Swiatsportu.pl
Mamed Khalidov

MARCIN GADOMSKI/East News

Skąd pochodzi Mamed Khalidow?

5 Lutego 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Mamed Khalidow to jeden z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejszy zawodnik MMA w naszym kraju. Bez wątpienia kojarzą go nawet Ci mniej zagorzali fani tej dyscypliny. I choć ma polskie obywatelstwo i startuje pod biało-czerwoną flagą, to jak wskaz

Mamed Khalidow jest bardzo utytułowanym zawodnikiem MMA. W trakcie swej kariery wywalczył tytuł międzynarodowego mistrza KSW w wadze półciężkiej w 2009 roku oraz w wadze średniej 2015, a 10 października 2020 ponownie został mistrzem KSW w wadze średniej.

Ostatnie dwa tytuły reprezentant Polski wywalczył już pod polską flagą. Ale skąd tak naprawdę pochodzi Mamed Khalidow?

Mamed Khalidow i sporty walki

Mamed Khalidow od najmłodszych lat interesował się sztukami walki. Jako 12-latek rozpoczął swoje pierwsze treningi, kiedy to zapisał się na zajęcia z karate.

Jednak w roku 1997 krótko po przyjeździe do Polski zdecydował się postawić na boks, taekwondo i zapasy, które trenował w Olsztynie. Jednocześnie Khalidow studiował zarządzanie i administrację na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

W 2004 roku rozpoczął swoją przygodę z MMA. Pierwszy sukcesy nadeszły 2 i 3 lata później, kiedy Mamed Khalidow zdobył dwa tytuły międzynarodowego mistrza MMA. Z kolei w 2007 roku związał się z organizacją KSW o zapoczątkował swoją bardzo bogatą karierę zawodową. Reszta to już piękna historia.

Skąd pochodzi Mamed Khalidow?

Mamed Khalidow urodził się 17 lipca 1980 roku w Groznym, czyli ówczesnym ZSRR, a obecnie Rosji. Grozny jest stolicą Czeczenii należącej do Federacji Rosyjskiej, dlatego Mamed jest z pochodzenia Czeczenem.

W 1997 roku trafił on do Polski z grupą innych Czeczenów. Ożenił się z Polką, Ewą, z którą wychowuje dwóch synów. Para wzięła najpierw ślub cywilny, a następnie drugi w meczecie, bowiem kobieta przeszła na Islam.

Kalidow jest bowiem praktykującym muzułmaninem. Przez dwa miesiące w roku nie trenuje i wchodzi do oktagonu w związku z trwającym ramadanem.

Źródło: Gala.pl

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatsportu.pl

Podobne artykuły

FAME MMA 11 Norman Parke Borys Mańkowski

Sporty walki

Nie będzie walki Parke - Mańkowski? Irlandczyk zamieścił zaskakujący wpis

Czytaj więcej >
Gniewomir Herbst nie żyje

Sporty walki

Nie żyje Gniewomir Herbst - 19-letni mistrz Polski

Czytaj więcej >
Nokaut w walce na gołe pięści

Sporty walki

Brutalny nokaut w walce na gołe pięści. Zawodnik stracił przytomność (WIDEO)

Czytaj więcej >

Sporty walki

Mariusz Pudzianowski zmierzy się z gwiazdą “Gry o Tron”? Takiej walki jeszcze nie było

Czytaj więcej >
Karolina Kowalkiewicz UFC

Sporty walki

Karolina Kowalkiewicz załamana po kolejnej porażce. "Odpuśćcie mi"

Czytaj więcej >
Mamed Chalidow

Sporty walki

Mamed Ch. usłyszał zarzuty. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności

Czytaj więcej >