Reprezentacja Polski Euro Żródło: Beata Zawadzka/East News

Wiadomo, gdzie Polacy będą stacjonować podczas Euro 2020

29 Kwiecień 2021 Łukasz KowalskiŁukasz Kowalski

Reprezentacja Polski znalazła już swoją bazę na Euro 2020. Po tym jak UEFA odebrała organizację mistrzostw Dublinowi i Bilbao, PZPN szukał nowej lokalizacji, w której kadra będzie stacjonować podczas turnieju. Maciej Sawicki, sekretarz generalny związku przyznał, że baza Biało-Czerwonych będzie się mieścić w Sopocie.

  • Reprezentacja Polski pod koniec maja rozpocznie przygotowania do zbliżających się mistrzostw Europy
  • Biało-Czerwoni podczas turnieju będą stacjonować w Sopocie, taką informację podał sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki
  • Media podają, że związek rozważa dwa hotele. W jednym z nich mieszkała reprezentacja Niemiec podczas Euro 2012

Reprezentacja Polski pod koniec maja rozpocznie przygotowania do Euro 2020. Kiedy UEFA ogłosiła, że Dublin i Bilbao straciły prawo do organizacji mistrzostw, a ich mecze przejmą Sewilla i Sankt Petersburg stało się jasne, że Biało-Czerwoni będą musieli szukać sobie nowej bazy na czas turnieju.

Początkowo miała się ona mieścić w Portmanrock niedaleko Dublina, w którym Polacy mieli rozegrać grupowe spotkania ze Słowacją i Szwecją. Stamtąd mieli też lecieć na mecz z Hiszpanią. Po zmianie lokalizacji meczów Polaków PZPN podjął decyzję, że kadra w trakcie turnieju będzie stacjonowała w Polsce.

Reprezentacja Polski poznała lokalizację bazy na Euro 2020

Sekretarz generalny związku Maciej Sawicki w rozmowie z Polską Agencją Prasową potwierdził, że Polacy podczas Euro 2020 będą stacjonować w Sopocie. - Na 90 proc. będzie to Sopot - powiedział.

Wciąż nie wiadomo, który hotel będzie bazą Biało-Czerwonych. PZPN ma podpisaną umowę z Radisson Blu w Sopocie, który jest położony blisko plaży. W tym hotelu Polacy stacjonowali w październiku przed meczami z Finlandią (5:1) i Włochami (0:0). Treningi miałyby się odbywać na położonym niedaleko stadionie Lechii Gdańsk.

Koncert Igi Świątek w pierwszej rundzie turnieju w MadrycieKoncert Igi Świątek w pierwszej rundzie turnieju w MadrycieCzytaj dalej

TVP Sport informuje, że ten ośrodek nie spełnia jednak wymagań. Redakcja informuje, że jest położony zbyt blisko głównych ulic miasta i jest zbyt otwarty na okolicę. Przez to w okolicy mogą pojawić się liczni turyści, a piłkarze będą pozbawieni prywatności.

Zdaniem stacji władze PZPN-u skłaniają się ku hotelowi Dwór Oliwski. Ten jest już ukryty w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a do tego znajduje się bliżej gdańskiego lotniska. Położenie ośrodka ma zapewnić piłkarzom więcej spokoju i prywatności niż Radisson Blu.

Polacy będą stacjonować w Trójmieście

W hotelu Dwór Oliwski Polacy piłkarze będą mieli wszystko, czego potrzebują. Na miejscu jest m.in. SPA i boisko. Te zostało wybudowane specjalnie na prośbę federacji Niemieckiej, która stacjonowała tam podczas polsko-ukraińskiego Euro 2012.

Z kolei Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl informuje, że związek rozważał umieszczenie bazy Polaków w hotelu Marriott, który znajduje się bardzo blisko wspomnianego Radisson Blu. W każdym z wariantów Biało-Czerwoni trenowaliby na boiskach Lechii.

PZPN przez chwilę miał rozważać umieszczenie bazy reprezentacji Polski w Niemczech. Biało-Czerwoni mieliby stacjonować niedaleko Hamburga. Związek doszedł jednak do wniosku, że stacjonowanie w Polsce pozwoli uniknąć ewentualnych komplikacji spowodowanych z kwarantanną i zakażeniem koronawirusem.

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa 16 maja ogłosi szeroką kadrę piłkarzy powołanych na turniej. Zgrupowanie przed turniejem rozpocznie się 24 maja w Opalenicy. 1 i 8 czerwca Biało-Czerwoni rozegrają mecze towarzyskie odpowiednio z Rosją i Islandią, później dostaną dzień na przepakowanie i 10 maja zakwaterują się w bazie.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł