Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Wiadomo jaka przyszłość czeka Paulo Sousę. Kandydat na prezesa PZPN zdradził swoje plany
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:40

Wiadomo jaka przyszłość czeka Paulo Sousę. Kandydat na prezesa PZPN zdradził swoje plany

Projekt bez tytułu (6)
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Paulo Sousa od kilku dni znajduje się pod ostrzałem części kibiców, dziennikarzy i ekspertów. Z kolei inni go bronią i nawołują do cierpliwości względem selekcjonera reprezentacji Polski. Wiadomo za to, jakie plany wobec szkoleniowca ma kandydat na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza.

  • Paulo Sousa nie poprowadził reprezentacji Polski do wyjścia z grupy na Euro 2020

  • Obecnie portugalski szkoleniowiec podzielił opinię publiczną

  • Wiadomo, co zrobi z selekcjonerem po ewentualnej wygranej w wyborach, kandydat na prezesa PZPN cezary Kulesza

Paulo Sousa od stycznia prowadzi reprezentację Polski w piłce nożnej. Portugalczyk w tym czasie rozegrał zaledwie osiem spotkań, z których wygrał zaledwie jedno, a do tego już po fazie grupowej pożegnał się z Euro 2020.

Obecnie opinie wobec Portugalczyka są mocno podzielone. Część ekspertów, dziennikarzy i kibiców jest zdania, że szkoleniowiec powinien zostać zwolniony, a kadra pod jego wodzą zrobiła krok w tył.

Paulo Sousa: wiadomo jakie plany wobec szkoleniowca ma Cezary Kulesza

Do tego Sousa zdaniem rosyjskiego serwisu soccer.ru został wybrany do grona najgorszych szkoleniowców Euro 2020. Obarczyli oni portugalskiego szkoleniowca winą za słaby turniej w wykonaniu Polaków, a do tego nazwali go hochsztaplerem.

Jednak są także liczne głosy, że gra Biało-Czerwonych pod wodzą Portugalczyka uległa poprawie, a wyniki jeszcze przyjdą. Ich zdaniem najważniejsza jest teraz stabilizacja i koncentracja na celu, jakim jest awans do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze.

Wpływ na pozycję Sousy będą miały także wybory na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. W tym roku kończy się druga kadencja Zbigniewa Bońka na tym stanowisku, a przepisy nie pozwalają na start w wyborach na trzecią kadencję.

Wybory mają się odbyć 18 sierpnia, a obecnie jedynymi z dwóch kandydatów są Marek Koźmiński i Cezary Kulesza. Nad startem mają zastanawiać się jeszcze były reprezentant Polski Paweł Wojtala, a także były właściciel Polonii Warszawa Józef Wojciechowski.

Jasna deklaracja Kuleszy w sprawie Sousy

Wiadomo jakie plany wobec portugalskiego szkoleniowca kadry ma Kulesza. Jeżeli on wygra, to nie będzie szybkiej zmiany na stanowisku selekcjonera kadry. Właściciel Jagiellonii Białystok chce dać dokończyć Sousie eliminacje do katarskiego mundialu.

- Ale popatrzmy: 18 sierpnia są wybory prezesa PZPN, a już na początku września kluczowe mecze eliminacji mistrzostw świata. To bardzo krótki okres. Podejrzewam, że powołania zostaną wysłane jeszcze przed 18 sierpnia. I co? Co by dała wymiana selekcjonera wtedy? Nowy miałby odkręcać te powołania i wysyłać swoje? Trener Sousa ma ważny kontrakt do końca eliminacji. Jeśli awansuje do baraży, to wiadomo - do ich rozstrzygnięcia. Awans na mundial automatycznie mu przedłuża umowę. Taka jest sytuacja, jaką odziedziczy nowy prezes PZPN - powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty.

- Dajmy trenerowi i drużynie czas. Zobaczymy, jak zespół będzie funkcjonował, jak będzie wyglądała gra. Nie ma sensu podejmować pochopnych ruchów. Po nieudanych dla nas mistrzostwach wszyscy jesteśmy mocno rozczarowani, ale liczymy na rehabilitację w eliminacjach - dodał Kulesza.

Jednocześnie właściciel Jagiellonii zaprzeczył twierdzeniu, że jest zwolennikiem polskiego trenera na stanowisku selekcjonera kadry. Kulesza stwierdził, że w przypadku zmiany szkoleniowca kadry, będą rozpatrywane kandydatury polskie i zagraniczne.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane