Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Ruud Krol uderza w Wojciecha Szczęsnego. "Taka drużyna potrzebuje lepszego goalkeepera"
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:55

Ruud Krol uderza w Wojciecha Szczęsnego. "Taka drużyna potrzebuje lepszego goalkeepera"

Wojciech Szczęsny w Juventusie
ISABELLA BONOTTO/AFP/East News

Wojciech Szczęsny w ostatnich tygodniach nie zawodzi w barwach Juventusu. Polak zapomniał już o nieudanym początku sezonu, kiedy zdarzały mu się wpadki. Mimo poprawy swojej dyspozycji nasz bramkarz wciąż mierzy się z krytyką. Tę jako ostatni w jego kierunku wystosował Ruud Krol, który uważa, że "Szczena" jest za słaby, by grać w "Juve".

  • Rud Kroll atakuje Wojciecha Szczęsnego

  • Jego zdaniem Juventus powinien poszukać lepszego bramkarza od Polaka

  • Legendarny piłkarz Ajaxu Amsterdam i SSC Napoli pochwalił za to Piotra Zielińskiego i odniósł się do dzisiejszego spotkania Legii Warszawa

Ruud Krol to legenda holenderskiej piłki i były kapitan reprezentacji tego kraju. Lewy obrońca w trakcie swej kariery z Ajaxem Amsterdam aż trzykrotnie wygrywał Ligę Mistrzów, sześć razy triumfował w Eredisivsie, cztery raz zdobył Puchar Holandii i dwukrotnie Superpuchar UEFA.

Krol miał także okazję grać w SSC Napoli, a zapytany przez WP SportoweFakty o dzisiejszy mecz Legii Warszawa Holender polskiego pochodzenia pochwalił Piotra Zielińskiego i mówił o trudnym zadaniu mistrzów Polski. W trakcie wywiadu poruszony został także temat Juventusu i Wojciecha Szczęsnego, któremu mocno się oberwało.

Legię Warszawa czeka trudne zadanie, a Piotr Zieliński ma ogromny talent

Rud Krol został zapytany o to, jakiego spotkania spodziewa się w Warszawie. Jego zdaniem mecz będzie wyglądał inaczej niż Neapolu z korzyścią dla widowiska.

- To był mecz do jednej bramki. Gospodarze całkowicie zdominowali przeciwnika. Mieli pewne kłopoty ze złamaniem Legii, ale gdy otworzyli wynik, poszło już dużo łatwiej. Przed własną publicznością mistrz Polski zagra nieco odważniej. Napoli czeka trudny wieczór - stwierdził trzykrotny zwycięzca Ligi Mistrzów na łamach WP SportowychFaktów.

W trakcie wywiadu został również poruszony temat Piotra Zielińskiego. Były kapitan reprezentacji Holandii ma o naszym pomocniku bardzo dobrą opinię i uważa, że jest on bardzo cenny dla SSC Napoli.

- Niedawno wracał po kontuzji, więc potrzebuje czasu, by w pełni odbudować się fizycznie. Z meczu na mecz będzie coraz lepiej. Zieliński ma ogromny talent. Jest dla Napoli bardzo cenny, bo lubi wbiegać w pole karne rywala, stwarzając dodatkowe zagrożenie. Efekty widzieliśmy w starciu z Salernitaną. Gol będzie dla niego dodatkowym zastrzykiem pewności siebie, której tak potrzebuje - podkreślił Krol.

Krol o Wojciechu Szczęsnym: Jego kilka występów było katastrofalnych

Podczas rozmowy został także poruszony wątek Juventusu i Wojciecha Szczęsnego. Ruud Krol powiedział na łamach WP SportowychFaktów, że Polak poprawił się w porównaniu do początku sezonu, ale wówczas przydarzyło mu się kilka naprawdę katastrofalnych błędów.

Jego zdaniem klub potrzebuje kilku poważnych wzmocnień na wielu pozycjach, co tyczy się również obsady bramki. Dla Holendra przyszłość "Szczeny" w Turynie jest jasna.

- Myślę jednak, że latem powinni wydać pieniądze na nowego bramkarza. Przy całym szacunku, taka drużyna potrzebuje lepszego golkipera od Szczęsnego. Takiego, który częściej pomaga zespołowi - skomentował sytuację naszego bramkarza Krol.

W mediach dosyć regularnie pojawiają się spekulacje, jakoby włodarze "Juve" byli niepewni Wojciecha Szczęsnego i prowadzili poszukiwania jego następcy. O tym możecie przeczytać tutaj i tutaj.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane