Swiatsportu.pl
real madrid fb

facebook.com/Real Madrid CF

Skandal podczas prezentacji nowej gwiazdy Realu Madryt

11 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Real Madryt w ostatnim dniu letniego okna transferowego pozyskał uchodzącego za wielki talent Eduardo Camavingę. 18-latek występujący na pozycji środkowego pomocnika został kilka dni temu oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz “Królewskich”. Podczas specjalnej ceremonii doszło do skandalu za sprawą rasistowskich słów dziennikarki Loreny Gonzalez.

  • Real Madryt w końcówce letniego okna transferowego sprowadził Eduardo Camavingę, utalentowanego pomocnika z Francji

  • Piłkarz został zaprezentowany już w nowym klubie, ale podczas ceremonii doszło do skandalu rasistowskiego

  • Dziennikarka stacji "RTVE", która transmitowała prezentację piłkarza, wypowiedziała się o nim w haniebny sposób

Real Madryt kilka dni temu zaprezentował oficjalnie swojego nowego piłkarza, Eduardo Camavingę. Jak się okazuje, podczas relacji z tego wydarzenia doszło do skandalu. Dziennikarka stacji “RTVE” w rasistowski sposób wypowiedziała się o piłkarzu.

EN 01490015 0077

Gwiazdor Lipska wskazał słaby punkt Roberta Lewandowskiego. "Wcale mu się to nie podoba"

CZYTAJ DALEJ

Real Madryt zaprezentował Eduardo Camavingę. Skandal w tle

Real Madryt w ostatnim dniu letniego okna transferowego przeprowadził głośną transakcję. Do stolicy Hiszpanii przeprowadził się z francuskiego Rennes Eduardo Camavinga. 18-latek uważany jest za jeden z największych talentów młodego pokolenia w Europie (więcej TUTAJ). 

“Królewscy” zapłacili poprzedniemu klubowi francuskiego pomocnika aż 31 milionów euro. Kilka dni temu Camavinga, z którym wiążą na Santiago Bernabeu wielkie nadzieje, został oficjalnie zaprezentowany jako zawodnik Realu. 

Podczas transmisji z prezentacji zawodnika doszło jednak do skandalu. Dziennikarka stacji “RTVE” Lorena Gonzalez wypowiedziała się o Francuzie w rasistowski sposób. - Jest czarniejszy od garnituru - powiedziała kobieta.

Stacja, dla której pracuje Gonzalez natychmiast zareagowała na jej zachowanie. Wydano specjalny komunikat. Przeproszono za jej zachowanie i przekazano, że dziennikarka została zawieszona w swoich obowiązkach. 

Dziennikarka przeprasza za rasistowski komentarz

Niedługo później specjalne oświadczenie wydała także sama antybohaterka całej sytuacji. Lorena Gonzalez również przeprosiła za swoje słowa. Przekonuje, że nie było jej celem obrażenie nowego piłkarza Realu Madryt.

- Moje słowa były niefortunne, ale powiedziałam je bez złośliwości czy chęci okazania braku szacunku. Mogłabym dokonać tego porównania w przypadku osoby o dowolnym kolorze skóry. Ale rozumiem, że w tych wrażliwych czasach media ponoszą większą odpowiedzialność za pomoc w walce z rasizmem i wszelkimi formami dyskryminacji - przekazała Gonzalez za pomocą mediów społecznościowych.

Eduardo Camavinga już w ten weekend będzie miał okazję do debiutu w barwach Realu Madryt. “Królewscy” w niedzielę zmierzą się na własnym boisku z Celtą Vigo. Początek meczu o godzinie 21:00. 

 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: