Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Wielki transfer Drągowskiego już latem?
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:33

Wielki transfer Drągowskiego już latem?

Bartłomiej Drągowski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
  • Latem może dojść do interesującego transferu z udziałem Bartłomieja Drągowskiego

  • Reprezentant Polski znalazł się w kręgu zainteresowań Borussii Dortmund

  • Doniesienia te potwierdził agent piłkarza Mateusz Kulesza w rozmowie z portalem FirenzeViola.it

Bartłomiej Drągowski już latem może zaliczyć spektakularny transfer. Agent zawodnika Fiorentiny przyznał, że jego klient znalazł się w kręgu zainteresowań Borussii Dortmund. Polak miałby zastąpić w bramce niemieckiej drużyny Romana Buerkiego. 

Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu? 

Bartłomiej Drągowski nie dokończył ostatniego meczu ligowego przeciwko AC Milan. Z powodu urazu Polak musiał opuścić boisko już w 44. minucie spotkania. Jego koledzy z drużyny Fiorentiny nie byli w stanie pokonać znacznie silniejszego rywala i ostatecznie przegrali na własnym boisku 2:3.

Po tym meczu do dymisji podał się szkoleniowiec Fiorentiny Cesare Prandelii. Włoskie media podają, że do końca sezonu zespół poprowadzi Giuseppe Iachini, który prowadził już drużynę przed przyjściem Prandellego. 

- Przyjechałem, aby dać z siebie sto procent, ale gdy tylko poczułem, że to już nie jest możliwe, dla dobra wszystkich postanowiłem zrobić krok w tył - przekazał słynny trener w liście skierowanym do kibiców.

Na szczęście dla Bartłomieja Drągowskiego są też dobre wieści. Szybko okazało się, że uraz ze starcia z Milanem nie jest poważny i będzie on mógł zagrać już w następnym meczu Fiorentiny. Jeszcze bardziej interesujące informacje na temat golkipera przekazał natomiast jego agent.

Borussia Dortmund obserwuje Drągowskiego

Mateusz Kulesza, który reprezentuje interesy Drągowskiego, udzielił wywiadu dla FirenzeViola.it, w którym przyznał, że jego klient znalazł się na celowniku jednej z najlepszych drużyn Europy. 23-latek może po zakończeniu sezonu przenieść się do Borussii Dortmund.

- Co do Borussii Dortmund, to mogę potwierdzić, że rzeczywiście pojawił się taki temat. Oczywiście bardzo się z tego cieszę i schlebia nam ten fakt, bo to ogromny klub, który z powodzeniem radzi sobie w Lidze Mistrzów - wyznał agent zawodnika, jednak od razu studzi nastroje.

- W tej chwili nie myślimy jednak o transferze. Cel Bartka to końcówka tego sezonu i zakończenie go w jak najlepszej formie. On jest tu szczęśliwy. Na razie nikt się z nami nie kontaktował. On ma jeszcze ważny przez dwa lata kontrakt, więc w sumie zostało mu jeszcze trochę czasu, aby go wypełnić - dodał.

Już kilka miesięcy temu pojawiły się plotki, że Borussia spogląda w kierunku reprezentanta Polski. Bartłomiej Drągowski ma być rozwiązaniem problemów BVB z obsadą braki. Od chwili zakończenia kariery przez Romana Weidenfellera w 2018 roku, bramki klubu strzeże głównie Roman Burki. Zdaniem kibiców Borussia potrzebuje jednak bardziej klasowego bramkarza. 

Tym ma być właśnie Drągowski, który mimo słabej gry Fiorentiny, wielokrotnie udowodnił swoją klasę. W tym sezonie Polak rozegrał 27 spotkań, w których sześć razy zachował czyste konto. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Powiązane