Swiatsportu.pl
Nie żyje Diana Igaly

Pixabay

Tragiczna wiadomość. Diana Igaly przegrała walkę z koronawirusem

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Bernaciak

Udostępnij:

Dotarła do nas tragiczna informacja, która może zasmucić tysiące fanów sportu. Dowiedzieliśmy się, że odeszła utytułowana zawodniczka, która sięgała po wielkie triumfy. Niestety, 56-latka przegrała walkę z koronawirusem. Od wtorku była hospitalizowana.

W piątek dotarła do nas wyjątkowo smutna informacja o odejściu jednej z zawodniczek odnoszących niegdyś sukcesy podczas igrzysk olimpijskich. Dowiedzieliśmy się o śmierci Diany Igaly pochodzącej z Węgier. Kobieta zasłynęła podczas zawodów w Atenach w 2004 roku.

Wówczas udało jej się zdobyć złoty medal w strzelectwie sportowym, a konkretnie w konkurencji zwanej skeet. Diana Igaly nie zatrzymała się jednak tylko na tym pojedynczym triumfie i wygrywała także na mistrzostwach świata i Europy. Przez wielu uznawana była za legendę, a wręcz ikonę swojej dyscypliny.

Od kilku dni Diana Igaly walczyła z koronawirusem, przez którego trafiła do szpitala. Niestety, dziś dotarła do nas tragiczna wiadomość.

Zmarła mistrzyni olimpijska Diana Igaly

Sukces w Atenach na igrzyskach olimpijskich w 2004 roku nie był jej pierwszym. Już cztery lata wcześniej stanęła na trzecim stopniu podium na igrzyskach w Sydney. Do złotego i brązowego krążka na IO dołożyła także wiele sukcesów na innych imprezach sportowych.

Łącznie udało jej się zdobyć aż 32 medale na imprezach rangi mistrzowskiej, a więc na turniejach mistrzostw świata i Europy. Aż czterokrotnie zostawała mistrzynią świata, a sześć razy zostawała mistrzynią Europy. Przez swoje lata sukcesów została uznana za ikonę swojej dyscypliny.

Niestety, kilka dni temu dotarły do nas niepokojące informacje na temat 56-letniej byłej zawodniczki. Została ona przyjęta do szpitala, jednak jej stan pogarszał się. Dziś lekarze przekazali informację o śmierci byłej mistrzyni olimpijskiej.

Nie żyje ikona strzelectwa sportowego

Informacje o śmierci kobiety pojawiały się na wielu portalach, także tych spoza Węgier, co tylko podkreśla, jak wielkim szacunkiem kobieta cieszyła się na świecie. Rzadko mamy do czynienia z zawodnikiem lub zawodniczką, która jest w stanie tak zdominować światowy sport.

Diana Igaly była jedną z najlepszych zawodniczek w historii strzelectwa sportowego. Miała 56 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

  • Bayern Monachium może stracić trenera

  • Sevilla rezygnuje ze sprowadzenie Arkadiusza Milika

  • Tragiczna śmierć w ringu. 25-latek zmarł po ciosie (WIDEO)

Podobne artykuły

Anita Włodarczyk lekkoatletka specjalizująca się w rzucie młotem.

Inne sporty

Anita Włodarczyk bez formy po powrocie. Będzie jej trudno o medal w Tokio

Czytaj więcej >
Nie żyje - świeczka żałobna

Inne sporty

Tragiczna śmierć legendy spadochroniarstwa - Carla Daugherty'ego

Czytaj więcej >
Zmarł

Inne sporty

Nie żyje Håkon Brusveen, dwukrotny medalista olimpijski

Czytaj więcej >

Inne sporty

Tragiczny wypadek. Nie żyje 24-letni bramkarz Columbus Blue Jackets

Czytaj więcej >

Inne sporty

Paweł Fajdek zachwyca formą przed igrzyskami (WIDEO)

Czytaj więcej >
Kornelia Lesiewicz

Inne sporty

Kornelia Lesiewicz została mistrzynią Europy. Wielki sukces Polki tuż przed igrzyskami

Czytaj więcej >