Swiatsportu.pl > Piłka nożna > Wspaniały gest holenderskich kibiców. Pamiętali o ciężko kontuzjowanym Polaku
Mateusz Dziubiński
Mateusz Dziubiński 19.03.2022 07:59

Wspaniały gest holenderskich kibiców. Pamiętali o ciężko kontuzjowanym Polaku

EN 01449038 0127
Beata Zawadzka/East News

Paweł Bochniewicz, obrońca SC Heerenveen pod koniec lipca doznał poważnej kontuzji kolana. Dwukrotny reprezentant Polski zerwał więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie. Uraz eliminuje byłego gracza Górnika Zabrze z gry na kilka najbliższych miesięcy, jednak nie pozostał on osamotniony w swoim bólu. Kibice Heerenveen przygotowali dla naszego rodaka wyjątkową niespodziankę.

  • Pod koniec lipca Paweł Bochniewicz zerwał więzadła krzyżowe przednie w prawym kolanie

  • Kontuzja eliminuje reprezentanta Polski z gry na kilka miesięcy

  • Kibice SC Heerenveen, w którym występuje Bochniewicz, przygotowali dla niego specjalną niespodziankę na poprawę humoru

Paweł Bochniewicz od końca lipca leczy poważną kontuzję. Piłkarz SC Heerenveen zerwał więzadło krzyżowe przednie w trakcie meczu z PEC Zwolle. Holenderscy kibice nie zapomnieli o Polaku i przygotowali mu na pocieszenie piękną niespodziankę.

Holenderscy kibice pamiętają o kontuzjowanym Bochniewiczu

Powoli zaczyna się rozkręcać nowy sezon holenderskiej Eredivisie. Niestety na boiskach tej ligi nie będziemy w najbliższym czasie mogli oglądać naszego przedstawiciela, czyli Pawła Bochniewicza. Obrońca SC Heerenveen doznał pod koniec lipca ciężkiej kontuzji, która eliminuje go z gry na najbliższe miesiące.

31 lipca drużyna Polaka rozgrywała towarzyski mecz z PEC Zwolle. Nasz rodak niestety już po 19 minutach został zniesiony z boiska. Widać było, że doszło u niego do poważnego urazu.

Badania szybko wykazały, że Paweł Bochniewicz zerwał więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie. Oznacza to, że defensora nie zobaczymy na boisku przez kilka najbliższych miesięcy.

W tym trudnym dla zawodnika czasie nie zapomnieli o nim jednak kibice SC Heerenveen. Przygotowali oni dla Bochniewicza niespodziankę, którą zaprezentowali w trakcie sobotniego meczu z RKC Waalwijk na trybunach Abe Lenstra Stadion. Wywiesili wielką flagę Polski z napisem: "Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia Paweł". 

Dla dwukrotnego reprezentanta Polski była to bardzo poruszająca chwila. Za tak piękny gest podziękował holenderskim kibicom za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Jesteście niesamowici! Dziękuję wam!" - napisał na Twitterze. 

Paweł Bochniewicz pauzuje z powodu zerwania więzadeł

Doping tak wiernych kibiców pomógł kolegom Pawła Bochniewicza w starciu z RKC Waalwijk. Drużyna SC Heerenveen wygrała 3:2 i było to już jej drugie zwycięstwo w dwóch pierwszych kolejkach Eredivisie. Z dorobkiem sześciu punktów znajduje się aktualnie na drugim miejscu w tabeli. 

Paweł Bochniewicz może jak do tej pory pochwalić się 31 meczami w barwach holenderskiej ekipy. 25-latek dwa razy wystąpił w reprezentacji Polski za kadencji Jerzego Brzęczka. Selekcjoner Paulo Sousa na razie nie zdecydował się powołać obrońcy na zgrupowanie kadry. 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Sportu: 

Powiązane