Swiatsportu.pl
Robert Lewandowski gole

facebook.com/fcbayern.en

Robert Lewandowski jednak dostanie Złotą Piłkę? Rewelacyjne doniesienia z Francji

27 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Robert Lewandowski był murowanym faworytem do zdobycia Złotej Piłki za 2020 rok. Polak wygrał z Bayernem Monachium wszystkie najważniejsze trofea z Ligą Mistrzów na czele i imponował skutecznością. “France Football” podjął jednak kontrowersyjną decyzję o nieprzyznawaniu nagrody z powodu pandemii koronawirusa. Według najnowszych doniesień z Francji słynny magazyn zmienił zdanie i chce wręczyć nagrodę za ubiegły rok.

  • Robert Lewandowski był najlepszym piłkarzem 2020 roku, jednak nie otrzymał Złotej Piłki

  • Magazyn "France Football" zdecydował się nie przyznawać prestiżowej nagrody z powodu wybuchu pandemii koronawirusa i odwołania licznych rozgrywek

  • Uznano, że nie wszyscy piłkarze mieli równe szanse w walce o tę prestiżową nagrodę

  • Z najnowszych doniesień francuskich mediów wynika jednak, że "France Football" zamierza przyznać ostatecznie nagrodę najlepszemu piłkarzowi 2020 roku

Robert Lewandowski jednak dostanie Złotą Piłkę za 2020 rok? Wedle najnowszych doniesień “L’Equipe” magazyn “France Football” rozważa przyznanie anulowanej nagrody. Miałaby ona trafić właśnie do Polaka.

Trener policzkuje zawodniczkę w Tokio

Trener dwukrotnie spoliczkował niemiecką zawodniczkę. To nagranie podbija internet (WIDEO)

CZYTAJ DALEJ

Robert Lewandowski dostanie Złotą Piłkę?

Miniony rok był prawdopodobnie najlepszym w karierze Roberta Lewandowskiego. Polak imponował w sezonie 2019/2020. Razem z Bayernem Monachium zdobył wszystkie możliwe trofea. 

Niemiecki klub z “Lewym” w składzie wygrał Ligę Mistrzów, mistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec, Superpuchar Niemiec, Superpuchar Europy i Klubowe Mistrzostwo Świata. Polak w niemal wszystkich tych rozgrywkach był najlepszym ich strzelcem.
Lewandowski zdobył 34 gole w Bundeslidze i 15 w Lidze Mistrzów. Polak stał się najpoważniejszym kandydatem do zdobycia najbardziej prestiżowej indywidualnej nagrody świata, czyli Złotej Piłki.

Przyznający to zacne trofeum magazyn “France Football” zdecydował jednak, że w 2020 roku nagroda nie zostanie przyznana. Decyzję tę argumentowano wybuchem pandemii koronawirusa i tym, że nie wszystkie rozgrywki zostały dokończone. Nie wszyscy piłkarze mieli zatem szanse na równą rywalizację.

Decyzja ta wywołała mnóstwo kontrowersji. Zwłaszcza że jedną z lig, które nie dokończyły sezonu, była francuska Ligue 1. Pojawiły się zarzuty, że właśnie dlatego “France Football” rezygnuje z przyznania Złotej Piłki, by nie pominąć rodzimych gwiazd, jak choćby Kylian Mbappe.

"France Football" chce przyznać Złotą Piłkę za 2020 rok

We wtorek napłynęły jednak do nas z Francji szokujące wręcz informacje. Dziennik “L’Equipe” podał, że “France Football” rozważa przyznanie Złotej Piłki za 2020 rok. Podobno miałaby ona trafić właśnie w ręce Roberta Lewandowskiego!

Na potwierdzenie tych informacji przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać. Nagroda miałaby zostać wręczona najlepszemu piłkarzowi 2020 roku podczas tegorocznej gali. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: