Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski z kolejnym wielkim wyróżnieniem
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:57

Robert Lewandowski z kolejnym wielkim wyróżnieniem

Robert Lewandowski
Philippe Ruiz/Xinhua News/East News

Robert Lewandowski jest jednym z głównych kandydatów do zdobycia Złotej Piłki. Na razie Polak zdobył jednak inną prestiżową nagrodę. Po raz drugi z rzędu został wybrany najlepszym piłkarzem roku przez Międzynarodową Federację Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS).

Robert Lewandowski może dopisać do kolekcji kolejną prestiżową nagrodę. Napastnik Bayernu Monachium został najlepszym piłkarzem roku zdaniem IFFHS. W pokonanym polu zostawił m.in. Leo Messiego.

Robert Lewandowski zdobył kolejną prestiżową nagrodę

Robert Lewandowski jest jednym z głównych faworytów do zdobycia Złotej Piłki. Już w najbliższy poniedziałek przekonamy się, czy Polak dostanie tę prestiżową nagrodę. Wedle licznych przecieków, które pojawiły się w mediach, triumfatorem ma okazać się jednak Lionel Messi.

Lewandowski na razie jednak może mieć powody do zadowolenia. Właśnie otrzymał bowiem inną cenną statuetkę. Napastnik Bayernu Monachium został wybrany najlepszym piłkarzem roku zdaniem IFFHS, czyli Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu.

Polak już po raz drugi z rzędu wygrał w tym rankingu. W pokonanym polu pozostawił Lionela Messiego. Trzecie miejsce przypadło natomiast Jorginho.

Robert Lewandowski w rankingu IFFHS otrzymał 150 punktów. Drugi Lionel Messi zgromadził aż o 45 punktów mniej. Poza wspomnianym Jorginho, w czołówce rankingu znaleźli się także Kevin De Bruyne, Mohamed Salah, Kylian Mbappe i Cristiano Ronaldo.

Świat czeka na wyniki plebiscytu "France Football"

Piłkarski świat z niecierpliwością czeka jednak na rozstrzygnięcie najważniejszego plebiscytu, czyli głosowania "France Football". Francuski magazyn już w poniedziałek ogłosi kolejnego zdobywcę Złotej Piłki. Uroczysta ceremonia wręczenia nagrody odbędzie się w paryskim Theatre du Chatelet. Przypomnijmy, że już rok temu nagroda powinna trafić w ręce Roberta Lewandowskiego. Wówczas jednak Francuzi odwołali plebiscyt z uwagi na pandemię koronawirusa.

Źródło: IFFHS, WP SportoweFakty

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane