Swiatsportu.pl > Inne sporty > Tragiczna wiadomość, nie żyje 24-letnia olimpijka Olivia Podmore
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 17.06.2022 02:02

Tragiczna wiadomość, nie żyje 24-letnia olimpijka Olivia Podmore

tt uci track
twitter.com/UCI Track Cycling

Nie żyje olimpijka z Rio de Janeiro Olivia Podmore. 24-letnia Nowozelandka zmarła nagle, o czym poinformował jej brat. Smutne wieści potwierdziła także światowa federacja UCI Track Cycling. Śmierć młodej zawodniczki wywołała wielki szok w środowisku kolarskim. 

  • W poniedziałek niezwykle smutna informacja o śmierci byłej olimpijki Olivii Podmore napłynęła do nas z Nowej Zelandii

  • 24-latka zmarła nagle, o czym poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych jej brat

  • Informacja o śmierci Podmore wstrząsnęła środowiskiem kolarstwa torowego, w którym kobieta odnosiła sukcesy

Nie żyje nowozelandzka kolarka Olivia Podmore. Zawodniczka zmarła nagle w wieku zaledwie 24 lat. Informację o śmierci uczestniczki igrzyska olimpijskich w Rio de Janeiro przekazał jej brat. 

Nie żyje 24-letnia kolarka Olivia Podmore

Niezwykle smutne wiadomości dotarły do nas z Nowej Zelandii. W wieku zaledwie 24 lat zmarła Olivia Podmore, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Informację o nagłej śmierci młodej kobiety przekazał jej brat.

- Spoczywaj w pokoju moja cudowna siostro i ukochana córko Phila Podmore'a. Będziesz w naszych sercach na zawsze - napisał w mediach społecznościowych Mitchell Podmore. Informację o śmierci 24-latki potwierdziła także światowa federacja UCI Track Cycling.

- Słowa nie są w stanie wyrazić tego, jak bardzo jesteśmy zasmuceni słysząc o nagłej śmierci olimpijki z Rio 2016, Olivii Podmore. Nasze myśli są z jej rodziną, przyjaciółmi i całym środowiskiem kolarskim. Spoczywaj w pokoju - czytamy na oficjalnym profilu na Twitterze federacji.

Olivia Podmore zaledwie w maju skończyła 24 lata. Jej największym osiągnięciem w karierze seniorskiej był udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro przed pięcioma laty. 

Podmore w Brazylii wystartowała wówczas w sprincie drużynowym kobiet. Razem ze swoją partnerką nie zdołały jednak przebrnąć przez eliminacje. Nowozelandka startowała także w mistrzostwach świata w kolarstwie torowym.

Śmierć młodej olimpijki wstrząsnęła światem kolarstwa

Na swoim koncie Olivia Podmore zapisała imponujące sukcesy w kategoriach juniorskich. W 2015 roku podczas MŚ Juniorów w Astanie sięgnęła po srebrny medal w sprincie drużynowym. Wywalczyła także brąz w jeździe na czas. Była także mistrzynią Nowej Zelandii w keirinie z 2017 roku.

Nagła śmierć 24-latki wywołała szok w całym środowisku kolarskim. Na ten moment nie wiadomo jednak, co było przyczyną jej śmierci. Do wiadomości publicznej nie docierały żadne informacje na temat ewentualnej choroby, czy problemów ze zdrowiem.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane