Swiatsportu.pl
Mamed Khalidov

MARCIN GADOMSKI/East News

Skąd pochodzi Mamed Khalidow?

5 Lutego 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Mamed Khalidow to jeden z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejszy zawodnik MMA w naszym kraju. Bez wątpienia kojarzą go nawet Ci mniej zagorzali fani tej dyscypliny. I choć ma polskie obywatelstwo i startuje pod biało-czerwoną flagą, to jak wskaz

Mamed Khalidow jest bardzo utytułowanym zawodnikiem MMA. W trakcie swej kariery wywalczył tytuł międzynarodowego mistrza KSW w wadze półciężkiej w 2009 roku oraz w wadze średniej 2015, a 10 października 2020 ponownie został mistrzem KSW w wadze średniej.

Ostatnie dwa tytuły reprezentant Polski wywalczył już pod polską flagą. Ale skąd tak naprawdę pochodzi Mamed Khalidow?

Mamed Khalidow i sporty walki

Mamed Khalidow od najmłodszych lat interesował się sztukami walki. Jako 12-latek rozpoczął swoje pierwsze treningi, kiedy to zapisał się na zajęcia z karate.

Jednak w roku 1997 krótko po przyjeździe do Polski zdecydował się postawić na boks, taekwondo i zapasy, które trenował w Olsztynie. Jednocześnie Khalidow studiował zarządzanie i administrację na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

W 2004 roku rozpoczął swoją przygodę z MMA. Pierwszy sukcesy nadeszły 2 i 3 lata później, kiedy Mamed Khalidow zdobył dwa tytuły międzynarodowego mistrza MMA. Z kolei w 2007 roku związał się z organizacją KSW o zapoczątkował swoją bardzo bogatą karierę zawodową. Reszta to już piękna historia.

Skąd pochodzi Mamed Khalidow?

Mamed Khalidow urodził się 17 lipca 1980 roku w Groznym, czyli ówczesnym ZSRR, a obecnie Rosji. Grozny jest stolicą Czeczenii należącej do Federacji Rosyjskiej, dlatego Mamed jest z pochodzenia Czeczenem.

W 1997 roku trafił on do Polski z grupą innych Czeczenów. Ożenił się z Polką, Ewą, z którą wychowuje dwóch synów. Para wzięła najpierw ślub cywilny, a następnie drugi w meczecie, bowiem kobieta przeszła na Islam.

Kalidow jest bowiem praktykującym muzułmaninem. Przez dwa miesiące w roku nie trenuje i wchodzi do oktagonu w związku z trwającym ramadanem.

Źródło: Gala.pl

Podobne artykuły

Joanna Jędrzejczyk

Sporty walki

Joanna Jędrzejczyk nagle trafiła do szpitala. Doznała strasznej kontuzji (FOTO)

Czytaj więcej >
Żona

Sporty walki

Żona pokazała nieznane zdjęcie Andrzeja Gołoty (FOTO)

Czytaj więcej >
Wiadomości

Sporty walki

Nie żyje 19-letni bokser Rashed Al Swaisat

Czytaj więcej >
KSW Izu

Sporty walki

Porażka Izu Ugonoha podczas gali KSW 60. Polak opuścił halę na wózku

Czytaj więcej >
Mariusz Pudzianowski

Sporty walki

Marcin Najman broni Mariusza Pudzianowskiego. Burza w sieci

Czytaj więcej >
Fame MMA

Sporty walki

Kuriozalna przygoda gwiazdy Fame MMA w szpitalu

Czytaj więcej >