Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Slavia Praga ostrzega swoich kibiców przed rewanżem z Legią. "Nie obrażajcie Boga lub papieża”
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:45

Slavia Praga ostrzega swoich kibiców przed rewanżem z Legią. "Nie obrażajcie Boga lub papieża”

EN 01486260 0003
Piotr Molecki/East News

Legia Warszawa już w czwartek rozegra rewanżowe spotkanie IV rundy eliminacji Ligi Europy. Mistrzowie Polski zmierzą się ze Slavią Praga, z którą kilka dni temu zremisowali na wyjeździe 2:2. Czeski klub opublikował w sieci kontrowersyjny wpis, w którym zwrócił się do swoich kibiców wybierających się na mecz do Warszawy. Znalazł się w nim szereg kuriozalnych porad dla fanów z Czech.

  • Slavia Praga opublikowała w sieci kontrowersyjny wpis przed meczem z Legią Warszawa

  • Czeski klub przedstawił swoim kibicom, którzy wybierają się do Warszawy szereg zasad, który powinni się trzymać

  • Wpis przygotowany przez Slavię można uznać za wyjątkowo obraźliwy dla Polaków

Legia Warszawa w czwartek rozegra rewanżowe spotkanie ze Slavią Praga w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Czeski klub mocno podgrzał dzisiaj atmosferę przed spotkaniem. Wszystko za sprawą kontrowersyjnego wpisu skierowanego do swoich kibiców.

Legia Warszawa i Slavia Praga stoczą bój o Ligę Europy

Już w czwartek Legia Warszawa zmierzy się ze Slavią Praga w rewanżowym meczu IV rundy eliminacji Ligi Europy. Wynik tego spotkania zadecyduje, która drużyna jesienią powalczy w fazie grupowej prestiżowych rozgrywek. Przegrany “spadnie” do gry w Lidze Konferencji UEFA.

Kilka dni temu w Pradze odbył się pierwszy mecz obu drużyn. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Dla Legii Warszawa efektowne bramki zdobywali Mahir Emreli i Josip Juranović (więcej TUTAJ).

Na meczu, który odbędzie się na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej, nie będą mogli pojawić się kibice z Czech. To oczywiście efekt decyzji UEFA w związku ze wciąż panującą pandemią koronawirusa. Mimo to grupa sympatyków Slavii Praga podobno wybiera się do Warszawy.

Dziennikarz “Przeglądu Sportowego” Grzegorz Rudynek podał we wtorek, że czeski klub na swojej oficjalnej stronie internetowej zamieścił specjalny wpis skierowany do kibiców, którzy wybierają się do stolicy Polski. Slavia przygotowała szereg porad dla swoich fanów. Są one bardzo kontrowersyjne.

Slavia ostrzega swoich kibiców przed Polakami

- Jeżeli wybierzesz się do stolicy Polski, radzimy zachować dyskrecję. Przestrzegamy przed chodzeniem po mieście w symbolach Slavii, śpiewaniem klubowych przyśpiewek i obrażaniem Boga lub Papieża! - napisali Czesi.

Jak się okazuje, kilka godzin później usunięto z komunikatu słowa dotyczące Boga i papieża. Jasnym pozostaje jednak, że Czesi postrzegają kibiców Legii jako agresorów, którym wystarczy jakakolwiek prowokacja, by zaczęli awanturę. 

Początek meczu Legii Warszawa ze Slavią Praga w czwartek o godzinie 21:00. Kibice z Czech, jak już wspomnieliśmy, nie wejdą na stadion, jednak możliwe, że zgromadzą się pod obiektem, by wesprzeć swoich piłkarzy przed i po meczu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane