Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski dogonił Gerda Muellera. Wielka klasa Polaka po golu (WIDEO)

screen - twitter.com/@ELEVENSPORTSPL
  • Robert Lewandowski wyrównał niesamowity rekord strzelecki Gerda Muellera

• Polak zdobył 40 gola w sezonie Bundesligi w meczu z Freiburgiem

• Po zdobyciu bramki “Lewy” wykonał piękny gest i uhonorował legendarnego Niemca

Robert Lewandowski wyrównał rekord strzelecki Gerda Muellera. Polak wpisał się na listę strzelców  meczu z Freiburgiem. Tuż po zdobyciu swojego 40 gola w sezonie Lewandowski pokazał klasę i uhonorował swojego wielkiego poprzednika w piękny sposób.

Robert Lewandowski wyrównał rekord Gerda Muellera!

O godzinie 15:30 rozpoczęło się spotkanie, na które od kilku dni czekali wszyscy kibice. Bayern Monachium na wyjeździe mierzy się z SC Freiburg. To spotkanie, w którym Robert Lewandowski stanął przed szansą wyrównania, a nawet pobicie niebywałego rekordu strzeleckiego Gerda Muellera.

Legendarny niemiecki napastnik jako jedyny w historii zdołał strzelić 40 goli w jednym sezonie Bundesligi. Sztuki tej dokonał w trakcie sezonu 1971/1972. Przed meczem z Freiburgiem “Lewy” miał na koncie aż 39 trafień.

Już w pierwszej połowie stało się to, co musiało się stać. Robert Lewandowski zdobył swojego czterdziestego gola w tym sezonie Bundesligi i wyrównał rekord Gerda Muellera! Polak potrzebował na trafienie do siatki 26. minut.

Sędzia główny spotkania podyktował rzut karny dla Bayernu Monachium po faulu na Thomasie Muellerze. Do “jedenastki” podszedł oczywiście Lewandowski. Polak nie zwykł się mylić przy strzałach z rzutów karnych i tak też było tym razem.

“Lewy” pewnie posłał piłkę do siatki i mógł rozpocząć świętowanie. Piłkarz zaskoczył jednak wszystkich sposobem, w jaki celebrował wyrównanie niesamowitego rekordu. Lewandowski pokazał absolutnie wielką klasę!

Przepiękny gest Roberta Lewandowskiego względem Gerda Muellera

Robert Lewandowski po strzeleniu 40 gola w sezonie podbiegł z uśmiechem do kamery telewizyjnej i pokazał specjalną koszulkę, którą założył pod meczowy trykot. Widniał na niej wizerunek Gerda Muellera z dopiskiem “4ever Gerd” (z ang. “Gerd na zawsze”). Przepiękny gest honorujący legendarnego piłkarza!

Klasę pokazali także koledzy Polaka z Bayernu Monachium. Cała drużyna przygotowała dla naszego rodaka specjalny szpaler. Koledzy Roberta Lewandowskiego bili mu brawo, a gdy przebiegł pomiędzy nimi, serdecznie go wyściskali, poklepali i pogratulowali niesamowitego osiągnięcia.

Mecz we Freiburgu nadal trwa. Po pierwszej połowie jest remis 1:1. Wyrównującą bramkę dla gospodarzy zdobył Manuel Gulde.