Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Ronaldinho serdecznie wyściskał Messiego. Wzruszające sceny w Paryżu
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:53

Ronaldinho serdecznie wyściskał Messiego. Wzruszające sceny w Paryżu

Projekt bez tytułu (98)
screen twitter

Ronaldinho zaliczył wielki powrót do Ligi Mistrzów. Brazylijczyk był gościem specjalnym wtorkowego spotkania PSG z RB Lipsk. Przed meczem doszło do wzruszających scen z udziałem niego i Leo Messiego. Obaj spotkali się kilkanaście lat temu w FC Barcelonie.

Ronaldinho właśnie w PSG wypłynął na wielkie wody światowej piłki nożnej. Jako zawodnik tego klubu w 2002 roku sięgnął po mistrzostwo świata. Stamtąd też trafił do FC Barcelony, gdzie wtedy pierwsze kroki w karierze stawiał Leo Messi.

Ronaldinho i Messi wyściskali się przed meczem Ligi Mistrzów

Teraz panowie ponownie spotkali się na Parc des Princes. We wtorek Paryżanie na własnym stadionie podejmowali RB Lipsk w meczu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów. Jeszcze przed meczem klub poinformował, że zaprosił Ronaldinho w roli gościa specjalnego.

- Artysta, geniusz futbolu i nasza legenda, czyli Ronaldinho, będzie na Parc des Princes podczas meczu z Lipskiem - przekazało PSG w mediach społecznościowych.

I faktycznie Ronaldinho pojawił się we wtorek w Paryżu. Mało tego pojawił się nawet na murawie, a kibice przyjęli go owacją. Były zawodnik PSG nie tylko przywitał się z fanami na trybunach, ale także z Leo Messim.

Ronaldinho świadkiem wielkiego meczu Messiego

Całe zajście miało miejsce podczas rozgrzewki. Ronaldinho podszedł do Argentyńczyka i panowie serdecznie się wyściskali. Na koniec wymienili jeszcze kilka zdań i Messi wrócił do przygotowań do meczu.

Obecność Brazylijczyka okazała się dobrym talizmanem wicemistrzów Francji. Jeszcze do 67 minuty gospodarzy przegrywali 1:2, ale wtedy sprawy w swoje ręce wziął Messi. Argentyńczyk w siedem minut strzelił dwie bramki i poprowadził PSG do zwycięstwa 3:2.

Po trzech kolejkach Paryżanie mają na koncie 7 punktów i prowadzą w grupie A. Punkt mniej zgromadził drugi Manchester City, a podium uzupełnia Club Brugge z dorobkiem 4 "oczek". Stawkę zamyka RB Lipsk, który nie zdobył jeszcze punktu.