Swiatsportu.pl
Nike Neymar sprawa napaści seksualnej

FRANCK FIFE/AFP/East News

Wielkie problemy Neymara. Gigant badał, czy nie dopuścił się napaści seksualnej

28 Maja 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kowalski

Udostępnij:

Nike przedstawiło oficjalne powody zerwania współpracy z Neymarem. Zawodnik z amerykańskim gigantem związany był przez blisko 15 lat do sierpnia ubiegłego roku. Nike w piątek poinformowało, że nie przedłużono współpracy ze sportowcem, ponieważ ten nie chciał współpracować w wyjaśnieniu sprawy napaści na tle seksualnym.

  • Nike w sierpniu ubiegłego roku zerwała współpracę z Neymarem

  • W piątek amerykański gigant wyjawił, że powodem był brak współpracy ze strony zawodnika w kwestii wyjaśnienia sprawy napaści na tle seksualnym

  • Brazylijczyk ustami swojej rzeczniczki odpiera wszystkie zarzuty i podkreśla, że zakończono współpracę ze względów komercyjnych

Nike w sierpniu ubiegłego roku zakończyło współpracę z Neymarem. To był o tyle szokujący ruch, że Brazylijczyk był związany z amerykańskim gigantem od dziecka nieprzerwanie przez 15 lat. Do tego nie podano żadnych informacji o powodach zakończenia współpracy.

Tak pozostało aż do piątki. Dziennikarze "Wall Street Journal" dotarli do nieznanych dotąd faktów na temat zakończenia współpracy Nike z Neymarem. Wszystko miało mieć związek z napaścią seksualną, jakiej miał się dopuścić zawodnik PSG.

Nike podało przyczyny zakończenia współpracy z Neymarem

Do całego zajścia miało dojść w 2016 roku. Jedna z pracownic miała opowiedzieć swoim znajomym i współpracownikom, że Brazylijczyk chciał ją zmusić do uprawiania seksu w jednym z hoteli w Nowym Jorku. Tam kobieta miała pracować przy koordynacji i logistyce imprezy reklamowej piłkarza i jego otoczenia.

Pokrzywdzona kobieta poinformowała swojego pracodawcę dopiero w 2018 roku, kiedy amerykańska firma stworzyła platformę, gdzie umożliwiono zgłaszanie przypadków molestowania i napaści na tle seksualnym, ale początkowo nie chciała, żeby zostało przeprowadzone postępowanie w tej sprawie.

Reprezentacja Polski w siatkówce

Piotr Nowakowski wyznał, że choruje na cieliakię

CZYTAJ DALEJ

Dziennikarze "Wall Street Journal" przekazali, że firma uszanowała prośbę swojej pracownicy, a cała sprawa nie została zgłoszona na policję. Kobieta do tych wydarzeń wróciła 2019 roku i wtedy już firma powołała niezależną komisję.

Miała ona przeprowadzić dochodzenie i analizę wydarzeń, o których mówiła pracownica firmy. Do współpracy z komisją poproszono Neymara, ale odmówił udziału w wyjaśnieniu całego zajścia. To spowodowało, że prace komisji zakończyły się konkluzją, że bez współpracy z Brazylijczykiem nie można zweryfikować faktów.

Neymar miał się dopuścić napaści seksualnej?

Sam zawodnik za pośrednictwem swojej rzeczniczki odpiera wszystkie zarzuty i informuje, że przyczyny zakończenia współpracy były zupełnie inne. - Neymar zamierza bronić się przed bezpodstawnymi atakami, jeśli takie będą miały miejsce. Rozstanie z Nike było wywołane wyłącznie powodami komercyjnymi - przekazała rzeczniczka zawodnika.

Oficjalny głos w tej sprawie zabrał także amerykański gigant, który wydał oficjalne oświadczenie. W nim Nike poinformowało, że firma doniesienia o zdarzeniach z 2016 roku potraktowała jako "wiarygodne".

- Byłoby niewłaściwe, gdyby Nike składał oskarżające oświadczenie, nie mając potwierdzenia. Nike zakończyło współpracę ze sportowcem, ponieważ odmówił współpracy w dobrej wierze w sprawie wiarygodnych zarzutów popełnienia przestępstwa - napisano.

Całą sprawę w mocnych słowach skomentował ojciec zawodnika na łamach serwisu "Folha". - Dziwnym trafem gdy wszyscy odchodzą z Nike, to zostaną o to samo oskarżeni. Tak było w przypadku Ronaldo i Bryanta. Też byli oczerniani. Mój syn jest fałszywie oskarżany! Jeśli chcą tak działać, to zajmiemy się tym na drodze prawnej - zapowiedział.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu:


Podobne artykuły

Holandia Ukraina Euro 2020

Piłka nożna

Holandia w dramatycznych okolicznościach wygrywa z Ukrainą, a Austria pokonuje Macedonię Płn.

Czytaj więcej >
Wojciech Kowalczyk

Piłka nożna

Wojciech Kowalczyk nazwał na antenie Roberta Lewandowskiego c***ą (WIDEO)

Czytaj więcej >
Hiszpania Polska Euro 2020

Piłka nożna

Reprezentacja Hiszpanii - wszystko co należy wiedzieć przed meczem z Polską

Czytaj więcej >
Robert Lewandowski

Piłka nożna

Robert Lewandowski zmiażdżony przez portal goal.com. Jego bilans "jest żałosny"

Czytaj więcej >
Reprezentacja Niemiec

Piłka nożna

Wielki mecz w Monachium. Niemcy wysoko wygrywają z Portugalią

Czytaj więcej >
Skład Polaków Polska Hiszpania

Piłka nożna

Znamy skład Polaków na mecz z Hiszpanią. Paulo Sousa znów zaskoczył

Czytaj więcej >