Swiatsportu.pl > Sporty walki > Skąd pochodzi Mamed Khalidow?
Aleksy Kiełbasa
Aleksy Kiełbasa 16.06.2022 02:02

Skąd pochodzi Mamed Khalidow?

Mamed Khalidov
MARCIN GADOMSKI/East News

Mamed Khalidow jest bardzo utytułowanym zawodnikiem MMA. W trakcie swej kariery wywalczył tytuł międzynarodowego mistrza KSW w wadze półciężkiej w 2009 roku oraz w wadze średniej 2015, a 10 października 2020 ponownie został mistrzem KSW w wadze średniej.

Ostatnie dwa tytuły reprezentant Polski wywalczył już pod polską flagą. Ale skąd tak naprawdę pochodzi Mamed Khalidow?

Mamed Khalidow i sporty walki

Mamed Khalidow od najmłodszych lat interesował się sztukami walki. Jako 12-latek rozpoczął swoje pierwsze treningi, kiedy to zapisał się na zajęcia z karate.

Jednak w roku 1997 krótko po przyjeździe do Polski zdecydował się postawić na boks, taekwondo i zapasy, które trenował w Olsztynie. Jednocześnie Khalidow studiował zarządzanie i administrację na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

W 2004 roku rozpoczął swoją przygodę z MMA. Pierwszy sukcesy nadeszły 2 i 3 lata później, kiedy Mamed Khalidow zdobył dwa tytuły międzynarodowego mistrza MMA. Z kolei w 2007 roku związał się z organizacją KSW o zapoczątkował swoją bardzo bogatą karierę zawodową. Reszta to już piękna historia.

Skąd pochodzi Mamed Khalidow?

Mamed Khalidow urodził się 17 lipca 1980 roku w Groznym, czyli ówczesnym ZSRR, a obecnie Rosji. Grozny jest stolicą Czeczenii należącej do Federacji Rosyjskiej, dlatego Mamed jest z pochodzenia Czeczenem.

W 1997 roku trafił on do Polski z grupą innych Czeczenów. Ożenił się z Polką, Ewą, z którą wychowuje dwóch synów. Para wzięła najpierw ślub cywilny, a następnie drugi w meczecie, bowiem kobieta przeszła na Islam.

Kalidow jest bowiem praktykującym muzułmaninem. Przez dwa miesiące w roku nie trenuje i wchodzi do oktagonu w związku z trwającym ramadanem.

Źródło: Gala.pl

Tagi: MMA
Powiązane