Swiatsportu.pl > TOKYO 2020 > Bartosz Kurek przerwał milczenie. "Boli i będzie bolało"
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:43

Bartosz Kurek przerwał milczenie. "Boli i będzie bolało"

Projekt bez tytułu - 2021-08-08T101554.993
YURI CORTEZ/AFP/East News

Bartosz Kurek zabrał głos po porażce polskich siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Lider naszej kadry w mediach społecznościowych podsumował występ naszej kadry, która odpadła już w ćwierćfinale. Kurek w poruszających słowach zwrócił się do kibiców.

• Bartosz Kurek zaliczył dobry występ na igrzyskach olimpijskich w Tokio, ale reprezentacja Polski odpadła już w ćwierćfinale

• Polak przerwał milczenie po porażce w stolicy Japonii i podziękował za wsparcie

• Jednocześnie lider naszej kadry w poruszających słowach zwrócił się do kibiców

Bartosz Kurek na pewno nie tak wyobrażał sobie igrzyska olimpijskie w Tokio. Polscy siatkarze od dawna mówili, że jadą do Japonii po medal i nie bali się deklarować walki o zdobycie olimpijskiego złota.

Bartosz Kurek zabrał głos po igrzyskach olimpijskich w Tokio

Turniej Biało-Czerwoni rozpoczęli od falstartu. Po zaciętym boju przegrali z Iranem 2:3, ale później zaliczyli cztery kolejne zwycięstwa kolejno z Włochami, Wenezuelą, Japonią oraz Kanadą i z pierwszego miejsca awansowali do ćwierćfinału.

Tam wygrywali już z Francuzami 2:1, ale ostatecznie przegrali 2:3, a "Trójkolorowi" zdobyli później złoty medal olimpijski. Po meczu świat obiegły obrazki załamanych i zapłakanych polskich siatkarzy, którzy mieli dużo większe aspiracje.

Sam Kurek zaliczył bardzo dobry występ. Zakończył 25 z 39 ataków, a do tego zaliczył jeden punkt blokiem. Na spotkaniu z dziennikarzami otwarcie powiedział, że te statystyki nie są dla niego żadnym pocieszeniem po porażce.

Jednocześnie podkreślił, że jest dumny ze swoich kolegów z zespołu i wszyscy w zespole wierzyli w dużo lepszy występ. Kurek zaznaczył, że dali z siebie wszystko w meczu z Francuzami, ale to było za mało by awansować do półfinału.

Kurek w poruszających słowach do kibiców

Po kilku dniach od porażki lider polskich siatkarzy postanowił przerwać milczenie. 32-latek w mediach społecznościowych zamieścił zdjęcie z igrzysk, a w opisie podzielił się swoimi przemyśleniami na temat ostatnich wydarzeń.

- Boli i będzie bolało ale jak już się pare razy przekonałem czasem właśnie w takich chwilach można znaleźć i poczuć największą miłość i wsparcie- Żony, Rodziców, Drużyny, Kibiców, obcych ludzi - napisł Kurek.

Chwilę później w poruszających słowach zwrócił się do kibiców. -Nie bójcie się marzyć i celować najwyżej jak się da- wiele razy próbowałem wiele razy przegrywałem i mimo to… nadal będę próbował bez strachu- Wy też możecie - napisał. - Dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję! - zakończył.

Kurek razem z kolegami z reprezentacji już niedługo będzie miał okazję do rehabilitacji za niepowodzenie w Tokio. We wrześniu Biało-Czerwoni rozpoczną rywalizację w mistrzostwach Europy, które będą rozgrywane także w Polsce. Nasi siatkarze będą bronili brązowego medalu.