Nie żyje Diana Igaly Żródło: Pixabay

Tragiczna wiadomość. Diana Igaly przegrała walkę z koronawirusem

9 Kwiecień 2021 Piotr BernaciakPiotr Bernaciak

Dotarła do nas tragiczna informacja, która może zasmucić tysiące fanów sportu. Dowiedzieliśmy się, że odeszła utytułowana zawodniczka, która sięgała po wielkie triumfy. Niestety, 56-latka przegrała walkę z koronawirusem. Od wtorku była hospitalizowana.

W piątek dotarła do nas wyjątkowo smutna informacja o odejściu jednej z zawodniczek odnoszących niegdyś sukcesy podczas igrzysk olimpijskich. Dowiedzieliśmy się o śmierci Diany Igaly pochodzącej z Węgier. Kobieta zasłynęła podczas zawodów w Atenach w 2004 roku.

Wówczas udało jej się zdobyć złoty medal w strzelectwie sportowym, a konkretnie w konkurencji zwanej skeet. Diana Igaly nie zatrzymała się jednak tylko na tym pojedynczym triumfie i wygrywała także na mistrzostwach świata i Europy. Przez wielu uznawana była za legendę, a wręcz ikonę swojej dyscypliny.

Od kilku dni Diana Igaly walczyła z koronawirusem, przez którego trafiła do szpitala. Niestety, dziś dotarła do nas tragiczna wiadomość.

Zmarła mistrzyni olimpijska Diana Igaly

Sukces w Atenach na igrzyskach olimpijskich w 2004 roku nie był jej pierwszym. Już cztery lata wcześniej stanęła na trzecim stopniu podium na igrzyskach w Sydney. Do złotego i brązowego krążka na IO dołożyła także wiele sukcesów na innych imprezach sportowych.

Jerzy Brzęczek kandydatem na trenera Wisły PłockJerzy Brzęczek kandydatem na trenera Wisły PłockCzytaj dalej

Łącznie udało jej się zdobyć aż 32 medale na imprezach rangi mistrzowskiej, a więc na turniejach mistrzostw świata i Europy. Aż czterokrotnie zostawała mistrzynią świata, a sześć razy zostawała mistrzynią Europy. Przez swoje lata sukcesów została uznana za ikonę swojej dyscypliny.

Niestety, kilka dni temu dotarły do nas niepokojące informacje na temat 56-letniej byłej zawodniczki. Została ona przyjęta do szpitala, jednak jej stan pogarszał się. Dziś lekarze przekazali informację o śmierci byłej mistrzyni olimpijskiej.

Nie żyje ikona strzelectwa sportowego

Informacje o śmierci kobiety pojawiały się na wielu portalach, także tych spoza Węgier, co tylko podkreśla, jak wielkim szacunkiem kobieta cieszyła się na świecie. Rzadko mamy do czynienia z zawodnikiem lub zawodniczką, która jest w stanie tak zdominować światowy sport.

Diana Igaly była jedną z najlepszych zawodniczek w historii strzelectwa sportowego. Miała 56 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł