Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski odebrał Złoty But. "To najlepszy okres mojej kariery"
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:49

Robert Lewandowski odebrał Złoty But. "To najlepszy okres mojej kariery"

Robert Lewandowski Złoty But
Rex Features/East News

Robert Lewandowski jako pierwszy polski piłkarz odebrał nagrodę Złotego Buta. W zeszłym sezonie napastnik Bayernu Monachium okazał się najskuteczniejszym strzelcem w Europie. Dziś odbyła się ceremonia wręczenia tego trofeum na stadionie mistrzów Niemiec. "To najlepszy okres mojej kariery, choć oczywiście jest jeszcze przede mną kilka lat gry" powiedział "Lewy".

  • Robert Lewandowski odebrał Złoty But dla najlepszego strzelca w Europie sezonu 2020/21

  • Polak triumfował w plebiscycie dzięki swoim 41. bramkom zdobytym na poziomie Bundesligi

  • Ceremonia wręczenia statuetki odbyła się dziś na Allianz Arena w Monachium

Robert Lewandowski po otrzymaniu tytułu FIFA THE Best odebrał swoje drugie najcenniejsze trofeum, czyli Złotego Buta. Polak okazał się najskuteczniejszym strzelcem w rozgrywkach ligowych sezonu 2020/21 strzelając 41 goli.

"Lewy" pobił legendarny rekord 40. bramek Gerda Mullera na poziomie Bundesligi, co pozwoliło mu triumfować w tym plebiscycie. Drugie miejsce w konkursie zajął Leo Messi, którego gracz Bayernu Monachium wyprzedził aż o 11 trafień. Trzecia lokata przypadłą Cristiano Ronaldo, który na poziomie Serie A zdobył 29 goli.

Wyjątkowa ceremonia na stadionie Bayernu Monachium

Uroczystość na obiekcie Allianz Arena w Monachium rozpoczęła się od przypomnienia sezonu w wykonaniu Roberta Lewandowskiego, w którym prześcignął legendarnego "Der Bombera". Następnie głos zabrał prezes mistrzów Niemiec Herbert Hainer, który przyznał, że rekord Gerda Mullera wydawał się nie do pobicia.

Po jego przemówieniu na scenę wszedł już kapitan reprezentacji Polski, który zadedykował nagrodę właśnie Niemcowi i zaznaczył, że to jeszcze nie koniec jego dokonań.

- Rekord przetrwał niemal 50 lat. Presja może być dobra, ale to było coś specjalnego. Nigdy nie doświadczyłem tego, strzelając gole. Nie myślałem, że może się to wydarzyć. To jest coś, w co nigdy bym nie uwierzył. Byłem skupiony na każdym meczu i jestem z tego rekordu bardzo dumny, i wiem, że muszę to kontynuować, aby zdobywać kolejne bramki - powiedział "Lewy".

Robert Lewandowski odebrał Złoty But za sezon 2020/21

Polak odebrał nagrodę Złotego Buta z rąk redaktora naczelnego magazynu "Kicker" Joerga Jakoba. Robert Lewandowski podkreślił, że jest aktualnie w swoim najlepszym momencie kariery.

- To najlepszy okres mojej kariery, choć oczywiście jest jeszcze przede mną kilka lat gry - powiedział napastnik Bayernu Monachium.

W ceremonii wzięła również Anna Lewandowska, która otrzymała kwiaty i wyznała, że mąż jest dla niej inspiracją. W specjalnych materiałach wideo współpracę z Robertem wspominali także jego byli trenerzy - Hanis Flick i Juergen Klopp. Piłkarz szczególnie podziękował temu drugiemu i opowiedział, jak wielki wpływ na jego karierę miał szkoleniowiec z czasów gry dla Borussi Dortmund. Laureatowi gratulacje złożył także prezydent FIFA Gianni Infantino.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane