Swiatsportu.pl
Paulo Sousa reprezentacja polski

VINCENZO PINTO/AFP/East News

Sousa znów zaskoczył powołaniami. Są niespodziewane powroty

20 Września 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Paulo Sousa ogłosił powołania na październikowe mecze eliminacji mistrzostw świata z San Marino i Albanią. Od kilkunastu dni wiadomo było, że w meczu z tym pierwszym rywalem swój ostatni mecz w kadrze rozegra Łukasz Fabiański. Portugalczyk w większości postawił na sprawdzonych zawodników. Znów zabrakło wyróżniającego się polskiego pomocnika.

Paulo Sousa w poniedziałek po południu ogłosił powołania na październikowe mecze eliminacji mistrzostw świata. Biało-Czerwoni najpierw 9 czerwca zagrają na Stadionie Narodowym z San Marino, a trzy dni później na wyjeździe zagrają z Albanią.

Z obiema reprezentacjami nasi piłkarze zmierzyli się we wrześniowych spotkaniach. Na otwarcie minionego zgrupowania Biało-Czerwoni na Narodowym pokonali Albańczyków 4:1, a później pokonali San Marino 7:1. Do tego Polacy zremisowali 1:1 z Anglikami.

Projekt bez tytułu - 2021-09-20T084241.824

Heynen zalał się łzami w szatni. Wzruszające pożegnanie z siatkarzami

CZYTAJ DALEJ

Paulo Sousa ogłosił powołania

Już od kilku dni było wiadomo, że w październikowym zgrupowaniu udział weźmie Łukasz Fabiański. 36-letni bramkarz w sierpniu ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery, a kilka dni temu Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zawodnik zostanie oficjalnie pożegnany w domowym meczu z San Marino.

W październikowych spotkaniach trener Sousa postawił na sprawdzonych zawodników. Portugalczyk powołał tych samych bramkarzy, co na wrześniowe zgrupowanie, czyli: Wojciecha Szczęsnego, Bartłomieja Drągowskiego i Łukasza Skorupskiego.

Do tego w końcu do dyspozycji będą wszyscy obrońcy. Z urazem uporał się Arkadiusz Reca, który wraca do reprezentacji po półrocznej przerwie. Do tego dobrymi występami w Bundeslidze na powołanie zapracował Robert Gumny.

Powroty do kadry

Poza wspomnianą dwójką Sousa powołał jeszcze ośmiu obrońców: Jana Bednarka, Bartosz Bereszyńskiego, Pawła Dawidowicza, Kamila Glika, Michała Helika, Tomasza Kędziorę, Tymoteusza Puchacza oraz Macieja Rybusa.

Ponownie, konsekwentnie Sousa pomija przy powołaniach Sebastiana Szymańskiego, który w ostatnich tygodniach wyróżnia się w Dynamie Moskwa. Polak w tym sezonie rozegrał 8 spotkań, w których strzelił 3. bramki i zanotował 2 asysty.

Powołanie za to dostał bohater meczu z Anglią Damian Szymański, który we wrześniu był dowołany awaryjnie. Do tego wśród powołanych niespodziewanie znalazł się Przemysław Płacheta, który w tym sezonie nie zagrał jeszcze minuty w barwach Norwich City.

Do tego powołania otrzymali: Przemysław Frankowski, Kamil Jóźwiak, Mateusz Klich, Kacper Kozłowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Jakub Moder, a także Nicola Zalewski oraz Piotr Zieliński.

Niespodzianek nie było za to wśród napastników. W kadrze znalazła się ta sama trójka, co na wrześniowym zgrupowaniu: Robert Lewandowski, Adam Buksa i Karol Świderski. Do tego powołanie otrzymał Krzysztof Piątek, który wraca po kontuzji. Kadra ponownie będzie musiała obejść się bez Arkadiusza Milika, który wciąż nie wyleczył urazu kolana.

Kadra Polski na mecze z San Marino i Albanią:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny, Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski .

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Robert Gumny, Michał Helik, Tomasz Kędziora, Tymoteusz Puchacz, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus.

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Kamil Jóźwiak, Mateusz Klich, Kacper Kozłowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Jakub Moder, Przemysław Płacheta, Damian Szymański, Nicola Zalewski, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Adam Buksa, Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Karol Świderski.

To oni przez lata swoimi występami zachwycali Polskich kibiców. Zobaczmy, czy ich pamiętasz.

Pytanie 1 z 7

Przez lata był miał na swoim koncie najwięcej występów jako kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski, a wynik ten dopiero niedawno pobił Robert Lewandowski. Oczywiście był to:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Przepiękny gest Michała Kubiaka. Kapitan spełnił marzenie małego chłopca, młody kibic nie potrafił opanować łez

  • Fenomenalny mecz Polaków. Biało-Czerwoni z brązowym medalem, Serbowie rozbici w trzech setach

  • Polacy z brązowym medalem mistrzostw Europy. Wielki mecz Biało-Czerwonych w Amp Futbolu, Rosja pokonana