Swiatsportu.pl > Siatkówka > Vital Heynen zabrał głos na temat swojej przyszłości. Jasna deklaracja
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:43

Vital Heynen zabrał głos na temat swojej przyszłości. Jasna deklaracja

Vital Heynen
Ding Ting/Xinhua News/East News

Polscy siatkarze spisali się poniżej oczekiwań podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Przez wielu kibiców i ekspertów byli uważani za kandydatów nawet do złota, a tymczasem odpadli już w ćwierćfinale. To sprawiło, że rozgorzała dyskusja na temat dalszej przyszłości Vitala Heynena na stanowisku selekcjonera naszej kadry. Teraz wreszcie sam zainteresowany zabrał głos na ten temat.

  • Po porażce polskich siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Tokio rozgorzała dyskusja na temat przyszłości selekcjonera Vitala Heynena

  • Teraz sam zainteresowany zabrał głos na temat swojej dalszej pracy z "Biało-Czerwonymi"

  • Belg udzielił wywiadu dla "Przeglądu Sportowego", w którym zajął zdecydowane stanowisko

Vital Heynen wreszcie zabrał głos na temat swojej dalszej pracy na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Belg udzielił obszernego wywiadu “Przeglądowi Sportowemu”. Zdradził w nim, czy rozmawiał już o dalszej współpracy z PZPS i czy zamierza odejść z polskiej kadry.

Vital Heynen zabrał głos po porażce w Tokio

Kibice w Polsce przeżyli ogromne rozczarowanie, gdy nasi siatkarze przegrali z Francją 2:3 w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego w Tokio (więcej TUTAJ). “Biało-Czerwoni” byli uważani za jednego z głównych kandydatów do złota i faktycznie, przez fazę grupową przeszli w efektownym stylu.

Podopieczni Vitala Heynena przegrali tylko jedno spotkanie z Iranem. W fazie pucharowej trafili nawet do lepszej części drabinki, w której na drodze do finału nie trafiliby na pewno na Brazylijczyków czy Rosjan (występujących jako Rosyjski Komitet Olimpijski). Niestety, w ¼ finału lepsi okazali się późniejsi złoci medaliści, czyli wspomniani Francuzi.

To żaden wstyd przegrać z najlepszą drużyną turnieju, jednak wielki niedosyt pozostał. Od razu rozgorzała też dyskusja, czy Vital Heynen odejdzie ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski. To pytanie zadają sobie miliony kibiców siatkówki w całym kraju.

Heynen kilka dni po zakończeniu udziału w igrzyskach olimpijskich wreszcie postanowił zabrać głos na temat swojej przyszłości. Belg udzielił obszernego wywiadu dla “Przeglądu Sportowego”. Jedno z pytań dotyczyło właśnie jego dalszej pracy z naszymi siatkarzami.

Heynen otwarcie o swojej przyszłości w reprezentacji Polski

Vital Heynen na pytanie, czy rozmawiał już z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej na temat dalszej współpracy, odpowiedział przecząco. Trener skupia się na zbliżających Mistrzostwach Europy i nie zamierza rezygnować z pracy z kadrą, co stanowczo podkreślił.

- Skoro powiedziałem zawodnikom, by nie odchodzili, to i ja niczego nie deklaruję. To nie jest moment na podejmowanie decyzji - powiedział jasno Heynen.

Opiekun naszych siatkarzy skorzystał także z okazji, by wyrazić wielki podziw dla polskich kibiców. Po porażce zasypali oni Belga licznymi wiadomościami, w których okazali mu wsparcie. Heynen był tym niezwykle poruszony. 

- Dostałem tysiące wiadomości na wszystkich kontach w mediach społecznościowych. Nawet teraz jak o tym mówię, czuję jak duże emocje to we mnie wzbudza. (...) Tym właśnie wsparciem Polacy mnie zaskoczyli - wyznał.

Przed polskimi siatkarzami już niedługo kolejne wielkie wyzwanie. Już 15 sierpnia rozpoczną w Spale przygotowania do Mistrzostw Europy, które ruszają 1 września. To właśnie po tej imprezie możemy poznać ostateczną decyzję na temat dalszej pracy Vitala Heynena w Polsce. Jego umowa z PZPS wygasa po bieżącym sezonie reprezentacyjnym. 

  Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane