Swiatsportu.pl
Nie żyje - świeczka żałobna

Alicja/pixabay.com

Tragiczna śmierć legendy spadochroniarstwa - Carla Daugherty'ego

19 Maja 2021

Autor tekstu:

Aleksy Kiełbasa

Udostępnij:

Nie żyje wielka legenda spadochroniarstwa. W tragicznych okolicznościach zginął Carl Daugherty. W trakcie skoku spadochronowego doszło od wypadku, który okazał się dla Amerykanina śmiertelny. Wybitny przedstawiciel tego sportu został znaleziony martwy parkingu.

  • Zginął Carl Daughtery

  • Legendarny spadochroniarz zginął spadając z ogromnej wysokości

  • Do jego śmiertelnego wypadku doszło na Florydzie

Nie żyje Carl Daughtery, wielka legenda spadochroniarstwa. Amerykanin był wyjątkowo ceniony w środowisku osób uprawiających tę dyscyplinę oraz jej sympatyków. Mimo dość zaawansowanego wiek jak na skoki ze spadochronem, czyli 76 lat, mężczyzna nie porzucił swojej pasji.

Niestety jego ostatni skok w życiu zakończył się wielką tragedią. W trakcie skoku Daughtery zderzył się z innym spadochroniarzem, co spowodowało jego upadek z ogromnej wysokości. Nie było możliwości, aby wyjść z tego zdarzenia cało. Amerykanin został znaleziony praktycznie martwy na jednym z parkingów w mieście DeLand na Florydzie.

Nie żyje Carl Daugtery

Amerykańska stacja NBC podaje, że do wypadku doszło, gdy Carl Daugherty i drugi spadochroniarz razem przebywali w powietrzu i znaleźli się zbyt blisko siebie. W konsekwencji doszło do zderzenia, a ich spadochrony się złożyły.

Robert Lewandowski

Dziennikarze "Bilda" stanęli w obronie Roberta Lewandowskiego

CZYTAJ DALEJ

76-latek próbował ponownie otworzyć swój spadochron, ale niestety jego próby okazały się bezskuteczne, dlatego Amerykanin spadł z dużej wysokości. Na szczęście jego towarzysz nie miał takich problemów i udało mu się bezpiecznie wylądować.

Daughtery spadł na parking w miejscowości DeLand w stanie Floryda. Gdy został odnaleziony, był nieprzytomny, a chwilę później stwierdzono jego zgon. Miejscowa policja potwierdziła, że osoby, które odnalazły mężczyznę, próbowały przeprowadzić reanimację w celu przywrócenia funkcji życiowych, ale niestety nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów.

Środowisko spadochroniarzy pogrążyło się w żałobie

Najbliższym tragicznie zmarłego Carla Daughtery'ego otuchy z pewnością dodają liczne wiadomości, które pojawiają się na facebookowym profilu Amerykanina. Dzięki temu można przekonać się, jak ważną postacią dla spadochroniarzy był 76-latek.

- Był prawdziwą legendą nieba i spadochroniarstwa - napisał jeden z użytkowników.

- Nigdy nie przestał dzielić się swoją pasją i wiedzą na temat sportu, który kochamy, z innymi. Pamięć o Carlu nie zniknie, a jego dzieło będzie kontynuowane przez niezliczonych spadochroniarzy, których zainspirował do uprawiania tego sportu. To bardzo smutny i mroczny dzień. Spoczywaj w pokoju, Carl. Wielu będzie za tobą tęsknić - napisano z kolei na profilu Międzynarodowego Muzeum i Alei Sław Spadochroniarstwa.

Daughtery jeszcze niedawno oddał skok z wysokości ponad 6 tysięcy metrów, po czym postanowił zakończyć karierę. Teraz najpewniej skakał już tylko rekreacyjnie, a mimo to jego przygoda ze spadochroniarstwem miała tragiczny finał. Mężczyzna pracował jako dyrektor ds. bezpieczeństwa i treningu w jednej z firm zajmujących się spadochroniarstwem. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Znamy kadrę Polski na Euro 2020. Paulo Sousa zaskoczył wyborem, wiadomo już kto pojedzie na turniej

  • Reprezentant Polski powołany na Euro 2020 zmienia klub. Już wylądował w Berlinie, ma zagrać w Bundeslidze

  • Katarzyna Wasick wicemistrzynią Europy!

Aleksy KiełbasaAutor

Redaktor serwisu Swiatsportu.pl. Pasjonat skoków narciarskich, Premier League oraz Formuły 1. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: aleksy.kielbasa@iberion.pl

Podobne artykuły

Polska Niemcy Rugby

Inne sporty

Wielkie zwycięstwo Polaków nad Niemcami. Kapitalna druga połowa dała zwycięstwo

Czytaj więcej >
Nie żyje Desiet Kidane kolarstwo

Inne sporty

Nie żyje Desiet Kidane. Tragiczna śmierć utalentowanej kolarki

Czytaj więcej >
Dawid Migas

Inne sporty

Dawid Migas-wielokrotny mistrz Polski w kolarstwie, który mieszka w piwnicy

Czytaj więcej >
Mistrzostwa Europy pływanie Radosław Kawęcki

Inne sporty

Radosław Kawęcki mistrzem Europy!

Czytaj więcej >

Inne sporty

Nie żyje wybitny polski olimpijczyk Edward Fender

Czytaj więcej >
Paweł Juraszek na mistrzostwach Europy

Inne sporty

Paweł Juraszek brązowym medalistą mistrzostw Europy w pływaniu

Czytaj więcej >