznie dłużej utrzymywał się przy piłce.

Efektem świetnej organizacji gry była bramka zdobyta już w 34. minucie meczu. Po dobrej akcji drużyny w polu karnym Lazio sfaulowany został Leon Goretzka. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny dla gospodarzy.

Do piłki ustawionej na 11. metrze od bramki strzeżonej przez Pepę Reinę podszedł oczywiście Robert Lewandowski. Polski napastnik praktycznie nigdy nie myli się w takich sytuacjach, co udowodnił też tym razem. “Lewy” pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.

[EMBED-104]

W drugiej połowie Hansi Flick dał odpocząć swojej największej gwieździe. W miejsce Lewandowskiego na boisku pojawił się Eric Maxim Choupo-Moting. Kameruńczyk zdobył gola na 2:0. Lazio było w stanie odpowiedzieć jedynie bramką honorową w 82. minucie autorstwa Parolo.

Bayern Monachium pobił rekord Ligi Mistrzów

Bayern Monachium pewnie awansował do ćwierćfinału i ustanowił tym samym rekord Ligi Mistrzów. Od momentu powstania rozgrywek w obecnej formie, Bayern w ¼ finału melduje się po raz dziewiętnasty. Wcześniej rekordzistą była FC Barcelona, która osiągnęła ten etap rozgrywek osiemnaście razy.

Środowe zwycięstwo było dla Bayernu już 150. w historii udziału w Champions League. Swojego rywala w kolejnej rundzie “Die Roten” poznają już w piątek po losowaniu UEFA.