Swiatsportu.pl Inne sporty Wielkie zwycięstwo Polaków nad Niemcami. Kapitalna druga połowa dała zwycięstwo
screen transmisja TVP Sport

Wielkie zwycięstwo Polaków nad Niemcami. Kapitalna druga połowa dała zwycięstwo

19 marca 2022
Autor tekstu: Łukasz Kowalski

Polska w sobotnie popołudnie zaliczyła wielkie zwycięstwo nad reprezentacją Niemiec w turnieju Rugby Europe Trophy. Bialo-Czerwoni, choć fatalnie rozpoczęli spotkanie w Gdańsku, to zdołali wygrać 21:16 (3:13). Tym samym kadra awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.

Polska zaliczyła bardzo udany weekend w rywalizacji z drużynami Niemiec. W piątek młodzieżowa reprezentacja U-21 w piłkę nożną pokonała naszych zachodnich sąsiadów 4:0 w meczu eliminacji mistrzostw Europy, a w sobotę w Gdańsku z Niemcami mierzyli się nasi rugbyści.

Polska pokonała Niemcy w Gdańsku

Biało-Czerwoni do sobotniego spotkania Rugby Europe Trophy przystępowali z dorobkiem czterech punktów wywalczonych w inauguracyjnym meczu przeciwko Ukrainie. Przed spotkaniem taki sam dorobek punktowy miała kadra Niemiec, która w swoim pierwszym spotkaniu pokonała Litwę 46:16.

Dopingowani przez komplet kibiców w Gdańsku Polacy znakomicie weszli w spotkanie. Biało-Czerwoni błyskawicznie wywalczyli rzut karny, ale Wojciech Piotrowicz pomylił się przy pierwszej próbie. W dziewiątej minucie już się nie pomylił i wyprowadził Polaków na prowadzenie.

Pięć minut później goście wykorzystali rzut karny, doprowadzili do wyrównania i czasem zaczęli przejmować kontrolę nad wydarzeniami na boisku. W 33 minucie nasi zachodni sąsiedzi prowadzili już 6:3 i tylko się rozpędzali.

Tuż przed końcem pierwszej połowy przyłożenie dla Niemców zaliczył Hassan Rayan, wynik podwyższył jeszcze Edoardo Stella i do przerwy Niemcy zasłużenie prowadziły aż 13:3 i wszystko wskazywało na to, że wywiozą z Gdańska gładkie zwycięstwo.

Kapitalna druga połowa Biało-Czerwonych

Po przerwie Polacy energicznie ruszyli do odrabiania strat i w pierwszych dziesięciu minutach Piotrowski wykorzystał trzy rzuty karne. W odpowiedzi Niemcy tylko raz punktowali i ich strata stopniała do czterech punktów.

Polacy prowadzeni przez trenera Christiana Hitta nie przestawali napierać i krok po kroku, za sprawą kolejnych kopnięć Piotrowicza zbliżali się do rywali. W 69. minucie Biało-Czerwoni przegrywali już tylko 15:16. Już osiem minut później, za sprawą kolejnych punktów zawodnika Ogniwa Sopot Polacy wygrywali już 18:16.

W ostatnich minutach Niemcy rzucili się do odrabiania strat, ale nie potrafili wydostać się choćby z własnej połowy. Do tego zaczęli uciekać się do przewinień i sędzia po raz kolejny podyktował rzut karny. Ten znów wykorzystał Piotrowicz i sędzia zakończył spotkanie, a Polacy ostatecznie wygrali 21:16.

Tym samym Biało-Czerwoni z kompletem punktów awansowali na fotel lidera tabeli Rugby Europe Trophy. Poza Polakami oraz wspomnianymi Niemcami, Ukraińcami i Litwinami w stawce rywalizują jeszcze Belgowie i Szwajcarzy. Następny mecz nasza kadra zagra 20 listopada z ostatnimi w tabeli Helwetami.