Swiatsportu.pl
Christian Eriksen Zdrowie

JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News

Christian Eriksen planuje powrót. Może zmienić klub, dostał zielone światło od lekarzy

10 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dziubiński

Udostępnij:

Christian Eriksen jest w coraz lepszej kondycji po zawale serca, który przeszedł w trakcie meczu Euro 2020 pomiędzy Danią i Finlandią. 29-latek już planuje powrót do zawodowego grania w piłkę. W tym celu chce zmienić klub i ponownie grać dla drużyny, w której rozpoczął wielką karierę. Duńczyk dostał już zgodę od lekarzy na taki ruch.

  • Christian Eriksen planuje wrócić do zawodowej gry w piłkę. Duńczyk w tym celu zamierza zmienić klub

  • We Włoszech Eriksen nie może grać ze względu na surowe przepisy, dlatego też Duńczyk chce przenieść się do Ajaksu Amsterdam

  • Klubowi lekarze holenderskiego giganta wyrazili już zgodę na taki ruch

Christian Eriksen planuje wielki powrót do futbolu. Duńczyk zamierza opuścić Inter Mediolan, w którym nie może występować z uwagi na restrykcyjne przepisy. Pomocnik zamierza przenieść się do swojego byłego klubu, Ajaksu Amsterdam.

Leo Messi transfer

Lionel Messi dogadał się z nowym klubem, leci na testy medyczne

CZYTAJ DALEJ

Christian Eriksen może wrócić do futbolu. Planuje transfer

Piłkarski świat zamarł, gdy w trakcie meczu grupowego Euro 2020 pomiędzy Danią i Finlandią Christian Eriksen nagle upadł na murawę. Jak się okazało, u piłkarza doszło do zatrzymania akcji serca. Lekarze, którzy natychmiast pojawili się na miejscu, stoczyli kilkunastominutową walkę o życie piłkarza (więcej TUTAJ).

Na szczęście udało im się przywrócić funkcje życiowe piłkarza i został on przewieziony do szpitala. Tam przeszedł specjalistyczny zabieg wszczepienia kardiowertera-defibrylatora. Urządzenie to ma zapobiegać podobnym incydentom w przyszłości(więcej TUTAJ).

Christian Eriksen czuje się coraz lepiej i zamierza wrócić do zawodowego grania w piłkę. Nie będzie tego jednak mógł uczynić w barwach klubu, którego jest zawodnikiem, czyli Interu Mediolan. Włoskie przepisy są niezwykle surowe pod tym względem i zabraniają gry z wszczepionym kardiowerterem-defibrylatorem. 

Eriksen mógłby zagrać ponownie dla Interu tylko, gdyby zdecydował się na usunięcie urządzenia. Wiąże się to jednak z dużym ryzykiem i znacznie lepszym rozwiązaniem jest po prostu zmiana klubu. Jak donosi dziennikarz Omar Hawwash, właśnie na taki ruch zdecydował się Duńczyk.

Eriksen może trafić do Ajaksu Amsterdam. Lekarze wyrazili zgodę

Hawwash napisał na Twitterze, że Christian Eriksen chce przenieść się do swojego byłego klubu, Ajaksu Amsterdam. Duńczyk występował już w tym zespole w latach 2010-2013. Rozegrał wówczas 163 mecze, strzelił 32 gole i przy 65 asystował. Następnie przeniósł się do Tottenhamu Hotspur za 14,15 mln euro.

- Źródła zbliżone do Christiana Eriksena potwierdzają, że gracz poczynił pierwsze kroki w kierunku powrotu byłego klubu. Jego stan zdrowia został sprawdzony przez sztab medyczny Ajaksu, który dał zielone światło dla przeprowadzki - przekazał Omar Kawwash.

Klubowi lekarze Ajaksu Amsterdam mają już doświadczenie z tego typu przypadkami. Zawodnikiem holenderskiej drużyny jest Daley Blind, który również ma wszczepiony kardiowerter-defibrylator. Jeśli Christian Eriksen przejdzie do swojego byłego klubu, będzie mógł zatem liczyć na dobrą opiekę. Teraz już tylko Holendrzy muszą dogadać się z Interem Mediolan. 


Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: