Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Wiadomo, gdzie Polacy będą stacjonować podczas Euro 2020
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:31

Wiadomo, gdzie Polacy będą stacjonować podczas Euro 2020

Reprezentacja Polski Euro
Beata Zawadzka/East News
  • Reprezentacja Polski pod koniec maja rozpocznie przygotowania do zbliżających się mistrzostw Europy

  • Biało-Czerwoni podczas turnieju będą stacjonować w Sopocie, taką informację podał sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki

  • Media podają, że związek rozważa dwa hotele. W jednym z nich mieszkała reprezentacja Niemiec podczas Euro 2012

Reprezentacja Polski pod koniec maja rozpocznie przygotowania do Euro 2020. Kiedy UEFA ogłosiła, że Dublin i Bilbao straciły prawo do organizacji mistrzostw, a ich mecze przejmą Sewilla i Sankt Petersburg stało się jasne, że Biało-Czerwoni będą musieli szukać sobie nowej bazy na czas turnieju.

Początkowo miała się ona mieścić w Portmanrock niedaleko Dublina, w którym Polacy mieli rozegrać grupowe spotkania ze Słowacją i Szwecją. Stamtąd mieli też lecieć na mecz z Hiszpanią. Po zmianie lokalizacji meczów Polaków PZPN podjął decyzję, że kadra w trakcie turnieju będzie stacjonowała w Polsce.

Reprezentacja Polski poznała lokalizację bazy na Euro 2020

Sekretarz generalny związku Maciej Sawicki w rozmowie z Polską Agencją Prasową potwierdził, że Polacy podczas Euro 2020 będą stacjonować w Sopocie. - Na 90 proc. będzie to Sopot - powiedział.

Wciąż nie wiadomo, który hotel będzie bazą Biało-Czerwonych. PZPN ma podpisaną umowę z Radisson Blu w Sopocie, który jest położony blisko plaży. W tym hotelu Polacy stacjonowali w październiku przed meczami z Finlandią (5:1) i Włochami (0:0). Treningi miałyby się odbywać na położonym niedaleko stadionie Lechii Gdańsk.

TVP Sport informuje, że ten ośrodek nie spełnia jednak wymagań. Redakcja informuje, że jest położony zbyt blisko głównych ulic miasta i jest zbyt otwarty na okolicę. Przez to w okolicy mogą pojawić się liczni turyści, a piłkarze będą pozbawieni prywatności.

Zdaniem stacji władze PZPN-u skłaniają się ku hotelowi Dwór Oliwski. Ten jest już ukryty w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a do tego znajduje się bliżej gdańskiego lotniska. Położenie ośrodka ma zapewnić piłkarzom więcej spokoju i prywatności niż Radisson Blu.

Polacy będą stacjonować w Trójmieście

W hotelu Dwór Oliwski Polacy piłkarze będą mieli wszystko, czego potrzebują. Na miejscu jest m.in. SPA i boisko. Te zostało wybudowane specjalnie na prośbę federacji Niemieckiej, która stacjonowała tam podczas polsko-ukraińskiego Euro 2012.

Z kolei Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl informuje, że związek rozważał umieszczenie bazy Polaków w hotelu Marriott, który znajduje się bardzo blisko wspomnianego Radisson Blu. W każdym z wariantów Biało-Czerwoni trenowaliby na boiskach Lechii.

PZPN przez chwilę miał rozważać umieszczenie bazy reprezentacji Polski w Niemczech. Biało-Czerwoni mieliby stacjonować niedaleko Hamburga. Związek doszedł jednak do wniosku, że stacjonowanie w Polsce pozwoli uniknąć ewentualnych komplikacji spowodowanych z kwarantanną i zakażeniem koronawirusem.

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa 16 maja ogłosi szeroką kadrę piłkarzy powołanych na turniej. Zgrupowanie przed turniejem rozpocznie się 24 maja w Opalenicy. 1 i 8 czerwca Biało-Czerwoni rozegrają mecze towarzyskie odpowiednio z Rosją i Islandią, później dostaną dzień na przepakowanie i 10 maja zakwaterują się w bazie.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane