Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Thierry Henry wybrał najlepszego piłkarza, z  którym grał
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:58

Thierry Henry wybrał najlepszego piłkarza, z  którym grał

EN 01350715 0717
OSCAR DEL POZO/AFP/East News

Thierry Henry przez lata był najlepszym napastnikiem świata. Francuz osiągnął wielkie sukcesy z Arsenalem, reprezentacją Francji, a także FC Barceloną. Ostatnio legendarny piłkarz został zapytany o najlepszego zawodnika, z którym występował na boisku. Wybór 44-latka może zaskoczyć wielu fanów futbolu.

  • Thierry Henry w jednym z ostatnich wywiadów został zapytany o najlepszego piłkarza, z którym występował na boisku

  • Legendarny napastnik miał okazję dzielić szatnię z wielkimi postaciami świata futbolu, jak choćby Zinedine Zidane, czy Ronaldinho

  • Henry najbardziej ceni jednak piłkarza, z którym przez lata występował w Arsenalu

Thierry Henry udzielił wywiadu dla CBS Sport. Legendarny napastnik Arsenalu i reprezentacji Francji został zapytany o najlepszego piłkarza, z jakim dane było mu występować na boisku. Odpowiedź zaskoczyła nawet dziennikarkę, która przeprowadzała wywiad.

Thierry Henry wskazał najlepszego piłkarza, z którym grał

Thierry Henry udzielił ostatnio wywiadu dla CBS Sport. Dziennikarka Kate Abdo w pewnym momencie zapytała legendarnego napastnika Arsenalu najlepszego piłkarza, z którym ten występował w czasie swojej kariery. Odpowiedź 44-latka zaskoczyła jego rozmówczynię.

Henry nie wskazał bowiem żadnego z piłkarzy, którzy mogliby być dla kibiców oczywistym wyborem. Henry występował bowiem w drużynach z takimi geniuszami futbolu, jak m.in. Zinedine Zidane, Ronaldinho, czy Lionel Messi. Mistrz świata z 1998 roku najbardziej ceni jednak kogoś innego.

Thierry Henry uważa, że najlepszym piłkarzem, z którym grał jest Dennis Bergkamp. Kate Abdo była zaskoczona tą odpowiedzią i dopytywała, czy może jednak nie Lionel Messi. Henry pozostał niewzruszony i podtrzymał swoje stanowisko. 

Warto zaznaczyć, że legendarny napastnik od lat nie zmienia zdania. Henry już wiele razy podkreślał jak wyjątkowym piłkarzem był Dennis Bergkamp. Szerzej wytłumaczył swój wybór w jednym z wywiadów kilka lat temu. 

- Ze względu na długowieczność. Także przez to, że widziałem go na treningu codziennie przez siedem lat - powiedział o swoim wyborze Henry.

- Podziwiałem sposób, w jaki Dennis szanował grę. Potrafił strzelić gola, ale też odpuścić i poczekać na właściwy moment. Sposób, w jaki trenował, był nienormalny. Nie chciał stracić piłki, faulował, chciał biegać jako pierwszy - komplementował Holendra.

Henry i Bergkamp symbolami wielkiego Arsenalu

Thierry Henry i Dennis Bergkamp występowali razem w drużynie Arsenalu przez siedem lat od 1999 do 2006 roku. W tym czasie drużyna, której byli liderami, osiągnęła największe sukcesy w historii klubu. W sezonie 2003/2004 “Kanonierzy” sięgnęli po mistrzostwo Anglii bez ani jednej porażki. W 2000 roku Arsenal zagrał w finale Pucharu UEFA, a sześć lat później w finale Ligi Mistrzów. Niestety za każdym razem piłkarze z północnego Londynu schodzili z boiska pokonani. 

Źródło: CBS Sport, meczyki.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane