Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Wielki pech Arkadiusza Recy. Dopiero wrócił do gry, a znów doznał kontuzji
Łukasz Kowalski
Łukasz Kowalski 19.03.2022 07:50

Wielki pech Arkadiusza Recy. Dopiero wrócił do gry, a znów doznał kontuzji

Projekt bez tytułu (23)
facebook.com/SpeziaCalcio

Reprezentacja Polski już za tydzień rozpocznie zgrupowanie przed meczami z San Marino i Albanią w ramach eliminacji mistrzostw świata. Na kilka dni przed pierwszym treningiem Paulo Sousę nawiedzają koszmary z września. W meczach nie zagra Arkadiusz Reca, który niedawno wyleczył kontuzję. Teraz reprezentant Polski zerwał mięsień czterogłowy i będzie musiał pauzować przez kilka tygodni.

Reprezentacja Polski w poniedziałek rozpocznie zgrupowanie przed kolejnymi meczami eliminacji mistrzostw świata. Biało-Czerwoni najpierw 9 października zagrają na Stadionie Narodowym rewanżowy mecz z San Marino, a trzy dni później na wyjeździe zmierzą się w rewanżowym spotkaniu z Albanią.

Reprezentacja Polski: kontuzja Arkadiusza Recy

W ubiegły poniedziałek selekcjoner kadry, Paulo Sousa ogłosił listę 29. powołanych piłkarzy. Wydawało się, że tym razem Portugalczyk będzie miał szersze pole wyboru, niż we wrześniowych meczach, kiedy to kadra została zdziesiątkowana przez kontuzje.

Wśród powołanych na październikowe mecze znalazł się Arkadiusz Reca, który nie pojawił się na wrześniowym zgrupowaniu z powodu kontuzji. Sam zawodnik od maja zmagał się z kontuzją kolana i dopiero niedawno wrócił do gry.

Dziennikarz Robert Błoński z "Przeglądu Sportowego" poinformował w poniedziałek, że klub Recy, włoska Spezia przekazała już Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej o kontuzji zawodnika. Zgodnie z przesłanym do Polski raportem medycznym 26-latek doznał zerwania mięśnia czterogłowego.

Kadra jeszcze mocniej osłabiona?

Być może Reca będzie gotowy do gry w listopadowych meczach kończących eliminacje do katarskiego mundialu. Przerwa Polaka ma potrwać od czterech do pięciu tygodni, co oznacza, że wróci do gry na początku listopada.

Trener Sousa tylko raz mógł sprawdzić w grze 26-latka. Na pierwszym, marcowym zgrupowaniu Portugalczyk dał mu szansę występu w meczu z Anglikami na Wembley (1:1). W maju doznał urazu łękotki, który wykluczył go z gry na Euro 2020.

Strata Recy może nie być jedynym osłabieniem kadry trenera Sousy. Wciąż nie wiadomo czy na zgrupowaniu pojawi się Maciej Rybus, który z powodu urazu nie zagrał w dwóch ostatnich meczach Lokomotivu Moskwa z Uralem Jekatrynburg oraz Chimki Moskwa.

Do tego w październikowych meczach nie zagra także Arkadiusz Milik, który wciąż nie uporał się z urazem kolana, którego nabawił się na zakończenie poprzedniego sezonu. Za to po półrocznej przerwie do kadry wraca Krzysztof Piątek, który wyleczył złamaną kostkę i zagrał w ostatnim meczu ligowym Herthy Berlin z RB Lipsk.

Reca do tej pory w reprezentacji Polski rozegrał 14 spotkań i zaliczył jedną asystę.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane