Swiatsportu.pl
Bartosz Kurek Michał Kubiak

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Świetny mecz Michała Kubiaka i Bartosza Kurka. Zagrali przeciwko sobie

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Zakończył się sezon reprezentacyjny, więc nasi siatkarze wrócili do swoich klubów. Na inaugurację tegorocznych rozgrywek ligowych przeciwko sobie zagrali Michał Kubiak i Bartosz Kurek. Obaj zachwycili w tym spotkaniu, a zwycięstwo przypadło ekipie naszego atakującego.

  • Wolf Dogs Nagoya pokonała Panasonic Panthers 3:2

  • Po przeciwnych stronach siatki wystąpili Michał Kubiak i Bartosz Kurek

  • Szczególnie w trakcie tego spotkania wyróżnił się kapitan reprezentacji Polski

Michał Kubiak już od pięciu lat gra w Japonii. Bartosz Kurek rozpoczął swoją przygodę w Kraju Kwitnącej Wiśni dopiero rok temu. Przyjmujący jest zawodnikiem Panasonic Panthers, natomiast atakujący Wolf Dogs Nagoya. Oba te zespoły zagrały wczoraj ze sobą na inaugurację nowego sezonu japońskiej V.League. Nasi siatkarze stworzyli znakomite widowisko.

Zespół Bartosza Kurka wygrał z drużyną Michała Kubiaka

Spotkanie zostało rozstrzygnięte w pięciu setach. Oba zespoły wygrywały set za set. W tie-breaku lepsi okazali się siatkarze Wolf Dogs Nagoya, którzy z Bartoszem Kurkiem w składzie wygrali decydującą partię 19:17 i cały mecz 3:2.

Panasonic Panthers i Michał Kubiak polegli zatem przed własną publicznością, ale Polak pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Podobnie jak i w kadrze, taki i w klubie 33-latek pełni rolę lidera swojej drużyny.

Rywalizacja obu klubów zawsze jest bardzo wyrównana, ale to już drugi raz w tym roku, kiedy zawodnicy Panasonic Panhters dali się pokonać siatkarzom z Nagoyi.

Polacy zachwycili. Świetne zawody rozegrał szczególnie Kubiak

Bartosz Kurek zdobył w całym spotkaniu 24 punkty, mając 43% skuteczności w ataku. Siatkarz zanotował 21 udanych akcji z 49. Oprócz tego miał jeden blok i dwa asy serwisowe. To był bardzo solidny występ w jego wykonaniu.

Jeszcze lepiej spisał się Michał Kubiak. Przyjmujący zakończył mecz z dorobkiem 19 punktów na bardzo wysokiej - 54 proc skuteczności. Ponadto miał po dwa bloki i dwa asy serwisowe. Na dodatek nasz kapitan osiągnął 40% skuteczności pozytywnego przyjęcia. Nasz kapitan rozegrał wielkie zawody.

W poprzednim sezonie zespół Kubiaka wywalczył wicemistrzostwo Japonii, a drużyna Kurka zajęła trzecie miejsce w lidze. Ten pierwszy z Panasonic Panther w 2020 roku również zajął drugie miejsce w lidze, a w latach 2018-19 dwukrotnie cieszył się z mistrzostwa Japonii. Wcześniej przyjmujący triumfował m.in. w Pucharze Cesarza w 2017 i dwa lata później zajął drugie miejsce w Klubowych mistrzostwach Azji.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Głośny transfer Roberta Lewandowskiego? Agent Polaka wybrał mu nowy klub. Bayern może na tym sporo zarobić

  • Niezwykłe zachowanie Kamila Glika. Próbował chronić kolegów przed atakiem Albańczyków, mało kto zauważył

  • Nowe informacje ws. trenera polskich siatkarzy. Jest faworyt. "To się uda. Zostanie trenerem kadry"