Bartłomiej Drągowski Żródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wielki transfer Drągowskiego już latem?

24 Marzec 2021 Mateusz DziubińskiMateusz Dziubiński

Bartłomiej Drągowski w tym sezonie Serie A jest jedną z najważniejszych postaci w drużynie Fiorentiny. Reprezentant Polski wielokrotnie ratował swoją drużynę przed porażką, choć “Fiołki” mocno rozczarowują i zajmują dopiero 14. miejsce w tabeli. Dobra gra polskiego golkipera nie umknęła uwadze najlepszych drużyn Europy. Agent piłkarza potwierdził, że sprowadzeniem Drągowskiego interesuje się wielka Borussia Dortmund.

  • Latem może dojść do interesującego transferu z udziałem Bartłomieja Drągowskiego
  • Reprezentant Polski znalazł się w kręgu zainteresowań Borussii Dortmund
  • Doniesienia te potwierdził agent piłkarza Mateusz Kulesza w rozmowie z portalem FirenzeViola.it

Bartłomiej Drągowski już latem może zaliczyć spektakularny transfer. Agent zawodnika Fiorentiny przyznał, że jego klient znalazł się w kręgu zainteresowań Borussii Dortmund. Polak miałby zastąpić w bramce niemieckiej drużyny Romana Buerkiego.

Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu?

Bartłomiej Drągowski nie dokończył ostatniego meczu ligowego przeciwko AC Milan. Z powodu urazu Polak musiał opuścić boisko już w 44. minucie spotkania. Jego koledzy z drużyny Fiorentiny nie byli w stanie pokonać znacznie silniejszego rywala i ostatecznie przegrali na własnym boisku 2:3.

Po tym meczu do dymisji podał się szkoleniowiec Fiorentiny Cesare Prandelii. Włoskie media podają, że do końca sezonu zespół poprowadzi Giuseppe Iachini, który prowadził już drużynę przed przyjściem Prandellego.

Nie żyje mistrzyni świata Julie PomagalskiNie żyje mistrzyni świata Julie PomagalskiCzytaj dalej

- Przyjechałem, aby dać z siebie sto procent, ale gdy tylko poczułem, że to już nie jest możliwe, dla dobra wszystkich postanowiłem zrobić krok w tył- przekazał słynny trener w liście skierowanym do kibiców.

Na szczęście dla Bartłomieja Drągowskiego są też dobre wieści. Szybko okazało się, że uraz ze starcia z Milanem nie jest poważny i będzie on mógł zagrać już w następnym meczu Fiorentiny. Jeszcze bardziej interesujące informacje na temat golkipera przekazał natomiast jego agent.

Borussia Dortmund obserwuje Drągowskiego

Mateusz Kulesza, który reprezentuje interesy Drągowskiego, udzielił wywiadu dla FirenzeViola.it, w którym przyznał, że jego klient znalazł się na celowniku jednej z najlepszych drużyn Europy. 23-latek może po zakończeniu sezonu przenieść się do Borussii Dortmund.

- Co do Borussii Dortmund, to mogę potwierdzić, że rzeczywiście pojawił się taki temat. Oczywiście bardzo się z tego cieszę i schlebia nam ten fakt, bo to ogromny klub, który z powodzeniem radzi sobie w Lidze Mistrzów - wyznał agent zawodnika, jednak od razu studzi nastroje.

- W tej chwili nie myślimy jednak o transferze. Cel Bartka to końcówka tego sezonu i zakończenie go w jak najlepszej formie. On jest tu szczęśliwy. Na razie nikt się z nami nie kontaktował. On ma jeszcze ważny przez dwa lata kontrakt, więc w sumie zostało mu jeszcze trochę czasu, aby go wypełnić- dodał.

Już kilka miesięcy temu pojawiły się plotki, że Borussia spogląda w kierunku reprezentanta Polski. Bartłomiej Drągowski ma być rozwiązaniem problemów BVB z obsadą braki. Od chwili zakończenia kariery przez Romana Weidenfellera w 2018 roku, bramki klubu strzeże głównie Roman Burki. Zdaniem kibiców Borussia potrzebuje jednak bardziej klasowego bramkarza.

Tym ma być właśnie Drągowski, który mimo słabej gry Fiorentiny, wielokrotnie udowodnił swoją klasę. W tym sezonie Polak rozegrał 27 spotkań, w których sześć razy zachował czyste konto.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:

Następny artykuł