Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Wieczysta Kraków chciała zakontraktować wicemistrza świata
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:38

Wieczysta Kraków chciała zakontraktować wicemistrza świata

AFPEAST NEWS
AFP/EAST NEWS

Wieczysta Kraków była o krok od przeprowadzenia niewiarygodnego wręcz jak na polskie warunki transferu. Jak zdradził trener Przemysław Cecherz, klub skontaktował się z legendarnym wicemistrzem świata, który w swojej karierze grał dla m.in. Realu Madryt i Interu Mediolan. Z transakcji nic nie wyszło, jednak Wieczysta się nie poddaje i myśli teraz o zakontraktowaniu niemieckiego mistrza świata!

  • Wieczysta Kraków kolejny raz zaskoczyła wszystkich kibiców w Polsce

  • W rozmowie z “Przeglądem Sportowym” trener Przemysław Cecherz zdradził, że klub negocjował z legendarnym wicemistrzem świata

  • W Krakowie pojawił się także temat transferu Lukasa Podolskiego

Wieczysta Kraków stała się swego rodzaju fenomenem na skalę ogólnopolską. Klub z okręgówki zaczął sprowadzać piłkarzy doskonale znanych z gry w Ekstraklasie. Mało kto wie, że w planach właściciela klubu były także transfery legend światowego futbolu. Prawdę wyjawił trener Przemysław Cecherz.

Wieczysta Kraków chciała pozyskać legendę futbolu

Wieczysta Kraków ponownie zaskakuje kibiców w Polsce. Klub z małopolskiej okręgówki doskonale zna już każdy fan futbolu w naszym kraju. Wszystko za sprawą niewiarygodnej jak na ten poziom rozgrywkowy polityki transferowej.

W klubie z Krakowa występują doskonale znani z gry w Ekstraklasie i reprezentacji Polski zawodnicy. W składzie wieczystej znajdziemy Sławomira Peszko, czy Radosława Majewskiego. Ostatnio do drużyny dołączył też Łukasz Burliga, który jeszcze kilka tygodni temu reprezentował barwy Wisły Kraków.

Z takim składem Wieczysta Kraków nie ma sobie równych w lidze okręgowej. W trwających nadal rozgrywkach piłkarze Wieczystej wygrali 22 spotkania na 22 możliwe. Klub zarządzany przez biznesmena Wojciecha Kwietnia ma bardzo ambitne plany i chce szybko awansować na szczebel centralny.

W rozmowie z “Przeglądem Sportowym” trener Wieczystej Kraków Przemysław Cecherz zdradził, że klub jeszcze przed wybuchem pandemii chciał dokonać niewiarygodnych wręcz jak na polskie realia transferów. Do zespołu miał dołączyć legendarny holenderski pomocnik Wesley Sneijder! 

Emerytowany już piłkarz to jedna z największych gwiazd światowego futbolu w XXI wieku. Sneijder grał m.in. dla Ajaxu Amsterdam, Realu Madryt, Interu Mediolan i Galatasaray Stambuł. Na swoim koncie ma m.in. zwycięstwo w Lidze Mistrzów i wicemistrzostwo świata zdobyte w 2010 roku. 

- Rozmawialiśmy przez menedżera. Sneijder wrócił z Kataru i pozostawał bez klubu. Był nieprzygotowany, ale wiedzieliśmy, że w naszych ligach nawet w takim stanie sobie poradzi, a marketingowo to dopiero byłby strzał. Zachował się w porządku i przez menedżera poinformował, że nie czuje się na siłach. Miał potrenować trzy miesiące w Utrechcie i gdyby w tym czasie wrócił do formy, temat transferu mógłby znów się pojawić. A jeżeli nie, to da sobie spokój z piłką i zakończy karierę. Zaczęła się pandemia, kłopoty i z gry w piłkę zrezygnował - zdradził Przemysław Cecherz.

Lukas Podolski w Wieczystej Kraków?

Fiasko rozmów ze Sneijderem nie zniechęciło Wieczystej Kraków. W klubie pojawił się temat zakontraktowania Lukasa Podolskiego! Mistrz świata z reprezentacją Niemiec z 2014 roku wielokrotnie zapewniał, że w Polsce mógłby grać tylko w Górniku Zabrze, jednak w Krakowie są przekonani, że zgodziłby się on na transfer do Wieczystej. 

- Czy wierzę, że Podolski przyszedłby do IV ligi polskiej? A dlaczego nie? W pewnym wieku zawodnik chce spokojnie i w chwale zejść ze sceny, a przy tym piłka ma sprawiać mu przyjemność. Przez półtora roku był podstawowym piłkarzem Antalyasporu, gra na pozycji, na którą szukamy piłkarza. Podejrzewam, że Łukasz chciałby też zająć się swoim biznesem, a w Krakowie dostałby szansę, by go rozkręcić. - stwierdził Cecherz. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane