Swiatsportu.pl > Inne sporty > Tragiczna wiadomość. Diana Igaly przegrała walkę z koronawirusem
Piotr Bernaciak
Piotr Bernaciak 19.03.2022 07:32

Tragiczna wiadomość. Diana Igaly przegrała walkę z koronawirusem

Nie żyje Diana Igaly
Pixabay

W piątek dotarła do nas wyjątkowo smutna informacja o odejściu jednej z zawodniczek odnoszących niegdyś sukcesy podczas igrzysk olimpijskich. Dowiedzieliśmy się o śmierci Diany Igaly pochodzącej z Węgier. Kobieta zasłynęła podczas zawodów w Atenach w 2004 roku.

Wówczas udało jej się zdobyć złoty medal w strzelectwie sportowym, a konkretnie w konkurencji zwanej skeet. Diana Igaly nie zatrzymała się jednak tylko na tym pojedynczym triumfie i wygrywała także na mistrzostwach świata i Europy. Przez wielu uznawana była za legendę, a wręcz ikonę swojej dyscypliny.

Od kilku dni Diana Igaly walczyła z koronawirusem, przez którego trafiła do szpitala. Niestety, dziś dotarła do nas tragiczna wiadomość.

Zmarła mistrzyni olimpijska Diana Igaly

Sukces w Atenach na igrzyskach olimpijskich w 2004 roku nie był jej pierwszym. Już cztery lata wcześniej stanęła na trzecim stopniu podium na igrzyskach w Sydney. Do złotego i brązowego krążka na IO dołożyła także wiele sukcesów na innych imprezach sportowych.

Łącznie udało jej się zdobyć aż 32 medale na imprezach rangi mistrzowskiej, a więc na turniejach mistrzostw świata i Europy. Aż czterokrotnie zostawała mistrzynią świata, a sześć razy zostawała mistrzynią Europy. Przez swoje lata sukcesów została uznana za ikonę swojej dyscypliny.

Niestety, kilka dni temu dotarły do nas niepokojące informacje na temat 56-letniej byłej zawodniczki. Została ona przyjęta do szpitala, jednak jej stan pogarszał się. Dziś lekarze przekazali informację o śmierci byłej mistrzyni olimpijskiej.

Nie żyje ikona strzelectwa sportowego

Informacje o śmierci kobiety pojawiały się na wielu portalach, także tych spoza Węgier, co tylko podkreśla, jak wielkim szacunkiem kobieta cieszyła się na świecie. Rzadko mamy do czynienia z zawodnikiem lub zawodniczką, która jest w stanie tak zdominować światowy sport.

Diana Igaly była jedną z najlepszych zawodniczek w historii strzelectwa sportowego. Miała 56 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane