Swiatsportu.pl > Siatkówka > Polscy siatkarze bronią Michała Kubiaka i zarzucają TVP "gó***burzę"
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:58

Polscy siatkarze bronią Michała Kubiaka i zarzucają TVP "gó***burzę"

Michał Kubiak
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Michał Kubiak jest najbardziej wyrazistą postacią reprezentacji Polski w siatkówce. Naszemu kapitanowi kilkukrotnie zdarzało się zaskoczyć swoją szczerą wypowiedzią, gdzie pojawiło się o kilka słów za dużo. Po mistrzostwach Europy dziennikarze TVP skrytykowali siatkarza, ale w obronie kolegi stanął Łukasz Kaczmarek. Jego zdaniem wywołali oni "gó***burzę".

  • Michał Kubiak w tym sezonie musi mierzyć się z niemałą krytyką

  • Tym razem kapitan "podpadł" dziennikarzom TVP, którym odmówił wywiadu po porażce ze Słowenią

  • Łukasz Kaczmarek stanął w obronie kolegi: "oddałby za nas serce"

Reprezentacja Polski w tym sezonie przechodziła trudne momenty. Takimi były porażki w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich w Tokio o w półfinale mistrzostw Europy. Oba mecze mocno przeżywał Michał Kubiak, który nie stanął przed kamerą po żadnym z nich, co nie przypadło do gustu dziennikarzom TVP.

Po ich uwagach do zachowania przyjmującego głos zabrał również Ryszard Bosek, który w dosadnych słowach skomentował postawę Kubiaka i doszło między nimi do "małej wojenki". Siatkarz zebrał ostatnimi czasy wiele słów krytyki, dlatego w obronę wziął go Łukasz Kaczmarek, którego zdaniem to właśnie dziennikarze TVP wywołali "gów***burzę".

Dziennikarze TVP Sport i Ryszard Bosek skrytykowali Michała Kubiaka

Dyskusja na temat Michała Kubiaka zaczęła się od tweeta Filipa Czyszanowskiego, który zauważył, że kapitan reprezentacji Polski nie wyszedł do dziennikarzy po porażce z Francją na igrzyskach olimpijskich i po przegranej ze Słowenią na mistrzostwach Europy.

- Ja wszystko rozumiem, emocje, żal...Ale po raz drugi w tym sezonie- IO+ME- kapitan nie staje przed kamerą po porażce. KAPITAN. Może się mylę, ale nie on pierwszy powinien dwa słowa powiedzieć? - zapytał dziennikarz TVP Sport.

Wtórował mu kolega z redakcji Sebastian Parfianowicz.

- Powiedział trzy z tego co słyszałem: "Nie teraz, k…".

Ryszard Bosek, czyli legenda polskiej siatkówki, który z kadrą w 1974 roku został mistrzem świata, a dwa lata później mistrzem olimpijskim przyznał, że nie podoba mu się boiskowe zachowanie Michała Kubiaka. Były siatkarz skierował pod adresem kapitana wiele słów krytyki, na które przyjmujący zareagował ostrą odpowiedzią. Nagonka na 33-latka zrobiła się tak duża, że Łukasz Kaczmarek postanowił zareagować.

Łukasz Kaczmarek broni kapitana reprezentacji Polski

Zamieszanie z Michałem Kubiaka poruszyło Łukasza Kaczmarka, który stanął murem za swoim kapitanem.

- Jak to zwykle z mediami, robią show i doczepiają się do wszystkiego. Wielu rzeczy nie czytałem, ale w sobotę bardzo zabolało mnie, jak dwóch dziennikarzy TVP Sport zrobiło gó**oburzę na Twitterze do naszego kapitana - powiedział atakujący na łamach Onetu Sport. - Tymczasem wiem, jaki jest nasz kapitan. On oddałby za nas serce. To niesamowity walczak. Pokazuje to w meczach i na treningach. Nie wiem, jaką dyscyplinę sportu uprawiali ludzie z TVP Sport, jeśli mają tak wiele do powiedzenia na temat siatkówki i tego, jak człowiek się czuje w emocjach po meczu - dodał zawodnik Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane