Swiatsportu.pl
EN 01480195 1953

FRIEDEMANN VOGEL/AFP/East News

Uratowali życie Christiana Eriksena na Euro 2020. Teraz otrzymali wyjątkową nagrodę od UEFA

24 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

UEFA postanowiła przyznać specjalną nagrodę osobom, które błyskawicznie ruszyły na ratunek Christianowi Eriksenowi, gdy ten zasłabł podczas meczu Euro 2020. Tylko szybka interwencja Simona Kjaera oraz zespołu medycznego stadionu w Kopenhadze uratowały życie duńskiego pomocnika. Do bohaterów powędrowała prestiżowa Nagroda Prezydenta UEFA.

  • UEFA postanowiła nagrodzić osoby, które przyczyniły się do uratowania Christiana Eriksena, gdy ten dostał ataku serca podczas meczu Euro 2020

  • Najpierw zareagował Simon Kjaer, kapitan reprezentacji Danii, a następnie skuteczną reanimację przeprowadził zespół medyczny

  • W ręce prawdziwych bohaterów powędrowała specjalna Nagroda Prezydenta UEFA

Kibice na całym świecie wciąż mają świeżo w pamięci dramat Christiana Eriksena, który w trakcie meczu Euro 2020 miał atak serca. Zawodnik na szczęście czuje się już dobrze, a osoby, które uratowały mu w trakcie meczu z Finlandią życie, otrzymały właśnie specjalną nagrodę.

Projekt bez tytułu - 2021-08-24T133556.516

Nie żyje Gniewomir Herbst - 19-letni mistrz Polski

CZYTAJ DALEJ

UEFA nagradza tych, którzy uratowali życie Christiana Eriksena

12 czerwca 2021 roku na zawsze przeszedł już do historii światowego futbolu. Wówczas w trakcie meczu Euro 2020 pomiędzy Danią i Finlandią na boisku rozegrał się prawdziwy dramat. Christian Eriksen nagle padł na murawę i stracił przytomność. 

Jak się okazało, Duńczyk miał atak serca. Lekarze obecni na stadionie stoczyli kilkunastominutową walkę o życie zawodnika. Na szczęście zakończyła się ona sukcesem, a Eriksen myśli już o powrocie do gry (więcej TUTAJ).

Jako pierwszy na pomoc swojemu koledze z reprezentacji ruszył Simon Kjaer. Kapitan reprezentacji Danii upewnił się, czy Christian Eriksen nie połknął języka, a następnie ułożył go w pozycji bocznej. Po chwili przy Duńczyku pojawili się członkowie sztabu medycznego stadionu w Kopenhadze.

Teraz bohaterowie tamtych tragicznych wydarzeń otrzymali specjalną nagrodę za swoją, powtórzmy to jeszcze raz, bohaterską postawę. UEFA zdecydowała się przyznać im specjalne wyróżnienie, Nagrodę Prezydenta UEFA.

Nagroda Prezydenta UEFA dla Simona Kjaera i zespołu medycznego

Nagroda Prezydenta UEFA przyznawana jest za wybitne osiągnięcia. W tym przypadku mieliśmy do czynienia z prawdziwym bohaterstwem. Wyróżnienie powędrowało zatem do Simona Kjaera i osób ze sztabu medycznego.

- To dla mnie naprawdę wielki zaszczyt wręczać im Nagrodę Prezydenta UEFA. W tym roku wykracza ona poza futbol. Ma służyć jako ważne i wieczne przypomnienie o tym, jak cenne jest życie - powiedział prezydent UEFA Aleksander Ceferin, którego słowa cytuje portal WP SportoweFakty.

- Chciałbym jednocześnie przesłać najlepsze życzenia Christianowi Eriksenowi i jego rodzinie, życząc mu jednocześnie szybkiego powrotu do pełni zdrowia - dodał szef UEFA.

Źródło: WP SportoweFakty

Co wiesz o zwycięskim występie Polski na ME w siatkówce kobiet z 2003 roku?

Pytanie 1 z 5

Jak nazywano mistrzowską drużynę siatkarek prowadzoną przez Andrzeja Niemczyka?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: