Swiatsportu.pl
Rajd Śląski wypadek Agnieszka Pyra

twitter.com/Bielskie Drogi

Tragiczny wypadek na Rajdzie Śląskim. Nie żyje zawodniczka, zginęła na miejscu

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Rajd Śląski miał być wielkim świętem motosportu w Polsce i uczczeniem pamięci Powstańców Śląskich. Zamiast tego zamienił się w tragedię. W sobotę na odcinku specjalnym "Chybie" z trasy wypadła jedna z załóg. Pilotka zginęła na miejscu, a jej mąż, który kierował samochodem, trafił do szpitala.

Rajd Śląski z roku na rok budował swoją coraz większą pozycję na mapie Polski. Tegoroczna edycja miała być wyjątkowa. Podczas rajdu kierowcy mieli upamiętnić setną rocznicę zakończenia Powstań Śląskich.

Rajd Śląski przerwany przez tragedię

Zawody rozpoczęły się w piątek wieczorem pod katowickim Spodkiem, gdzie rozegrano odcinek specjaly - Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich. Rajd miał się zakończyć w sobotę tuż ok. godziny 18:30.

Jednak tuż przed południem rywalizacja została przerwana przez tragiczny wypadek. Ok. godziny 11 na odcinku specjalnym "Chybie" załoga numer 40 wypadła z trasy i uderzyła w ogrodzenie.

Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby medyczne, ale mimo szybkiej akcji ratunkowej na miejscu zmarła pilotka pojazdu Agnieszka Pyra. Kierowca, a prywatnie jej mąż Tomasz został przetransportowany do szpitala.

Zawodniczka zginęła na miejscu

- Kolejna załoga już po minucie wszczęła procedurę wypadkową. Na miejscu zdarzenia niezwłocznie pojawiły się dwa zespoły ratunkowe. Kierowca w szoku został zabrany do szpitala na badania. Pilotki niestety nie udało się uratować - przekazali organizatorzy w komunikacie.

Tuż po wypadku organizatorzy podjęli decyzję o natychmiastowym zakończeniu tegorocznego Rajdu Śląskiego. Jednocześnie organizatorzy przekazali wyrazy współczucia bliskim zmarłej zawodniczki.

- W tej sytuacji sportowa rywalizacja nie będzie kontynuowana, a załogi, kibice oraz osoby zaangażowane w organizację rajdu zgromadzą się przed Stadionem Śląskim, by uczcić pamięć pilotki minutą ciszy - przekazano.

Pyra na co dzień pracowała w Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów, a pasją do rajdów samochodowych zaraził ją jej mąż Tomasz. Para dwa lata temu cieszyła się ze zdobycia tytułu Rajdowych Mistrzów Polski w klasie Open2WD. Pilotka osierociła 14-letnią córkę Krystynę.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

  • Anglicy przeprowadzą śledztwo po meczu z Polską. Zbierają dowody, naszych piłkarzy czekają kłopoty?

  • Wiadomo, o co Anglicy oskarżają Kamila Glika po meczu. Zbierają dowody na Polaka, oburzające, PZPN reaguje

  • FIFA rozpoczyna śledztwo ws. Kamila Glika. Anglicy oficjalnie go oskarżyli, jest komunikat