Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Xavi oficjalnie zaprezentowany jako trener FC Barcelony (WIDEO)
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:55

Xavi oficjalnie zaprezentowany jako trener FC Barcelony (WIDEO)

EN 01500906 1156
LLUIS GENE/AFP/East News

FC Barcelona w poniedziałek oficjalnie zaprezentowała nowego trenera. Został nim oczywiście Xavi Hernandez, jedna z największych legend klubu. Byłego gracza “Barcy” na Camp Nou hucznie powitało kilkanaście tysięcy kibiców. Sam Xavi doskonale zdaje sobie sprawę, że staje przed trudnym zadaniem.

FC Barcelona przywitała Xaviego Hernandeza, który po sześciu latach wraca na Camp Nou. Legendarny piłkarz został nowym trenerem drużyny znajdującej się w kryzysie. 41-latek był witany przez kibiców niczym bohater.

FC Barcelona oficjalnie zaprezentowała Xaviego jako nowego trenera

FC Barcelona już przed weekendem sfinalizowała zakontraktowanie nowego trenera pierwszej drużyny. Po odejściu Ronalda Koemana stery w “Barcy” przejmie Xavi Hernandez. 41-latek to jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii klubu. 

W poniedziałek nastąpiła oficjalna prezentacja Xaviego na Camp Nou. W specjalne zorganizowanej ceremonii wzięło udział kilkanaście tysięcy kibiców. Oklaskiwali oni nowego trenera Barcelony, piłkarza, który przez lata dał im mnóstwo radości i sięgał po liczne trofea. 

Xavi podczas prezentacji na murawie Camp Nou podpisał umowę z FC Barceloną. Ma ona obowiązywać do czerwca 2024 roku. Przed Hiszpanem trudne zadanie wyprowadzenia drużyny z poważnego kryzysu. “Duma Katalonii” zajmuje dopiero dziewąte miejsce w lidze. 

- Przychodzę do Barcelony w trudnym momencie, ale czuję się przygotowany. Wiem, że wzbudzam entuzjazm. Barcelona to mój dom, ale wiem, że spoczywa na mnie bardzo duża odpowiedzialność - powiedział Xavi w rozmowie z Barca TV.

- Moje DNA się nie zmieniło. Chcę, żeby moja drużyna utrzymywała się przy piłce, kreowała okazje, grała intensywnie. Musimy naprawić wiele rzeczy, zwłaszcza pressing po stracie piłki. Nasze treningi będą intensywne - dodał. 

Xavi staje przed arcytrudnym zadaniem

W szatni FC Barcelony Xavi będzie miał okazję prowadzić kilku zawodników, z którymi występował kilka lat temu razem w drużynie. Są to Sergio Busquets, Gerard Pique, Jordi Alba, Sergi Roberto i Marc-Andre ter Stegen. 41-latek cieszy się z tego. 

- To dla mnie atut. Drużyna jest utalentowana. Postaram się przekazać piłkarzom swoje doświadczenie, by zdobywać trofea - stwierdził nowy trener “Barcy”.

- Dziękuję prezydentowi Laporcie. Zadzwonił do mnie i powiedział, że potrzebują mnie w Barcelonie. Obiecuję kibicom, że będziemy ciężko pracować. Trenowanie Barcelony było moim marzeniem. Teraz marzenie staje się rzeczywistością. Jestem tym podekscytowany - zakończył. Nagranie z prezentacji Xaviego można zobaczyć TUTAJ.

 

Źródło: FC Barcelona

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

 

 

Powiązane