Swiatsportu.pl > Siatkówka > Serbki w Włoszkami powalczą o mistrzostwo Europy siatkarek
Aleksy Kiełbasa 19.03.2022 07:46

Serbki w Włoszkami powalczą o mistrzostwo Europy siatkarek

Reprezentacja Serbii w siatkówce
PEDRO PARDO/AFP/East News

Wiemy już, kto powalczy o złoto na mistrzostwach Europy siatkarek. Do finału awansowały Serbki oraz Włoszki. Reprezentacja Serbii wygrała ostatnie dwa turnieje o mistrzostwo Starego Kontynentu i ma szansę na powtórzenie wyniku Rosjanek z początku tego wieku. Siatkarki z Italii będą miały za to szansę odzyskać tytuł ostatni raz dobyty w 2009 roku.

• Serbia i Włochy, tak prezentuje się skład finału ME siatkarek

• Ten mecz zapowiada się emocjonująco, ale faworytkami wydają się Serbki

• W spotkaniu o brązowy medal powalczą za to Turczynki z Holenderkami

Mistrzostwa Europy siatkarek dobiegają końca. Dziś rozstrzygnie się walka o medale. O złoto powalczą Serbki, które stoją przed historyczną szansą zdobycia trzeciego tytułu z rzędu. Z kolei walka o trzecie miejsce rozstrzygnie się między Turczynkami i Holenderkami, ale w tym przypadku zawodniczki znad Bosforu będą zdecydowanymi faworytkami.

Serbki i Włoszki i zagrają w finale mistrzostw Europy

W półfinale mistrzostw Europy reprezentacja Serbii mierzyły się z Turcją. Wydawało się, że to spotkanie będzie bardzo wyrównane. Zarówno Serbki jak i Turczynki uchodziło za wielkie faworytki tego turnieju, ale okazało się, że finał przypadł tym pierwszym.

Zawodniczki z Bałkanów rozprawiły się z rywalkami znad Bosforu 3:1. Pierwszy set tego spotkania był spektakularny, bowiem Turczynki wygrały go rezultatem 34:32. W kolejnych była już dominacjach Serbek, zwłaszcza w ostatnim secie, w którym udało im się zwyciężyć 25:13. Włoszki również wygrały swój półfinał z Holenderkami 3:1, ale miały już wyraźnie łatwiejszą przeprawę. Tylko w trzecim secie okazały się słabsze od przeciwniczek, ale w pozostałych nie pozwoliły rywalkom przekroczyć bariery 20. punktów.

Niewykluczone, że mniejsze zmęczenie Włoszek może zaprocentować w meczu o złoto. Finał mistrzostw Europy siatkarek będzie można oglądać od 20:00 na kanale Polsatu Sport Extra.

O brąz powalczą Turczynki z Holenderkami. Faworyt jest oczywisty

Reprezentacja Turcji miała duże apetyty na zwycięstwo w mistrzostwach Europy. Niestety dla nich Serbki okazały się barierą nie do przeskoczenia. Wydaje się, że Turczynki i tak powinny zakończyć trzeci turniej o mistrzostwo Starego Kontynentu z medale.

Przed dwoma laty zawodniczki znad Bosforu były drugie, a przed czterema trzecie. Teraz można się spodziewać, iż ponownie staną na najniższym stopniu podium. Jeśli będą odpowiednio zmobilizowane, to powinny spokojnie wygrać z Holenderkami.

Holandia szans na wygraną może upatrywać jedynie w rozczarowaniu przeciwniczek, z powodu braku awansu do finału. Mecz o brązowy medal mistrzostw Europy siatkarek będzie można oglądać od godz. 17:00 na kanale Polsatu Sport Extra.