Swiatsportu.pl
Robert Lewandowski

facebook.com/Robert Lewandowski

Prezydent odznaczył Roberta Lewandowskiego. Żaden piłkarz nie dostąpił tego zaszczytu (WIDEO)

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Robert Lewandowski został odznaczony przez Prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Kapitan reprezentacji Polski otrzymał to zaszczytne wyróżnienie w poniedziałkowy poranek w Pałacu Prezydenckim. Tym samym napastnik Biało-Cz

  • W poniedziałkowy poranek Robert Lewandowski wziął udział w specjalnej ceremonii w Pałacu Prezydenckim w Warszawie

  • Piłkarz odebrał z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski

  • Jest to drugie najwyższe wyróżnienie cywilne w naszym kraju, a Lewandowski otrzymał je jako pierwszy piłkarz w historii

Robert Lewandowski otrzymał z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystość, w której wziął udział m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek, odbyła się w poniedziałkowy poranek w Pałacu Prezydenckim. Prezydent Duda docenił klasę kapitana reprezentacji Polski i nazwał go “bohaterem narodowym”.

Robert Lewandowski odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski przybył do kraju, by wziąć udział w zgrupowaniu przed marcowymi meczami eliminacji mistrzostw świata z Węgrami, Andorą i Anglią. Nim najlepszy polski piłkarz przystąpi do ciężkiej pracy na treningach pod okiem Paulo Sousy, czekała go bardzo miła uroczystość.

Lewandowski zjawił się w poniedziałkowy poranek w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, gdzie odebrał z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Jest to drugie najwyższe cywilne wyróżnienie w naszym kraju po Orderze Orła Białego.

– Nasz bohaterze, nie tylko dzisiejszego dnia i tej ceremonii, ale też śmiało można powiedzieć, nasz bohaterze narodowy w sportowym tego słowa znaczeniu - rozpoczął swoje przemówienie Prezydent Andrzej Duda.

- To bardzo ważna dla mnie chwila. Mogę wręczyć wspaniałemu piłkarzowi, jednemu z absolutnie najlepszych na świecie, wysokie państwowe odznaczenie. Mówił pan, panie Robercie, że nie liczy trofeów, które zdobywa, bo myśli już o następnych. Są też wyższe odznaczenia w naszym kraju i jestem przekonany, że je pan zdobędzie, bowiem cały czas jest pan młodym sportowcem, na fali wznoszącej - kontynuował.

- To co pan osiąga, robi oszałamiające wrażenie. Cechy osobowości, które predestynują pana do zwycięstw, to kwestia wychowania, co zawdzięcza pan zapewne swoim rodzicom. Jest pan niezwykle poukładanym człowiekiem. Elementem niezbędnym do osiągnięcia sportowego sukcesu jest talent, czyli coś przyrodzonego, ale druga kwestia to rozwinięcie tego talentu i sposób jego realizacji. Pod tym względem jest pan kwintesencją doskonałości. Rozwija pan swój talent, nie jest to kariera jednego błysku. Cechuje pana systematyczność i wytrwałość w niezwykle ciężkiej pracy. To ona owocuje wspaniałym sukcesem. - dodał Prezydent, cytowany przez WP SportoweFakty.

- Utalentowanych chłopców grających w piłkę jest wielu, ale niewielu gra tak jak Robert Lewandowski. Jest pan cały czas sobą, a po drugie w niezwykły sposób reprezentuje Polskę, za co jako prezydent Rzeczypospolitej jestem panu ogromnie wdzięczny. Buduje pan dobre imię Polski wszędzie tam, gdzie gra pan w piłkę - zakończył swoją wypowiedź polityk.

Lewandowski podziękował za wyróżnienie i wsparcie

Głos zabrał oczywiście także sam zainteresowany. Robert Lewandowski podziękował za wyróżnienie. Przede wszystkim skupił się jednak na podziękowaniach dla ludzi, którzy pomogli mu osiągnąć sukces i okazują mu stałe wsparcie. 

- Jest mi niezmiernie miło. Dziękuję wszystkim osobom, które mnie wspierają, pomagają mi i są ze mną. Piłka nożna nie jest łatwą dyscypliną. Oczekiwania są bardzo duże i trzeba im sprostać. Nie boję się tego, jednak zawsze mierzę wysoko. Zdarzają błędy, wpadki, ale jesteśmy ludźmi, więc wyciągamy wnioski i idziemy do przodu. Niezależnie ile trofeów wygrałem, zawsze staram się zdobywać kolejne. Może kiedyś sobie usiądę i będę to podsumowywał, ale na razie cały czas jestem głodny sukcesów - powiedział najlepszy piłkarz świata 2020 roku.

Przed Robertem Lewandowskim i naszymi piłkarzami bardzo intensywny okres. W ciągu kilku dni Polacy rozegrają trzy arcyważne mecze w eliminacjach mistrzostw świata. Ich rywalami będą kolejno Węgry, Andora i Anglia. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Oficjalnie: igrzyska olimpijskie bez kibiców spoza Japonii. Zapadła ostateczna decyzja

  • Reprezentacja Polski w pełnym składzie na mecz z Anglią na Wembley. Mamy potwierdzenie ze strony PZPN

  • Jacek Magiera szczerze o rozstaniu z reprezentacją Polski U-19

Mateusz DziubińskiAutor

Ekspert ds. lig europejskich i historii futbolu. Znawca i miłośnik NBA oraz NHL i tenisa. Student europeistyki i filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

Robert Lewandowski reprezentacja Polski mistrzostwa świata

Piłka nożna

Lewandowski o szansach Polaków na awans na mundial. "Musimy być czujni"

Czytaj więcej >

Piłka nożna

Kuriozalny gol dał awans Legii Warszawa w Pucharze Polski (WIDEO)

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski Kicker Leo Messi

Piłka nożna

Ujawniono zarobki gwiazd Bayernu Monachium. Lewandowski nie ma sobie równych

Czytaj więcej >

Piłka nożna

Ogromne problemy Derby County. Znaleźli się na dnie

Czytaj więcej >
Arkadiusz Milik Marsylia

Piłka nożna

Wiadomo, kiedy Arkadiusz Milik może wrócić do gry

Czytaj więcej >
Autokar z piłkarzami

Piłka nożna

Autokar z zawodnikami Carabobo FC został ostrzelany przez "antyspołecznych osobników"

Czytaj więcej >