Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski pobił kolejny rekord Bundesligi
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:48

Robert Lewandowski pobił kolejny rekord Bundesligi

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski jest już uznawany za "maszynę" i trudno się dziwić. Polak się nie zatrzymuje, a wczoraj udało mu się dołożyć kolejnego gola w tym sezonie. Na dodatek napastnik Bayernu Monachium pobił kolejny już rekord Bundesligi, a przy okazji śrubuje także najlepszy wynik w historii bawarskiego klubu z przynajmniej jedną bramką w kolejnym spotkaniu.

• Robert Lewandowski pobił rekord bramek w kolejnych meczach domowych na poziomie Bundesligi

• Wszystko dzięki wczorajszemu trafieniu przeciwko VFL Bochum

• Polak na dodatek cały czas poprawia liczbę kolejnych spotkań z przynajmniej jednym trafieniem dla Bayernu Monachium

Wczoraj Bayern Monachium rozbił VFL Bochum, o czym pisaliśmy dla Was tutaj. Autorem jednego z trafień był Robert Lewandowski. Polak dzięki temu strzelił już 30 bramek w 19. kolejnych spotkaniach dla Bayernu Monachium.

To absolutny rekord w historii "Die Roten". Drugi pod tym względem jest Gerd Muller z 16. meczami, którego "Lewy" wyprzedził w starciu z RB Lipsk. Z kolei wczoraj nasz napastnik ustanowił kolejny najlepszy wynik w Bundeslidze.

Jedna bramka Roberta Lewandowskiego z VFL Bochum

Polak nie błyszczał wczoraj na boisku, tak, jak jego koledzy. Po pierwszej połowie Bayern Monachium prowadził już 4:0, a Robert Lewandowski był autorem pierwszego trafienia po przerwie.

"Lewy" strzelił gola w 61. minucie spotkanie, dobijając piłkę do pustej bramki. Piłkarz nie dograł nawet meczu do końca, bowiem już siedem minut później Julian Nagelssman zdecydował się go zdjąć z boiska, aby dać swojej "najlepszej strzelbie" odpocząć.

Bramka Lewandowskiego, choć "utonęła w morzu trafień" ze strony innych graczy mistrzów Niemiec, to dla samego zawodnika i całej Bundesligi okazała się mieć kluczowe znaczenie, bo pozwoliła mu ustanowić nowy rekord.

Polak pobił kolejny rekord Bundesligi

Trudno już zliczyć rekordy, które Robert Lewandowski ustanowił w Bundeslidze. Możemy być pewnie, że w historii ligi niemieckiej nasz napastnik stanie się już praktycznie "nieśmiertelny".

Strzelając gola VFL Bochum, "Lewy" trafił do bramki w 13. domowym meczu Bayernu Monachium z rzędu. Takie wyniku w barwach żadnego innego zespołu niemieckiej ekstraklasy nie ustanowił wcześniej żaden z piłkarzy.

Polak pobił tym samym rekord Gerda Mullera oraz Juppa Heynckesa. Obaj niegdyś zanotowali 12. kolejnych spotkań z golem na poziomie Bundesligi właśnie w barwach "Die Roten". Lewandowski po raz ostatni nie trafił do siatki w meczu na Allianz Arena 5 grudnia 2020 roku w zremisowanym 3:3 meczu z RB Lipsk.

Ten sezon dla reprezentanta Polski jest naprawdę znakomity. Robert Lewandowski ma już na swoim koncie 11 goli w siedmiu meczach. Ponadto trafiał on w 19. meczach Bayernu Monachium z rzędu i 15. z rzędu w Bundeslidze. Niewykluczone, że uda mu się poprawić zeszłoroczny rekord bramek w jednym sezonie ligi niemieckiej, który wynosi 41 trafień.